Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Aaneczka trzymam kciuki mocno za Ciebie. Przespisz sie 20 min i będzie po wszystkim :) wyniki przyjdą i już będziesz spokojna

  • 6 lat temu

    Katarzyna1988 dziękuję za wsparcie. Po wycinkach zostaje się w szpitalu czy można po jakimś czasie wyjść jeśli nie będzie problemów. 

  • 6 lat temu

    Witajcie ja biopsję miałam w krótkiej narkozie, do domu wyszłam po 2godzinach, wszystko też zależy jak się będziesz czuła, czy nie będziesz krwawić itp.  

    Pozdrawiam wszystkie🙂

  • ja wycinki miałam w narkozie po 4 godzinach wyszłam do domu 

  • 6 lat temu

    Dziękuję za informację. Pytałam bo lekarz kazal zabrać ze sobą pizame oraz inne rzeczy. 

  • ja 2 razy mialam wycinki i po kilku godzinach do domu a raz ze mialam przyjść w poniedziałek na oddzial a we wtorek wycinki i wyszlam po kilku godzinach

  • 6 lat temu

    Aaanka  co szpital to inne procedury, coś już o tym dobrze wiemy 🙂  ale co by nie było to najważniejsze są wyniki, oby u Ciebie wszystko poszło gładko i zakończyło się szczęśliwie, tego życzę !

  • Mam opinię lekarza  onkologa na temat mojego wyniku histopatu , radzi zaczekać 2,5 mies , aż się szyjka zagoi po ostatniej konizacji, wtedy zrobić cytologię i kolposkopię , jeśli będzie dysplazja to ciąć dalej . Jeśli nie tzn że ostatni zabieg mnie wyleczył . Wynik niestety nie jest jednoznaczny , brakuje informacji o marginesie , jest to opis tylko tego co zostało wycięte . Kolejne cięcie tak szybko po poprzednim z obawy że coś jednak zostało z perspektywy lekarza , u którego dziś byłam nie jest dobre , bo po 1 szyjka niezagojona , obecnie tarczę mam całą w strupach , po badaniu krwawię , nie widać nawet ujścia kanału , po 2 szyjkę mam małą jest ona mocno ściśnięta między ścianami pochwy i  robienie czegokolwiek przy niej kiedy nie jest zagojona technicznie jest dosyć trudne . Więc pośpiech w tej sytuacji nie jest dobrym doradcą. Postanowiłam też , że opuszczę jednak wasze grono  , aby się zbytnio nie nakręcać całą sytuacją i odpocząć od tematu. Za 2 miesiące czeka mnie diagnostyka , być może kolejny zabieg , ale będę miała pewność , że postępuję słusznie , mając wyniki badań przed sobą . Dziękuję Wam za wsparcie i wszelkie rady . Powodzenia 

  • hej dziewczyny 😊 no to jutro kolposkopia... Mam nadzieje że będzie dobrze . Stresa mam już sporego. 

  • 6 lat temu

    She 86  czy jesteś już szczęśliwą mamą ?  Pochwal się 🙂

    patka180392 trzymamy kciuki, przy kolposkopii widać wszystko jak na dłoni więc będziesz miała jasność już na miejscu,jutro daj znać. 

    Pozdrawiam wszystkie 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat