Rak piersi

14 lat temu
Jestem po mastektomii dwa lata i nie mogę jeszcze dojść do równowagi ,nie mam żadnego wsparcia borykam się z nim sama ,czasami mam wszystkiego dosyć.Proszę o jakieś rady bo nie mam nawet z kim o tym porozmawiać .
3346 odpowiedzi:
  • Ewa, no co Ty się wygłupiasz z tymi chorobami!! TYłek sprać, czy co?? Sciskam mocno i jestem tutaj, mogę buziaki przesyłać <3 <3 <3
  • rybenka1 naprawde wmawiala mi ze niemam wycieku bo by podczas mammografi juz wylecialo kiedy ja nie kłamie...wyniki do 14 dni
  • Witajcie Kochane Dziewuszki, co u Was słychać? U mojej Mamy (mastektomia w grudniu 2013), odpukać, na razie wszystko ok. Kilka miesięcy temu natomiast u mnie wykryto jakiegoś guzka, ale byłam u 3ech różnych radiologów i każdy mówi co innego - dla jednego to gruczolakowłókniak, dla drugiego to niezłośliwy guzek, który trzeba obserwować a dla trzeciego to tłuszczak, który może się sam "rozpuścić". Ze względu jednak na "przygody" mamy pozostaję pod obserwacją i co pół roku mam robić usg żeby zobaczyć czy to coś nie rośnie - na mammografię jestem ciągle za młoda. Tak czy inaczej, na razie wszystko ok. :) Całuję Was wszystkie mocniutko i przytulam! Buziaki!
  • Małgosiu, staraj się nie mysleć o tych wynikach, zapomnij o niemądrej radiolożce, ludzie sa różni, głupich nie barkuje. I daj znać od razu jak bedziesz miala wyniki
  • Dzoana, wspaniale, że z mamą dobrze:) A Ty fajtycznie jetseś w grupie podwyższonego ryzyka, obserwuj się badaj, i znajdź zaufanego lekarza, to najważniejsze, mądry onkolog.
  • Witam może ktoś mi podpowie co robić bo już sama nic z tego nie wiem... Tak sobie utowrzyłam profil w przychodni w ktorej miałam mammografie i cż zobaczyłam są wyniki...Ale chyba wyszłam na hipochondryczkę bo naprawde w wynikach jest napisane:piersi o utkaniu gruczołowo-tłuszczowym,miąższ piersi rozłożony symetrycznie,cech procesu złośliwego nie stwierdza się.Birads 2 kontrola wg.wskazań.To ja za to zapłaciłam 100 zł i jeszcze musiałam mieć skierowanie czy są wskazaniaza do wykonania mammografii ,3 linijki opisu dodatkowo wizyta prywatna.A gdzie w tym wszystkim zmiany które są w usg co z dołkiem i wyciekiem.Głupio mi ale wyszłam centralnie na idiotkę przecież ja nic z tego nie pojmuje.
  • A i wyniki miały być do 14 dni ..
  • Poprostu nie wiem co robic czy isc do onkologa czy odpuścić skoro nic nie ma, ale to sie w głowie nie mieści.nic juz nie wiem ...:(
  • Małgosiu, idź do tego onkologa z dwóch powodó Po pierwsze nie poczujesz się spokojna, dopóki ktoś z całą pewnościa nie powie Ci, że wszystko ok, wierz mi, bedziesz sie cały czas lękała, że może jednak to czy tamto po drugie -tylko onkolog jest w stanie wiarygodnie Cię uspokoić jak Cie boli ząb to nie idziesz do reumatologa tylko do dentysty onkolog wyjaśni wszystkie nieprawidłowości, powie co i jak moje trzy koleżanki miały raka, mimo, że mammo wychodziła bez mian, ale czuły, że coś nie tak i drążyły temat ja wierzę, że u ciebie wszystko ok, ale sprawdź to!
  • rybenka1 dziękuję jesteś wspaniałą osobą bardzo pomocną.Czuję się się zażenowana cieszę się że nic nie wyszło ale żeby nie wyszły te zmiany co w usg są widoczne jak to wogóle jest mozliwe...Już nie wiem co myśleć i co robić ale pójdę jeszcze do onkologa choć odległe terminy.Czytałam ze ta mammografia jest czuła że wykrywa.Dobrze w takim razie jak mammografia wychodziła ok u tych koleżanek to jak wogóle doszły że coś jest nie tak?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat