Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Agnieszka76 jest część lekarzy , którzy lubią ciąć profilaktycznie na zapas i dużo , żeby się pozbyć problemów i więcej nie "grzebać " , są pacjentki które poddają się takim zabiegom , skoro lekarz tak radzi . Ja zawsze takie radykalne decyzje  wolę skonfrontować z innymi lekarzami . Nie jest tak że sobie mędrkuję i uważam za mądrzejszą od lekarza. Życie mnie już nie raz nauczyło , że w kluczowych decyzjach , gdybym zaufała jednemu lekarzowi , to moja córka nie miała by szansy się urodzić , a ja po tym wszystkim nie pozbierałabym się psychicznie . Miałam bardzo poważne problemy z utrzymaniem 2 ciąży , przez niewydolność szyjki , poznałam wtedy mnóstwo lekarzy , każdy mówił coś innego , a to ja musiałam podjąć decyzję i podpisać zgodę na konkretne działanie . Teraz jest tak samo, to jest moje ryzyko i moja decyzja . 7 grudnia kończę 33 lata i chciałabym zachować szanse na kolejne dziecko , a jeśli wytną mi cala szyjkę no kolejną ciążę nie będzie szans . 

  • Dziewczyny napiszcie mi jeszcze proszę , kiedy miałyście pierwsze badanie ginekologiczne po konizacji , ja imałam wczoraj po 3 tygodniach i w trakcie badania zaczęłam krwawić , teraz znowu pojawiły się lekko różowe upławy , a już było dobrze :/ czy to nie za wcześnie na takie badanie , bo solidnie mi tą szyjkę wczoraj lekarz rozgrzebał ...

  • 6 lat temu

    doreczka zawsze to będzie tylko i wyłącznie Twoja decyzja, chodzi o to żeby właśnie tę decyzję podjąć właściwie i w odpowiednim czasie. Ja nie oceniam, napisałam wyłącznie swój punkt widzenia po swoich przejściach. Trzymam za Ciebie mocno kciuki 🙂

    Moje pierwsze badanie po konizacji miałam 1,5miesiąca ale bardziej pod kątem przygotowania do operacji po złych wynikach. Doreczka napisz do tutejszego BIO, stamtąd zawsze wychodzą profesjonalne i konkretne odpowiedzi.

  • Doreczka, ja miałam badanie po 3 tygodniach od konizacji, też było mnóstwo różowej wydzieliny, lekarz powiedział, że to normalne. Upławy przeszły jakoś 4-5 tygodni po konizacji.  A czy możecie powiedzieć, kiedy powinno wykonać się  pierwszą cytologię i kolposkopię po konizacji? Jak Wam zalecali lekarze? Mi lekarz kazał zrobić za rok, ewentualnie 9 miesięcy. Nie powinno się szybciej zrobić badań?

  • Kaa pisałam do BIO, ekspert odpisał dosyć lakoniczne, że wynik wskazuje na raka przedinwazyjnego i jest potrzeba rozszerzenia zakresu zabiegu i tylko tyle 

    Czy orientujecie się czy w trakcie zabiegu konizacji lekarze korzystają z jakichś metod oznaczania zmian dysplastycznych tak żeby wyciąć  wszystko ?

    Wpis edytowany dnia 26-11-2017 17:18 przez doreczka1207
  • doreczka ja idac pod nóż mialam 2 dzieci. Nie wiedziałam czy bede miala wiecej i nie zapieralam się bo stwierdzilam niech tna wazne ze wytna i takim sposobem mam prawie cala szyjke wycięta zostal kawalek. W tej chwili jestem w 22 tyg ciazy i jest ok. Nie ma sie co bronić tym bardziej ze masz już 2 dzieci, a to znowu kolejne narkozy itd

  • doreczka jeśli robia operacje konizacji nozem nie widzą gdzie sa zmiany gołym okiem wiec tna więcej żeby było pewne ze margines jest czysty i wiekszy. Po co maja ciachac po kawaleczku a za miesiąc sie okaże ze znowu musza ciąć.  Nikt nie wie co siedzi za 1.cm lepiej wyciąć 1.5 cm niz 1 wtedy wieksza szansa ze to koniec. A po amputacji całkowitej tez można rodzic dzieci. Pisałam z takimi dziewczynami :) musisz sama zdecydować ale naprawdę czasem lepiej odpuścić 

  • Katarzyna1988 ja myślę że usunięcie części szyjki po takim zabiegu i wyniku jak mój jest ok , nie sądziłam że tak mało mi tej szyjki wycięli , więc się przeraziłam że zmiany są gdzieś głęboko , a ta moja elektrokonizacja nie była nawet wycięciem stożka- bo być może takie cięcie od razu załatwiło by sprawę , było kilka płytkich cięć z tarczy , strasznie oszczędnie lekarz podszedł do zabiegu , też trochę niedobrze, ale umówiliśmy się że teraz będzie konkretne cięcie , które powinno załatwić sprawę, ostatecznie lekarz sam oceni ile chce wyciąć ,a ja nawet nie będę wiedziała czy to było 2 czy 3 cm , grunt żeby zabieg dał pożądany skutek 

  • doreczka na wyniku hp z konizacji bedziesz miala.napisane ile Ci wycieli. Tez uwazam ze już za pierwszym razem powinni ciachnac trochę więcej a nie się bawic w jakies skubanie. Teraz na pewno wytna wiecej i juz bedzie ok :)

  • 6 lat temu

    Katarzyna1988 posluchalam Cię i ide do szpitala na pobranie wycinków, mam mieć znieczulenie ogólne. Najgorsze to oczekiwanie na wyniki. Pozdrawiam 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat