Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    She 86  czy jesteś już szczęśliwą mamą ?  Pochwal się 🙂

    patka180392 trzymamy kciuki, przy kolposkopii widać wszystko jak na dłoni więc będziesz miała jasność już na miejscu,jutro daj znać. 

    Pozdrawiam wszystkie 

  • pewnie ze dam znać.  Trzymajcie za mnie kciuki 😊

  • dziewczyny dajcie mi siły bo ja już jej nie mam😢😢😢

    Chciałabym napisać że jestem po badaniu lecz nie mogę bo badanie się nie odbyło.  Powód? 

    A więc tak w skrócie została tak spier***ona konizacja jakich mało.  Ból co odczuwam to wystająca kość szyjki to już prawie nie mam a ta co jest to wziernik dla dziewicy powoduje taki ból że się wytrzymać nie da. Prawdopodobnie są zrosty . I jedyną opcją jest po kolejnej miesiączce czyli okolice świąt mam dzwonić do pani doktor by ustalić termin na kolposkopie pod znieczuleniem dożylnym i może zrobi szczotkowanie kanału ale wszystko się okaże w trakcie badania. A jak będzie źle to macica do usunięcia. 😢😢😢😢😢 

    Boże mój przecież ja chcę mieć jeszcze dzidziusia😢😢😢

  • Zgadzam się.
  • Cześć Dziewczyny,

    Patka, nic mądrego nie dodam, ciężko mi napisać cokolwiek, tak jak już Agnieszka powiedziała, nie jest przesądzone czy coś jest dalej.jakoś będzie. Trzymam kciuki, za Ciebie i za Twoje plany:*ściskam mocno

    Ja dziś byłam na konsultacji u doktora, bardzo przyjemny człowiek. Blisko pół godziny rozmawialiśmy, wszystko mi po kolei wytłumaczył dał skierowanie do szpitala na biopsje, zapisał na karteczce gdzie mam dzwonić (CO w Wa-wie) zaproponował LEEP, tak rozmawialiśmy i temat zszedł na mojego synka, mówił mi, że pracował też jako ginekolog położnik i w swojej karierze nie spotkał się jeszcze z takim przypadkiem(na moje oko pan około 60 lat).

    Co więcej, jak wiecie wszystkie noworodki są poddawane badaniom przesiewowym na rzadkie metaboliczne choroby. Udało mi się odzyskać wyniki. Jeżeli chodzi o choroby uwzględniane w badaniu, to mój mały był zdrowy. Są już wyniki sekcji, jednak musi się jeszcze zebrać konsylium dopiero nam wydadzą protokół. Nieoficjalnie Pani z Instytutu powiedziała, że hiperamonemia u mojego syna nie była chorobą tylko skutkiem, czego nie wiem, podobno w ciągu tygodnia ma się zebrać to konsylium. Biurokracja mnie po prostu przeraża, nawet nie wiecie jak parszywie się czuje, mając świadomość, że oni znają przyczynę śmierci mojego dziecka a nie podadzą mi jej dopóki się wszyscy pod tym nie podpiszą.  Wściekłość mnie ogarnia..

  • Witajcie , mam na imię Martyna , mam 27 lat , jestem po leep, niestety nieudanym , HSIL w tkance gruczołowej najprawdopodobniej w kanale , czeka mnie amputacja całej szyjki przy samym trzonie . Czy są tu dziewczyny po takich operacjach ? Jak żyć ? Ja chciałam jeszcze jedno dziecko urodzić ... :/

  • martyna90 kochana ale nie ma przeciwskazan do zachodzenia w ciążę po usunieciu szyjki :) wtedy zaloza cos na podtrzymanie więc wszystko sie da. Przecież macice nadal masz. Ja mam prawie cała wycięta i jestem w 23 tyg ciazy.

    Jezyk niestety oni musza miec jakaś wspólna wersje żeby w razie czego kryć sie nawzajem gdyby sie okazalo ze.ktoś zawinil.

  • Katarzyna1988 ja miałam problem już w poprzedniej ciąży, ujście wewnętrzne mi się rozwierało, urodziłam ostatecznie w 27 tc mimo założonego szwu , który trzymał tylko 5 tygodni , a ten szew to też trzeba mieć na co założyć , jak szyjki nie ma to na co ? U Ciebie też szyjka wycięta z powodu dysplazji?

  • 6 lat temu

    jezyk tyle już przegadałyśmy, że wiesz mam nadzieję,że jestem z Tobą całym sercem... 

    Martyna90  jest nas tutaj na tym wątku znacznie więcej i mam nadzieję, że dziewczyny się odezwą i wesprą bo niestety ale nie jesteś sama w tym strachu. Brzmi banalnie ale dobrze mimo wszystko  jest kiedy się dowiadujemy, że w podobnej sytuacji zdrowotnej jest wiele kobiet i nie tylko wychodzą z tego ale cieszą się macierzyństwem. Jesteś pod kontrolą lekarza a to najważniejsze. Tutaj możesz również skorzystać z BIO (główna prawa strona) i skorzystać z opinii lekarzy w razie potrzeby czy pytań. 

    Udanego weekendu 🙂

  • kaa napisałam już do BIO , długo się czeka na odpowiedź? wróciłam właśnie z konsultacji z panią profesor onkolog . Podsumowała mój wynik po konizacji słowami : Taki ten wynik , nie wiadomo jaki , ani dobry ani zły, zmiany w cewkach gruczołowych świadczyć mogą o tym , że zmiana jest nieco głębiej i że szkoda że tego leepa mi głębszego nie zrobili , bo może było by po wszystkim a tak może być kolejne cięcie , z tym że ona zrobiłaby mi cytologie i kolposkopię za 2 miesiące , bo jestem młoda i planuję jeszcze dziecko i nie ma co ciąć na oślep ...a z ciążą po amputacji szyjki może być ciężko , skoro miałam już taką ciężką niewydolność  i że jedyny sposób po amputacji na donoszenie ciąży w moim przypadku to założenie taśmy na cieśń szyjki przy samym trzonie z dostępu brzusznego przed zajściem w ciążę 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat