Rak piersi

14 lat temu
Jestem po mastektomii dwa lata i nie mogę jeszcze dojść do równowagi ,nie mam żadnego wsparcia borykam się z nim sama ,czasami mam wszystkiego dosyć.Proszę o jakieś rady bo nie mam nawet z kim o tym porozmawiać .
3346 odpowiedzi:
  • 10 lat temu
    Rybenka ja już miałam robioną ABRAZJĘ tzn. łyżeczkowanie żeby sprawdzić czy jest wszystko ok . Położyłam sie w szpitalu na jedną dobę i byłam uśpiona na 15- 20 min . Na wynik czekałam ok. 3 tygodnie . Wszystko jest ok. Ja skopiowalam Ci co znaczy abrazja ( Łyżeczkowanie (wyłyżeczkowanie, frakcjonowane skrobanie lub abrazja) ścian kanału szyjki macicy i jamy macicy, pot. skrobanka (łac. abrasio endocervix et uteri, excochleatio) – operacja polegająca na rozszerzeniu szyjki macicy i usunięciu zawartości macicy. Wymaga wykonania znieczulenia ogólnego. Wykonywana w celach terapeutycznych i diagnostycznych, rzadko jako metoda aborcji w pierwszym trymestrze ciąży[1]. Powikłaniem zabiegu może być zespół Ashermana (powstanie zrostów w obrębie macicy); ryzyko wynosi 30,9% po wykonaniu łyżeczkowania w przypadku poronienia[2], a 25% po wykonaniu łyżeczkowania 1–4 tygodnie po porodzie[3][4][5]. Regeneracja endometrium po łyżeczkowaniu może trwać do 5 dni.
    Wskazania

    Łyżeczkowanie ścian kanału szyjki macicy i jamy macicy wykonuje się w przypadku nieprawidłowych krwawień z macicy, krwawień w okresie pomenopauzalnym, niekompletnego poronienia, hemato-, muco- i piometry, w celach diagnostyki niepłodności i ciąży pozamacicznej ) Ginekolog mi doradzil abrazje , chcial być pewien , ze nic sie nie dzieje w macicy . Pozdrawiam
  • 10 lat temu
    Rybenka po abrazji krwawilam lekko do 3 tygodni - takie plamienia mialam ,dr. mowil ze tak ma byc , teraz wszystko sie uspokoiło i jest ok. Dzisiaj chodze bez stanika bo mnie jeszcze lekko sutki bola i tak mysle ze moze sa od stanika podrażnione , zobaczymy Buzki
  • 10 lat temu
    maszka, bardzo ci dziekuje
    to wazna dla mnie informacja, że ktos to juz mial i zyje :)))
    ale dlaczego ci ją zrobili własciwie?
  • 10 lat temu
    Olusia dzięki!
    Szczególnie w dnie takie jak dziś...
  • 10 lat temu
    iwonka
    tulam i sciskam:****
  • 10 lat temu
    Rybenka , poszlam do ginekologa , on jest ordynatorem w szpitalu i stwierdził , ze warto zrobic abrazje ,żeby być pewnym że wszystko jest ok . Powiedział , że on przy raku piersi zawsze zaleca to badanie . Ja sie ucieszylam , ze jest taka możliwość , bo to badanie jest bardzo szczegółowe i on mi tłumaczył że to wystarcza zeby wykluczyc raka macicy i pochwy na pare lat do przodu ( najlepiej to jeszcze sprawdzić u innych zródeł - czy faktycznie wyklucza na pare lat hm ) pozdrawiam
  • 10 lat temu
    dzięki maszko, te informacje od Ciebie bardzo mnie uspokajaja

    ja mam krwawienia ( wg mnie to miesiączki, ale lkekarz w nie nie wierzy) i pogrubione endometrium
    jeżeli to daje spokój choćby na rok, to juz duzo:)))

    buziaki
  • 10 lat temu
    Rybenka mój lekarz mi powiedział , że miesiączki mogą wrócić i to nie jest nic dziwnego jak bedą krwawienia , ale lepiej sprawdzić i mieć rękę na pulsie - my przecież nie bierzemy hormonów i wszystko jest możliwe , nawet miesiączki :)))))
  • 10 lat temu
    ja jestem zdziwiona, ze lekarze tak sie dziwia moim miesiaczka
    ale niech tam sobie sprawdzają
    tylko mkolejny zabieg, kolejna narkoza, kolejne czekanie na wyniki
    ale łeb do słońca:)))
    piękny weekend mi sie towarzysko zapowiada:))
  • 10 lat temu
    Rybenka niech sobie sprawdzaja , a Ty bedziesz spokojnie spala, doktor polozyl mnie na jedna dobe, a ja po zabiegu po 2 godzinach pojechalam do domu na swoja odpowiedzialnosc , a wieczorem poszlam ze znajomymi na pizze . Zycze milego weekendu i baw sie dobrze :))))


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat