Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Gratuluję świeżo upieczonej mamie , oj pamiętam jakie były moje początki w roli matki , ciężko było , tym bardziej że miałam niespełna 19 lat , prawdziwa rewolucja w życiu , ogólnie zdecydowanie lepiej dogaduję się ze starszymi dziećmi niż z niemowlętami ;)

    Dziewczyny możecie coś napisać o swoich doświadczeniach po konizacji skalpelem , jakie badania robią przed zabiegiem , czy po zabiegu pozostają jakieś opatrunki ? Jak się czułyście po zabiegu i co z miesiączkami , wiele dziewczyn po zabiegu narzeka na obfitsze i bardziej bolesne krwawienia ? Tylko prosiłabym szczerze , na zabieg i tak już jestem zdecydowana , chcę się pozbyć tego problemu raz na zawsze ...

  • Martyna90 do szpitala musisz sobie zabrac oznaczenie grupy krwi. Do szpitala kazali mi sie zgłosić dzien wcześniej,  mialam robiona morfologie i ekg serca oraz badanie internistyczne oraz ginekologiczne wraz z usg dopochwowym. Pod wieczór golenie krocza mozesz sama i lewatywa. Rano seksowna pizamke dostałam i glupiego jasia w tabletce. Później zawiezli mnie na sale uspali i operacja trwala ok 1.5 godziny. Po wsytskim obudzilam sie na sali i juz ok 4 godz po operacji kazali mi wstawać a wieczorem już mogłam cos zjeść. Wieczorem wyjeli mi tampon z pochwy bylo malutkie krwawienie. Na drugi dzień wypis i dostalam antybiotyk. Po 3 tygodniach odbiór wyniku hp

  • Katarzyna1988 jakie miałaś znieczulenie do zabiegu ? ja przy leep miałam ogólne i teraz tez będzie ogólne , lewatywy mi nie robili , więc to chyba zależy od szpitala , ewentualnie metody znieczulenia ? 1,5 h  to bardzo długo , wszędzie piszą że to jest 20-40 min  góra . Ogolić zamierzam się sama  tak chyba będzie bardziej komfortowo ...

  • 6 lat temu

    Martyna90 co szpital to inne standardy ale rzeczywiście 1,5godzinna konizacja jest i dla mnie zaskoczeniem.Moja konizacja trwała do 30min.i takie też miałam ogólne tzw.krótkie znieczulenie. Konizację miałam na drugi dzień po przyjściu,ogolona już przyszłam,lewatywa obowiązkowa,po wyjęciu tamponu przez lekarza na obchodzie (po zabiegu) minimalne krwawienie.Do szpitala przyszłam z kompletem badań bo takie miałam zalecenie przy zapisach. Martynko najważniejsze, że się zdecydowałaś i bierzesz tego byka za rogi, potem dostaniesz dobre wyniki i zapomnisz o tym wszystkim, tego życzę z całego serca.

    Katarzyna1988  jak Twoja glukoza, dałaś radę ?

    She86  instynktownie dasz radę ze wszystkim, daj sobie trochę czasu bo dzieci czasami potrafią nam dać w kość..ja pamiętam jak przyszłam ze szpitala z moim drugim a mój starszy niespełna 4 lata synek ciągle i w kółko bez przerwy chciał mnie na wyłączność a to bajeczka, a to przytulańce itp.itd. a ten mój mały bez przerwy był głodny i mi włosy bardzo wypadały....miałam wszystkiego dość. Któregoś dnia (było lato) mąż nas spakował i wyjechaliśmy ku wielkiemu zdziwieniu całej rodziny nad morze. Tam odpoczęłam bo przy szumie fal dzieciaki spały jak marzenia. Ulewanie to problem, może mała ma alergię pokarmową? Trzymam za Was kciuki !!

  • kaa, sorki że zapytam tak wprost ale ten opatrunek po zabiegu wyjmują w trakcie obchodu , tak na sali przy wszystkich ? trochę to żenujące ...

    Mimo Waszych doświadczeń liczę że uda mi się uniknąć lewatywy...

  • 6 lat temu

    Martyna90 dla mnie jeszcze do niedawna już sama lewatywa robiona przez pielęgniarkę była krępująca...no ale co robić, trzeba się dostosować. przyjąć, że nie Ty jedna i to naprawdę pomoże, czasem można to obrócić w żart i już lepiej. Wieczorkiem przy obchodzie przyszedł lekarz, coś tam pogadał, zagadał i bach tampon wyjęty. Dla mnie zawsze jednak boję się tego żeby tylko nie bolało, dlatego nawet przy biopsji poprosiłam o znieczulenie, żebym spała i niech się dzieje. Ale wiesz co jest najważniejsze ? Wyniki  i na nich trzeba się skupić. A takich tamponów to ten doktorek zapewne dzień w dzień wyciąga pełno 😊

  • martyna 90 lewatywy przy leepie nie miałas lewatywy bo to.krotki zabieg :) chirurgiczna konizacja to dluzsza operacja . Znieczulenie mialam ogólne oddychalam przez rurke.

    Kaa 1.5 bo mialam konizacje metoda sturmdorfa, amputacja szyjki z jej plastyka specjalnymi szwami więc pewnie tak długo.  

    Po glukozie mnie mdlilo ale na szczęście wysiedzialam

  • 6 lat temu

    Katarzyna1988  ja miałam lewatywę pomimo zabiegu do 30min. no i oczywiście komunijne rajstopki też ale wiem, ze nie wszystkie przy konizacji musiały je mieć. Co szpital to naprawdę może być inaczej. A w temat radykalnej to już nawet nie wchodzę bo temat rzeka...

    Pozdrawiam wszystkie po, przed i w trakcie 🙂😍

  • W niedzielę mam iść do ordynatora zanieść mu wyniki badań krwi , które dziś robiłam , już się wycwanił i chce najpierw sprawdzić czy a nóż nie mam znów skrajnej anemii. Powiedział jak wyniki będą złe to na oddział mnie nie przyjmie i będę musiała zrobić z tym porządek . Zapytam go  o procedury na oddziale , bo ta intubacja to też mi średnio pasi ...

  • 6 lat temu

    Martyna90 masz rację, podpytaj lekarza a raczej nie podpytaj tylko pytaj o wszystko, niewiedza nas gubi i powoduje jeszcze większy stres. Dawaj znać co i jak potem. 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat