Rak piersi

14 lat temu
Jestem po mastektomii dwa lata i nie mogę jeszcze dojść do równowagi ,nie mam żadnego wsparcia borykam się z nim sama ,czasami mam wszystkiego dosyć.Proszę o jakieś rady bo nie mam nawet z kim o tym porozmawiać .
3346 odpowiedzi:
  • mammografia nie wykrywa do 20% zmian, ze względu na budowę piersi moja przyjaciółka np miała w listopadzie mammografię, wszystko czyste, a w maju wyczuła guzy w piersi i miała podwójna mastektomię. skoro wyciek skoro usg coś pokazało - MUSISZ IŚĆ DO ONKOLOGA może powinnaś dostać tę kartę onkologiczna od lekarza rodzinnego?
  • rybenka1 a co to za karta onkologiczna i to lekarz rodzinny może wydać?nie słyszałam o tym błądze poprostu w temacie,jak to wogole możliwe że jest gula w piersi łatwo wyczuwalna a mammografia nic nie pokazała.I jeszcze tak obszerny opis pokazali że jestem głubsza jak byłam wracam do punktu wyjścia i nadal nic nie wiem.
  • a jeszcze zastanawia mnie fakt czy w mammografi powinna wyjść mastopatia skoro jest zdiagnozowana i widoczna w usg?Wogóle skoro po takim opisie mammografi na podstawie czego stwierdzili Birads2 skoro nic nie wyszło?
  • na wiiele pytan nie umiem odpowiedzieć w dodatku nie mieszkam w Polsce i nie do konca znam się na sprawach formalnych, ale jest coś taiego jak szybka ścieżka onkologiczna, lekarz rodzinny na pewno wie co to jest i MUSI Ci pomóc, idź do niego z badaniami i popros o tę kartę, bedziesz miala dostęp szybki do onkologa i badan, z tego co widać należy Ci się absolutnie!!
  • Ja mam zielona kartę pakietu onkologicznego. Idziesz do swojego lekarza rodzinnego, mówisz jaka jest sytuacja. Mi lekarka odrazu wpisała kartę, z tą kartą do onkologa i termin jest za kilka dni!
  • http://pakietonkologiczny.gov.pl/karta/ http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3709646,dostaniesz-zielona-karte-i-co-dalej-pakiet-onkologiczny-po-sadecku,id,t.html zielona karta, karta DILO w swoim oddziale NFZ możesz tez zasięgnąć informacji Małgosiu
  • Dziękuję za wszystko muszę zacząć działać...wyciek,dołek na skórze,róznica w wielkości piersi,zgrubienia.A mammografia nic nie wykazuje nie wiem i nie pojmuje tego wszystkiego,nie jestem hipochondryczką która na siłe próbuje znależć chorobę,tylko ze od roku juz mam wyciek a każą obserwować dochodzą nowe objawy i nadal jestem w tym samym miejscu...
  • Małgosiu, absolutnie nie jesteś hipohondryczką, obiecaj, że nie bedziesz zwlekać!! idź do lekarza dziś lub utro i natychmiast idź do onkologa i dawaj znać co i jak
  • najbliższy termin u onkologa 25 październik nic szybciej niestety nie da się zrobić.Więc czekam,sama czytałam dzisiaj że mammografia u młodszych kobiet może nie wykazać zmian ze względu na budowę piersi.
  • a nawet u starszych nie wykazuje niektórych zmian ( u mojej 62 koleżanki niz nie wykazywalo) 25 październik to nie aż taki odlegly termin, wspaniale, ze masz umówioną wizytę, teraz zapominamy i nastawiamy się pozytywnie, wszystko bedzie dobrze :**


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat