Rak piersi

14 lat temu
Jestem po mastektomii dwa lata i nie mogę jeszcze dojść do równowagi ,nie mam żadnego wsparcia borykam się z nim sama ,czasami mam wszystkiego dosyć.Proszę o jakieś rady bo nie mam nawet z kim o tym porozmawiać .
3346 odpowiedzi:
  • Witaj Ewo :D Odnosnie mojej reki to dalej jest opuchnieta a dokładnie dłoń .Rehabilitacja tylko pogorszyła zamiast pomoc.Mnie nie boli to tyle dobrze ale na poczatku bolało lecz mąż robi mi sam masaż i opochlizna pomału znika .Co do recepty na bol to nie mam może masaż taki domowy pomoże jak mi zawsze warto sprobowac.Pozdrawiam serdecznie :D <3 :)
  • Ewa i monika74. Ja też miałam obrzęk limfatyczny połączony z bólem ręki.Stosowałam Dicloziaję + zabiegi w rękawie pneumatycznym.Obrzęk ustąpił i mam już prawie 2 lata spokoju. Pozdrawiam <3
  • Dziękuję za wsparcie bo ja znowu o niczym jak rak nie myślę.Bardzo mnie uspokoiłaś. Dziękuję.Ewa.
  • Kochana Jolanto bardzo Ci dziękuję za miłe słówka.Nie zaprzeczę , że jestem silna baba , bo już przeżyłam dwa nowotwory piersi , ale przyznasz mi , że czasami jest tego wszystkiego za dużo , ale walczyć trzeba do końca życia które jest piękne.Serdecznie Cię pozdrawiam i przesyłam sporo buziaczków i dużo zdrówka.Trzymaj się kobitko moja.
  • Ja Ciebie też ściskam. Czekam na pozytywne wiadomości co u Ciebie słychać , myślę że wszystko w porządku.Buziaczki przesyłam.Trzymaj się cieplutko.Pozdrawiam.
  • Patka32 tak to możliwe.Miałam podobnie.W obrazowych badaniach było ok. a sama po 3 miesiącach wykryłam guza który okazał się rakiem.W piątek 13 mam kontrolę.To już 2,5 roku po zabiegu mastektomii.Zawsze mam obawy bo u mnie HER2 jest agresywny. Nie podano mi Herceptyny.Biorę tylko Egistrozol. Życzę powodzenia w leczeniu i pozdrawiam <3
  • Cześć dziewczyny :) Dzisiaj byłam na wizycie kontrolnej i szczęka mi opadła , ale od początku . Jestem po oszczędzającej zajęty wartownik pozostałe 15 czyste. Biorę tamosia i zoladex 8 marca zakończyłam radio 35 lampek no i dzisiaj pierwsza wizyta kontrolna zero badań , druga wyznaczona na 29.08 zero badań . Na moje pytanie co z badaniami kontrolnymi , jak nic niema niepokojącego to nie są potrzebne . Moje pytanko czy tak wyglądają wizyty kontrolne ?
  • Witaj Kasik777:))) Tak - przynajmniej u mnie - badania kontrolne nie wygladają. Za każdym razem dostaję jakieś skierowanie; a to na markery, a to na mammografię, a to na prześwietlenie klatki piersiowej itp badania. Gdzie sie leczysz???
  • Ja leczę się w Gliwicach. Jak na razie trafiałam na super lekarzy , a ten to porażka :P
  • ja miałąm podobnie, znaczy oszczędzająca, jeden węzeł zajęty chemia, radio, tamoksifen, herceptyna początkowo chodziłam co 3 miesiące na badania, robili mi tylko badania krwi, raz w roku mammografie i usg, a prawie najważniejszy był skrupulatny wywiad, lekarz pytał szczegółowo o moje samopoczucie leczyłam się w Belgii faktycznie pewnych badań nie ma sensu robic na "wszelki wypadek," zwłaszcza tych inwazyjnych


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat