Rak piersi

14 lat temu
Jestem po mastektomii dwa lata i nie mogę jeszcze dojść do równowagi ,nie mam żadnego wsparcia borykam się z nim sama ,czasami mam wszystkiego dosyć.Proszę o jakieś rady bo nie mam nawet z kim o tym porozmawiać .
3346 odpowiedzi:
  • 7 lat temu

    No to najważniejsze że masz już za sobą diagnozę choć jeszcze nie pełną. A napisali co widzą w usg?

  • ja jestem w uk I tu nie daja opisu z usg tylko powiedzial lekarz ze jak beda wyniki to wszystko powie I kiedy tez usuniecie guzkow te 2 tyg to chyba beda mi sie dluzyc :( nie moge przestac myslec o tym. ..

  • 7 lat temu

    monika,ja też jestem w UK,diagnoza postawiona,po operacji, znaleziono komórki rakowe w jednym z czterech węzłów, następna operacja za 3tyg,jest ciężko 😐

  • Dorota, też miałam w jednym węźle wartowniczym pzrerzut

    to było już 6 lat temu

    ręka po wycięciu węzłów całkiem dobrze się ma:)

    a ja jeszcze lepiej

    Wiem, jak jest Ci teraz ciężko, ale zobaczysz, za 6 lat bedziesz ciągle cieszyć się życiem jak aj teraz:))

  • monika, no bo to się nie da nie myśleć, ale zobaczysz, starch ma wielkie oczy. Napisz koniecznei, co i jak trzymam  mocno kciuki

  • Dziekuje napewno dam znac wszystko sie dowiem w przyszlym tygodniu. ..

  • 7 lat temu

    Witam Wszystkie Twardzielki na forum!!!! Przeczytałam całą dyskusję i jestem pełna podziwu dla Was wszystkich. Żałuję, ze nie znalazłam Was wcześniej i nie pokazałam mojej cioci, która zachorowała na raka piersi w 2012 roku. Bardzo trzymam za Was kciuki!!!! Odwalacie na tym forum kawał dobrej roboty :)

    Mam do Was  pytanie

     Czy jest wśród Was osoba, która po mastektomii nie była poddawania radio ani chemioterapii, a jedynie terapii hormonalnej w tabletkach ( Etruzil) Wynik badania hist. jest taki carcinoma ductale invasium mammae, grade 2, ER-TS =7/8, PR-TS 4/8 HER2 (0) ujemny, ki67- 1% kom. guza

    Wpis edytowany dnia 15-09-2017 11:12 przez kama78
  • monika, zorganizuj sobie weekend tak, zeby nie mysleć za dużo:))

    kama, rozumiem,że ktoś bliski ma taki wynik? Ja nie jestem lekarzem, widzę tylko, ze Ki67 to tylko 1%, marzenie każdej kobiety z rakiem piersi, ja miałam 30%, byc może dlatego, że to KI takie niskie to zdecydowano sie na taki wariant

    bardziej fachową radę mozna otrzymać na forum http://www.forum-onkologiczne....

    pozdrawiam najserdeczniej

  • 7 lat temu

    Rybenka, serdecznie dziekuje za odpowiedz. Wlasnie taki wynik wynik miała moja ciocia 5 lat temu. Tak dzielnie przeszla przez operacje- (najpierw usuniecia guza, potem całej piersi), ze nawet nie było mowy o wielkich zmartwieniach z naszej strony- miało być wszystko dobrze i tyle... Poza tym wynik naprawdę nie najgorszy- trochę się obczytałam i wiem, ze wiele z Was miało gorzej. Zadnej chemii, radio, tylko terapia hormonalna- tez dokuczliwa, ale do zniesienia...

    Ale w marcu zostały wykryte przerzuty do kosci i pluc. Potem jeszcze TK głowy i niestety mozg tez zaatakowany...

    Jest ciężko, trudno mi się z tym pogodzić, bo ciocia była bardzo zdyscyplinowaną pacjentką- zawsze stosowała się do zaleceń lekarza, chodziła na kontrole... Poza tym nigdy się nie załamywała (albo nigdy nie dawało po sobie poznac- teraz po przeczytaniu forum wiem, jaki strach towarzyszy tej chorobie). Ale zawsze pelna optymizmu i dystansu do siebie... a teraz co? Zastanawiam się, czy można było temu zapobiec, czy onkolog przespał pewne kwestie...  

    U mnie w rodzinie niestety rak jest- babcia od strony mamy zmarła na raka jajnika w wieku pięćdziesięciu kilku lat, najstarsza siostra mamy na raka pluc w podobnym wieku. Ciocia z rakiem piersi i przerzutami właśnie skończyła   58 lat. Moja mama szczęśliwie przekroczyła 64 lata i jest zdrowa. Czy ja powinnam zgłosić się do poradni genetycznej?

    Pozdrawiam was serdecznie i trzymam kciuki za Was wszystkie

  • 7 lat temu

    Dziewczyny czytając was robi się cieplej na duszy.A ty Rybeńka jesteś po prostu niesamowita,wspierasz wszystkich w potrzebie,dużo czytałam i widzę że jesteś zawsze gotowa powiedzieć coś co pozwoli ogarnąć się, cudnie😍Wszystkie takie jesteście... Czuję że znalazłam się we właściwym miejscu.... Będzie lepiej... Musi być 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat