Rak piersi

14 lat temu
Jestem po mastektomii dwa lata i nie mogę jeszcze dojść do równowagi ,nie mam żadnego wsparcia borykam się z nim sama ,czasami mam wszystkiego dosyć.Proszę o jakieś rady bo nie mam nawet z kim o tym porozmawiać .
3346 odpowiedzi:
  • Kama, mniemam, ze jesteś jeszcze młodą osobą? Natychmiast biegnij do genetyka!!! To nie sa żarty:(  Co do cioci - rak piersi potrafi byc tak wredny, że nic go nie zatrzyma. Serce się kraje, ale nie można sobie wyrzycać, że ciocia była może źle leczona - kto wie, może chemia osłąbiłaby ja bardziej i niepotrzebnie pogorszyła jakość życia??

    koniecznie tylko znajdź dobrego lekarza, musisz się bardzo regularnie badać, no i zrób te badania!

  • Dorotka, zawsze miło usłyszeć miłe słowa:)) Obiecuję zaglądać częściej i wspierać jak potrafię:*

  • 7 lat temu

    i jesteś perfekcyjna pani forum...mam nadzieję kiedyś będę podobna

  • Dorota, to biorę Cię na asystentkę;). Opowiedz nam tylko swoją historię:)

  • 7 lat temu

    Byla to rutynowa mammografia,wynik niepewny,potem usg i biopsja.Wynik-rak,operacja za 3tyg.Zdazylam pojechać na urlop,dzięki czemu nie zwariowalam.Usunieto guzek i cztery węzły, w jednym znaleziono komórki rakowe,czeka mnie następna operacja,usunięcie pozostałych węzłów pachowych i trochę tkanek z piersi.No i wariuję.Czytam,łykam suplementy, amigdaline, wyciągi z papryczek chilli,mumio etc(czy już powinnam iść do psychiatry?),zaliczylam nawet wizytę u szamana(ten psychiatra jest chyba niezbędny?😉)To suche fakty mojej historii,cdn.  Xx

  • z tego wszystkiego zdecydowanie odradzam amigdalinę, ale jeżeli Ci to psychicznie pomaga, to chwilowo nie ma histerii;). 

    masz bardzo podobną sytuację, u mnie też okazało się, że w jednym wartowniku jest przerzut, mam usunięte wszystkie węzły z jednej strony  6  lat temu prawie to się zadziało. I jak widzisz, daję radę;)). Okres wariowania mam już za sobą, ale ostatnio jak pojawił mi się niespodziewany ból, to wszystko wróciło. Pacjentem onkologicznym jest się do konca życia. 

    A jaki hispat?

    hormony?

    Her?

  • jestem po wizycie u lekarza wynik biopsji ok fibroadenoma B2

    A opis taki : są to rdzenie tkanki sutkowej wykazujące fragment gruczolakoraka z zlokalizowanymi włóknistymi bliznowaciami i makrofagami obciążonymi hemosydyną, zwiększające prawdopodobieństwo wcześniejszej procedury biopsji, nie ma dowodów na in situ lub inwazyjnej złośliwości.

    Bede miec operacje do 6 tyg wyciecie tego pod brodawka I do badania hist. Lekarz twierdzi ze to brodawczak I raczej nie rakowe ale musza wyciac I zbadac I jeszcze moze wytna guzek co jest blisko brodawki okaze sie podczas operacji mam nadzieje ze bedzie ok 

  • monika, bardzo dobrze, niech wytna wszystkie guzki najlepiej, wedy możesz czuc sie bezpiecznie

    buziaki

  • 7 lat temu

    To dobra decyzja! Nie ma co zostawiać czegoś do obserwacji bo będziesz się cały czas denerwowała..

  • Witajcie, pod tym postem justynaanna podpytuje o chemię z Navelbine, może ktoś jest w stanie pomóc i udzielić odpowiedzi na pytanie? https://faqrak.pl/forum/post/l...



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat