Rak piersi

14 lat temu
Jestem po mastektomii dwa lata i nie mogę jeszcze dojść do równowagi ,nie mam żadnego wsparcia borykam się z nim sama ,czasami mam wszystkiego dosyć.Proszę o jakieś rady bo nie mam nawet z kim o tym porozmawiać .
3346 odpowiedzi:
  • 10 lat temu
    Jutro prawdopodobnie w końcu będzie wynik węzła wartowniczego. Nerwy osiągnęły już apogeum. Co będzie dalej to nie wiem.
    Blizna chyba się zmniejsza, tak mi się przynajmniej wydaje. Została boląca pacha.
    Pozdrawiam wszystkie i życzę przyjemnej niedzieli!
  • 10 lat temu
    Cześć wszystkim!
    3 tygodnie temu miałam zabieg wycięcia jednego guza w piersi, wszystko wskazuje na to, że gruczolakowłókniaka, miał około 2cm i był zlokalizowany w okolicy mostka. Parę dni temu wyczułam w tej samej piersi drugiego guzka, bardziej na dole i po zewnętrznej stronie. W strukturze wydaje się być taki sam jak tamten, ale wydaje się nawet większy. USG robione półtora miesiąca temu (!) w ogóle go nie wykazało. Lekarze też go wtedy nie wyczuli przy badaniu palpacyjnym (ja również nic nie czułam przy samobadaniu). Czy ktokolwiek wie coś na temat szybkości wzrostu gruczolakowłókniaków? Dodam, że nadal czekam na wyniki histopatologiczne tamtego guza. Mam 20 lat i nigdy nie brałam żadnych hormonów. Czy to możliwe, że ten guz urósł w niecały miesiąc? Czy ktoś wie cokolwiek na temat niezłośliwych przerzutów? Bardzo proszę o pomoc.
  • 10 lat temu
    Lekarz rozwieje Twoje watpliwosci
    najpewniej to kolejny gruczolakowlokniak i nie ma sie czym martwic
    ale trzeba sie skonsultowac z lekarzem
    glowa do góry, wątpię, żeby to bylo cos naprawde złego
  • 10 lat temu
    maszka, a to dopiero!
    ja za 3 tyg bede po
    szybko doszlas do siebie?
    zabieg mam w piatek a mam juz plany na weekend
  • 10 lat temu
    Witam
    Rybenka przepraszam ale nie jestem do końca w temacie >Jaki zabieg Ciebie czeka w piątek ?
  • 10 lat temu
    poniewaz biore tamoxifen jestem w grupie ryzyka raka endometrium i mam pewne niepokojące objawy i będą to sprawdzac
    zabieg jest w narkozie
    w piątek, ale za 3 tygodnie:)
  • 10 lat temu
    Rybenko wiem że najgorsze jest czekanie na zabieg a potem niepewność jakie będą wyniki ale na pewno wszystko będzie ok inaczej być nie może. Najważniejsze jest w to wierzyć.
  • 10 lat temu
    staram sie patrzec optymistycznie
    na szczescie mam duzo fajnych rzeczy przed tym zabiegiem i one zajmuja mi glowe:)))
  • 10 lat temu
    Rybenka dziękuję:)
  • 10 lat temu
    Rybenka ja wyszlam w ten sam dzien po 2 godz. a miałam wyjsc na drugi dzien i jeszcze w tym samym dniu po abrazji byłam ze znajomymi na pizzy ,ale oczywiście bez szlenstw . Pózniej przez 3 tygodnie plamiłam , ale tak ma być powiedział dr. na 4 tydzień już było ok. ale przez miesiac nie wolno było współżyć. :)))))


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat