Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Martyna 90 najlepsze jest w tym wszystkim to że dopiero w wieku 34 lat dowiedziałam się że istnieje coś takiego jak hpv nigdy od 15 lat jak chodzę do ginekologa nigdy mi o czymś takim niE powiedział gdybym wcześniej wiedziała to co teraz wiem nie było by tego co jest teraz . zresztą jak patrzę na to wszystko z perspektywy czasu to nie jestem pewna czy cytologia była dobrze robina dwa lata temu wszystko ok nigdy żadnych problemów krwawień itp itm aż tu nagle Cin3

  • Ja mam 27 , mam 2 córki , na szczęście , bo w ciąże nie powinnam już zachodzić , że względu na obciążony wywiad - niewydolność szyjki w 2 ciąży i poród w 27tc. , no i radykalne usunięcie szyjki , wczoraj lekarz mi uświadomił że kolejna ciąża była by obciążona bardzo wysokim ryzykiem . U mnie problemy pojawiły się pól roku temu , cytologia w lipcu wyszła źle . Zaniedbałam regularne badania i zapłaciłam za to wysoką cenę , mam nadzieję że się wykupiłam i więcej płacić nie będę ... 

  • 6 lat temu

    Melka24  witaj  no u mnie również cytologia wychodziła całkiem całkiem, miałam grupę II i często stany zapalne ale cały czas pod kontrolą ginekologa dlatego ani mi w głowie było rozejrzenie się za gin.onkol. bo i po co. Jak nawet podczas robienia cytologii zaczynałam plamić to lekarka coś tam pod nosem marudziła ale pod kątem tego, że ciężko mi pobrać materiał do badania niż miałoby to cokolwiek złego oznaczać. Dopiero potem po jakimś roku trafiłam do innej lekarki i wszystko potoczyło się błyskawicznie. Z tym, że u mnie właśnie w tym ostatnim roku zaczęły się większe plamienia, nieznośnie długie i bolesne miesiączki, uporczywe upławy dlatego w odróżnieniu od większości kobiet ja miałam sygnały. Przerażające jest u mnie i to, że niestety trochę "to przechodziłam" dlatego namawiam do badania się, upominania się o swoje prawa i pytać, pytać i raz jeszcze pytać.

  • Martyna 90 to jesteś bardzo młodziutka to niesprawiedliwe że choroba może dotknąć Tak młode osoby :-(  Masz rację ja też na szczęście mam już dzieci . Najchętniej to bym wszystko wycieka żeby już Nigdy więcej przez to nie przechodzić . Miejmy nadzieję że to już koniec naszych zmagań z choroba i że już będzie teraz tylko lepiej mamy rodziny mamy dla kogo żyć ! 

  • kaa. U mnie była jeszcze lepsza historia lekarz powiedział mi że nie widzi w tej cytologia nic złego pewnie jakiś stan zapalny i chciał mnie leczyć farmakologicznin na własną rękę poszłam prywatnie zaczęłam od kolposkopi i badanie na hpv  a potem to już potoczyło się wszystko tak szybko że niE ogarniam tego do teraz. Na pewno odwiedzę mojego lekarza który twierdził że mi nic nie ma pójdę do niego z całą historia chorobay ciekawa jestem jak się do tego odniesie heh. Tak właśnie badają a potem mają pretensje do pacjentów ze nie chodzą profilaktycznie do lekarzy ja jak byłam w szpitalu to miałam wrażenia że wszyscy obwiniają mnie za to że dopuściłam do takiego stanu a przecież badałam się regularnie zresztą gdybym posłucha mojego lekarza i się leczyła tak jak on chciał za pół roku mogło by już być bardzo źle 

    Wpis edytowany dnia 09-02-2018 21:35 przez Melka24
  • Cześć Dziewczyny, za wcześnie się pochwaliłam. Biochemiczna, lekarz nawet na podstawie BHcg nie był w stanie ustalić wieku ciąży bo już hormon zaczął spadać. Bieda z nędzą.

    Melka24 ja wynik cin2/Cin3/cis i infekcja hpv dostałam miesiąc po 22 urodzinach.

  • Kaa ja kiedy przyszłam po 5 latach do swojej ginekolog , która prowadziła moje ciąże  ona dobrze mnie pamiętała, od razu stwierdziła że dawno mnie nie było i gdzie ja się podziewałam tyle czasu . Wynik cyto bardzo ją zmartwił, od razu zadzwoniła, szybko ustaliła termin kolejnej wizyty i najbliższych badań . To mogło wyglądać inaczej , gdybym zechciała pojawić się na kontrolnej cytologii po leczeniu przeciwzapalnym 5 lat wcześniej , kiedy cyto była jeszcze w 2 grupie 

  • Ja w sobote za tydzień odbieram wyniki biopsji, ciekawa jestem co za cuda wianki tam wyszły. 

  • Melka żyć to mamy przede wszystkim dla siebie , nie dla kogoś . Ja w przeciwieństwie do Ciebie nie chciałabym już nic usuwać , boję się  radykalnych operacji , cięcia brzucha i tego że potem już nie jest niestety tak samo , trzeba uważać , nie dźwigać itp.


  • jezyk321 już w takim młodym wieku taki wynik :-( aż trudno uwierzyć , mi wyszło Cin3 bez cis przynajmniej na wynikach histopatologicznych  z kolposkopi nic takiego niE pisało aczkolwiek nie raz czytałam że Cin 3 to tak samo jak cis chociaż trzymam się tego że skoro nie napisali cis to nie ma cis .



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat