Rak piersi

14 lat temu
Jestem po mastektomii dwa lata i nie mogę jeszcze dojść do równowagi ,nie mam żadnego wsparcia borykam się z nim sama ,czasami mam wszystkiego dosyć.Proszę o jakieś rady bo nie mam nawet z kim o tym porozmawiać .
3346 odpowiedzi:
  • 10 lat temu
    hejka wszystkim,ja jestem w pracy i nie moge isc na grob mojego taty. Zmarl na zawal serca w wieku 41 lat. Pracuje jako opiekunka w niemczech i tak wypadlo, ze nie ma mnie w Polsce ,ale bede za to na swieta i sylwestra. Mnie jeszcze wszystko boli ,miesnie i rece - kiedy mi to przejdzie ? 11.12 mam druga wizyte u onkologa i mam nadzieje ,ze bedzie wszystko oki i ze chemia zadzialala. Czytam wlasnie ksiazke Magda Milosc I Rak (ale sobie wzielam lekture do pracy hihi) no i mi ciezko na sercu ze takie dziewczyny musza umierac .Mam nadzieje ze NAS to nie spotka i bedziemy zdrowe zawsze i juz.
  • 10 lat temu
    wlasnie sie zastanawiam, czy sobie kupic?
    polecasz te książkę?
  • 10 lat temu
    :)Witam !!!Do emma :miałam na razie 3 egzaminy i te moje oceny trochę nudne bo tu tylko trzy czwórki. A co do książki to słyszałam że jest warta przeczytania. Ja uwielbiam czytać książki choć mam na to mało czasu ale tej książki nie przeczytam nigdy!!!!!!!!!Proponuje Książki o GREYU!:)Polecam.
  • 10 lat temu
    No wiesz co Goya -czwórki Ci się nie podobają ryjonie jeden:)))
  • 10 lat temu
    Rybenka jestem w polowie ksiazki i polecam ja . Czytajac zrozumialam ze warto walczyc chocby dla siebie, dla wiosen ktore beda ,dla lata i pieknej zlotej jesieni,dla spadajacych kolorowych lisci,dla zimy i bialych platkow, Plakalam nad ksiazka,ale to byly oczyszczajace lzy. Kupilam jeszcze jedna ksiazke CHUSTKA Joanny Salygi i juz wiem,ze na pewno ja przeczytam i juz nie boje sie rozmawiac o raku. Wczesniej balam sie wypowiadac to slowo ,teraz juz nie.Warto przeczytac TĘ ksiazke i oczyscic dusze bo MAGDA nam w tym pomoze.
  • 10 lat temu
    mozna obejrzec tez film .W google wpisac - film magda milosc i rak i tam jest caly film. milego dnia zycze kochane
  • 10 lat temu
    dzęki maszka, kupie i obejrzę:))

    Chustki nie kupie, czytalam bloga, przez długi czas na bieżąco, wokół postów bylo tez życie komentujących, w książce nie ma komentarzy, to dla mnie zbyt okrojona wercja tamtego czasu
  • 10 lat temu
    Suzy, czy cos ustaliłyście z mamą odnośnie operacji?
  • 10 lat temu
    Tak już wiemy dużo więcej. mama ma mutacje w genie BRCA i lekarz który nas konsultował powiedział że w takim wypadku lepiej zrobić całkowite odjęcie piersi.
  • 10 lat temu
    Ja dzisiaj żałuję że się na to nie zdecydowałam. Miałam dwie operacje. Pierwszą wycięcie guza- okazał się raczyskiem, drugą poszerzenie marginesów i usunięcie wszystkich węzłów,ponieważ okazało się że są już przeżuty do 3 węzłów i poza torebkę węzła. Stracony cenny czas. Dzisiaj mając taką wiedzę zdecydowałabym się na całkowitą mastektomię. Zresztą potem jak wyszło w nieoficjalnej rozmowie z lekarzem, powiedział że jeśli byłaby to jego żona to usunął by całą pierś.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat