Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Po konizacji okres moze pojawic sie wczesniej i to moze być to.

    Ja przy konizacji mialam znieczulenie ogolne plus intubacja bo moja operacja trwala ponad godzinę.  Zazwyczaj konizacja wystarcza i człowiek jest zdrowy

  • wycinki tez mialam pobierane pod narkoza. nie wiem jaką metoda bede miala robione wiem tylko ze konizacja :/. najlepiej to w ogole bym nie poszla  na ten zabieg ale wiem ze musze :(( boje sie ze nie obudze sie z tej narkozy.... jutro ide po skierowanie :(

  • 6 lat temu

    Daria22  przy Tobie podczas konizacji która nie jest długim zabiegiem będzie sztab ludzi a przynajmniej trzy które zrobią wszystko żeby ten zabieg miał swój przebieg bez problemów, tego możesz być pewna. Ty skup się wyłącznie na tym,żeby odebrać dobry wynik i żeby konizacja zakończyła całą tę /nazwijmy to/  sprawę a tzw. techniczną stroną niech zajmą się specjaliści🙂    

    U mnie konizacja nie przyniosła spodziewanego rezultatu ale w większości przypadków koniec jest i basta, nie zamartwiaj się na zapas bo stan psychiczny jest bardzo ważny 👍

  • kaa a co ja mam powiedziec z cytologi mialam ci2/3 bez cisa a tydzien po kolposkopi bez pobierania wycinkow okazalo sie ze jestem w ciazy wiem tu jest jedna dziewczyna ze tez tak miala i mam miec biopsje bo nie moga mnie wyszkrobywac boje sie ze w kanale jest cos bardziej jak Bog da urodzic to wycinam wszystko i mam nadzieje ze bedzie dobrze 

  • 6 lat temu

    czipsowa  wiem wiem, staram się czytać nasz wątek na bieżąco... trzymam kciuki za Ciebie mocno 

  • trzymajcie bo znalzlam szybszy termin na biopsje ja to mam stracha mam nadzieje ze kanal bedzie czysty choc nie wiem czy moga jakos to zbadac a poniej oczywiscie wyniki masakra 9 najgorszych miesiecy z zycia :(

  • czipsowa nie wiem czy ktos Cie poinformowal o tym, ze jesli nie masz podejrzenia raka to nikt Ci biopsji  w ciazy nie zrobi. Tylko kolposkopie kontrolna. Ja mialam okolo 13-15 tyg i cos okolo 32 tyg dokladnie nie pamietam.  I dodam ze ja mialam cin2/cin3/cis

    Wpis edytowany dnia 08-01-2018 17:01 przez jezyk321
  • ale nic sie nie stresuj to nie jest tak ze w pol roku zrobi sie Bog wie co. Teraz skup sie na dzidzi nie stresuj sie niepotrzebnie. Ja mam w sobote biopsje celowana pozniej 2-3 tyg nerwówki i zobaczymy co dalej

  • no wlasnie ja mam wynik po cytologi hsil cin2-cin3 bez cis a myslalam ze cis jest jednoznacznie z cin 3 po kolposkopi ten facet tez mi powedzial ze nie ma jescze komorek rakowych a chyba wie jak wygladaja ale nie wiadomo co sie dzieje tam w kanale ale mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze wiem troche panikuje ale ciezko jest odciac sie od tych mysli narazie faszeruje sie naturalnymi witaminami zeby sie wzmocnic 

  • czipsowa Ty sie nie faszeruj syntetykami bo wchlanialnosci maja caly ciul;) owoce, warzywka, przecierki itd. Cieplo sie ubieraj zeby przydatkow nie przeziebic i duzo ruchu, dotleniaj sie i dbaj o dzidzie, pozdrawiam



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat