Rak piersi

14 lat temu
Jestem po mastektomii dwa lata i nie mogę jeszcze dojść do równowagi ,nie mam żadnego wsparcia borykam się z nim sama ,czasami mam wszystkiego dosyć.Proszę o jakieś rady bo nie mam nawet z kim o tym porozmawiać .
3346 odpowiedzi:
  • 10 lat temu
    Witam Was wszystkie,a więc 4 maja do szpitala,5 maja operacja;mastektomia i węzły chłonne;na wynikach się nie znam,ale jak czytałam to BIRADS V,to źle plus opis,którego nie rozumiem;dzisiaj pojechałam po te wyniki i od razu dalej,poradźcie co robić dalej?
  • 10 lat temu
    dalej?
    operacja tuż tuż, to bardzo dobrze
    ja tez mialam taki BIRADS
    to znaczy że zapewne masz raka
    ale po operacji i chemii i radio masz ogromne szanse żyć
    ja tak mialam :))
    w październiku miną 3 lata:))
    dasz rade, kochana!!
  • 10 lat temu
    Krysiu, co u ciebie? Jeszcze w szpitalu? ja ręka? bardzo boli?
  • 10 lat temu
    tak, ja też zaczynam walkę,jesteście kochane,bardzo się boję,ale wierzę,że tak łatwo się nie poddam,również dzięki Wam wszystkim;podpowiedzcie co powinnam ze sobą zabrać do szpitala
  • 10 lat temu
    buziaki dla wszystkich,trzymam kciuki!!
  • 10 lat temu
    cześć Dziewczyny, właśnie dzisiaj wróciłam do domu. "Docinka" nawet nie była taka przykra. Ręka póki co wygląda nie najgorzej i sprawność jest nawet ok. a już od dwóch dni nie brałam środków przeciwbólowych. Pracuję nad samopoczuciem i obniżonym poziomem białych krwinek. W ciągu miesiąca schudłam 4 kg i chociaż fajnie, że osiągnęłam wagę, której nie mogłam osiągnąć odchudzając się to zdaniem pana od żywienie jest to spadek zbyt szybki i trochę niepokojący. "Dożywiam" się Nutridrinkami i pracuję z psychoterapeutką posiłkując się książką "Triumf życia, możesz mieć przewagę nad rakiem" O.Carl Simonton, Stephanie Matthews-Simonton. Dziewczyny, świat jest piękny, my jesteśmy silne, mądre i poradzimy sobie. Obecnie rak to jak cholera na przełomie XIX i XX wieku tylko, że medycyna jest teraz inna i świadomość społeczna też. Ponadto psychologia onkologiczna oraz mądra dieta daje duże wsparcie dla wszystkich doświadczających tego paskudztwa. Powtarzam swoją mantrę " jestem silna, zdrowa i opanowana. Jestem wolna od raka. Moje ciało i umysł są zawsze w stanie doskonałego zdrowia.". Pomaga.
  • 10 lat temu
    Dziewczyny kochane doradźcie proszę. Po operacji oszczędzającej mam zgrubienie wokół blizny pooperacyjnej. Niepokoi mnie to. Lecieć z tym do lekarza czy poczekać? A może to normalne? Co z tym robić?
    Ciągle czekam na wynik węzła wartowniczego... Podobno wszystko przez ten okres międzyświąteczny... Super...
    Pozdrawiam Was serdecznie! Jakie plany na majówkę?
  • 10 lat temu
    iwona, ja mam pod blizna zgrubienie, pojawilo sie jakis czas po operacji, lekarze nie panikowali z tego powodu, ale zlecili badania
    u Ciebie niemozliwe, żeby tuz po operacji urósł guz w kilka dni, więc to na pewno nie rak:))

    nie mam szczególnych planó
  • 10 lat temu
    iwonazm

    ja mialam operacje innego raka - ale tez mialam ogromne zgrubienie wokol blizny (twarde jak kamien) - oczywiscie wiadomo co mi przychodzilo do glowy - ale lekarz powiedziala ze to normalne ze takie zgrubienia powstaja i ze moga sie trzymac sporo czasu nawet do 6-7 miesiecy po operacji
  • 10 lat temu
    Dziękuję dziewczyny! Uspokoiłyście mnie :-). Nie myślałam, że to rak, bałam się, że jakiś stan zapalny, czy jakieś inne dziadostwo. Przy okazji zapytam lekarza, czy można czymś to smarować by się rozeszło :-).


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat