Rak piersi

14 lat temu
Jestem po mastektomii dwa lata i nie mogę jeszcze dojść do równowagi ,nie mam żadnego wsparcia borykam się z nim sama ,czasami mam wszystkiego dosyć.Proszę o jakieś rady bo nie mam nawet z kim o tym porozmawiać .
3346 odpowiedzi:
  • Pozdrawiam i Ciebie Patko:)

  • 6 lat temu

    Patka a kto zlecił Ci te badania genetyczne?

  • Witam.Coś mi nie idzie z poruszaniem się na forum za co bardzo Was przepraszam.Napiszcie proszę czy wiecie może co to jest torbiel dwucykliczna.Tak opisał mi ją lekarz na usg piersi.Wymiar 24na 12.Dodam ,że mam ją od 2003 roku.Kilka razy odciągana za pomocą biopsji.Zawsze jednak nazywana torbielą a teraz dodane ,że dwucykliczna i lekarz dopytywał o wyciek z piersi:( 2013 roku mialam stan zapalny tej samej piersi -Birads 4a niestety  nikt nie zrobił mi wtedy biopsji:( Może któraś z Pań miała podobny przypadek.

    Pozdrawiam.

  • Pierwszy raz spotkałam się z takim określeniem.. Sam birads nie jest powodem do wielkiej paniki, raczej takim wskazaniem do obserwacji i ewentualnej diagnozy. U mnie birads 4a zmienił się potem w 3, a strachu się najadłam co nie miara. Mogę polecić Ci moich specjalistów od piersi - http://medycynadab.pl/ . Świetni ludzie, którzy znają się na piersiach, słuchają co mówi pacjentka i co najważniejsze - pomagają.

  • 6 lat temu

    Przy Tamoxifenie jednym z objawów ubocznych jest krwawienie z dróg rodnych a więc spoko. Pytanie czy nie powinnaś zmienić leku ale o tym powinien zadecydować twój onkolog.

  • Patka, miałam rok temu uuwany port

    W znieczuleniu miejscowym, na sali operacujnej, trwało godzinę. Nie było przyjemne, ale ja nie lubię być przytomna w zabiegach operacyjnych

    nie mam portu i jakoś daje mi nadzieję że to jest dobry znak:))

  • 6 lat temu

    Rybenka, ale miałaś możliwość wyboru czy znieczulenie ogólne czy miejscowe?

  • Elza, nie proponowano mi innego znieczulenia, wątpię, żeby je robiono, bo to podskórny zabieg przecież jest

    Patka, też tak miałam, i kłopot z krwawieniem i powiększone endometrium, zdecydowano się na zabieg wyczyszczenia macicy, i wszysto jest od kilku lat po prostu idealne. To bardzo częste przy tamoksifenie. Wiele moich koleżanek miało ten zabieg, więc nie martw sie, może i tak się zdarzyć.

  • w krótkiej narkozie usuwają przerośnięte endometrium, rano przyszłam do szpitala a po poludniu wyszłam, nie mialam żadnej komplikacji, krwawień po. Od tej pory endometrium jest w  znakomitej formie:) Aha, pobierają też wycinek i sprawdzają, czy nie dzieje sie nic złego , bo przecież tamoksifen delikatnie zwiększa niebezpieczeństwo zachorowania na raka endometrium. Dlatego warto chodzić do gineologa co najmniej raz na pół roku

  • przyszłam rano do szpitala, w narkozie usunięto mi wszystko z wnętrza macicy, po kilku godzinach poszłam do domu. Nie miałam żadnego bólu, krwawienia, zero komplikacji . Troszke stresu, bo materiał idzie do badania histopatologicznego, ale wynik wyszedł ok. 

    Trzeba bywać u ginekologa 2 razy w roku jak bierze się tamoksifen, bo przy jego braniu wzrasta zagrożenie raka macicy, ale on jest b łatwo uleczalny wykryty wcześnie, więc nie ma sie czego bać jak sie regularnie bada



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat