Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • mialam 4 lata temu konizacje ta.metoda i tak szyjka jest odtworzona tylko skrocona :) poznałam kilka dziewczyn po tej operacji które donosily ciążę bez.problemu i rodziły naturalnie.  Ja jestem w 19 tyg ciąży szyjka trzyma i sie wydłuża. Także lepiej wyciąć wiecej a mieć pewnośc ze z marginesem zdrowej tkanki

  • Agniesia to o czym piszesz jest tak oczywiste, że aż niewiarygodne... Ja już co prawda nie zamierzam rodzić, mam już dwóch synow. Zawarlas tyle znaczących informacji. Mam na myśli głównie terapię fotodynamiczna, tak mało się o tym mówi. Skąd jesteś? Smutne jak to czasem dochodzimy do ważnych wniosków na własnych błędach/złych decyzjach (choć skąd mamy to wiedzieć, polegamy na wiedzy lekarzy).. Ściskam mocno. Ach..

  • Witam Was ponownie  po krótkiej przerwie , jutro mam zabieg - pewnie będzie LEEP , chociaż lekarz nie wykluczył Sturmdorfa . Metodę dobierze w trakcie zbiegu, w zależności od tego jak mu się szyjka "spodoba " - kwestia dodatkowych nadżerek itp. W sumie to nawet się nie denerwuję samym zabiegiem , znieczulenie ogólne - więc sobie zasnę i obudzę po wszystkim . Mam nadzieję , że obejdzie się bez powikłań i juro mnie wypiszą.  We wtorek byłam w szpitalu na pobraniu krwi przed zabiegiem , jestem bardzo ciekawa wyniku , bo jak kładłam się na biopsję to mnie anestezjolog nie zakwalifikował do zabiegu po wyszła HGB - 6,2 O_O, w szoku byłam i myślałam że to pomyłka . Jestem weganką od pół roku , ogólne samopoczucie dobre , bez zawrotów głowy czy omdleń, wszyscy na około tylko mi powtarzali że blada jestem . Przetoczyli mi 2 jednostki krwi i zabieg miałam dopiero następnego dnia. Dlatego tak się niepokoję tymi wynikami , bo nie mam ochoty kłaść się do szpitala na cały weekend. Przyjmuje suplementy wg zaleceń lekarza , ale nie wiem czy 5 tygodni to wystarczający czas , aby morfologia się poprawiła . No nic , zobaczymy jutro co to będzie , trzymajcie za mnie kciuki ;)

  • 6 lat temu

    doreczka1207 no pewnie, że byłoby idealnie gdyby jutro już Ciebie wypuścili ale po konizacji mnie wypisano dopiero następnego dnia choć wszystko potoczyło się książkowo, zabieg pod znieczuleniem całkowitym dożylnym trwał do 30minut. Ja byłam "zielona" jeszcze wtedy i myślałam,że podobnie jak przy biopsji,wyskrobinach itp.tak jak przyjdę rano to wyjdę tego samego dnia po 2,3 godzinach a tu nie, w szpitalu byłam łącznie 2 doby. Bądź dobrej myśli ale i tak co ma być i co zarządzi lekarz prowadzący to na to wpływu teoretycznie nie masz. Choć jak już pisałam niejednokrotnie mi udało się każdy zabieg przechodzić pod znieczuleniem i  miałam wszystkie szwy rozpuszczalne. Wiadomo, że kontrole potem były i nadal są 🙂 obowiązkowe no ale wiem po prostu, że możliwe są tego rodzaju bardzo nieprzyjemne zabiegi/delikatnie mówiąc/  przeprowadzane z troską o kobietę. Po cholerę nam dodatkowy stres ?? Jest on nam niepotrzebny. Wystarczająco się stresujemy czekając na wyniki bo to one właśnie są wtedy dla nas najważniejsze. Samych dobrych wyników Tobie życzę doreczka, dawaj znać ze szpitala. Pozdrawiam

  • Doreczka, oczywiście ściskam kciuki. Drogie dziewczyny, ja dziękuję Wam bardzo za wsparcie w najgorszych momentach po cytologii i kolposkopii. Jestem już 2 tygodnie po Leep, moja ginekolog dała do zrozumienia, że jestem zdrowa ale do kontroli za pół roku. Skonsultowalam z BIO, odpowiedzieli, że wynik napawa optymizmem☺ Bardzo Wam wszystkim życzę takich wyników. Będę do Was zaglądać.

  • 6 lat temu

    I tak trzymaj!

  • Wtorkowa morfologia wyszła nieco lepiej hgb 8,3, jestem już po zabiegu, wszystko poszło dobrze , trochę mnie piecze w środku, poza tym wszystko ok 

  • Wtorkowa morfologia wyszła nieco lepiej hgb 8,3, jestem już po zabiegu, wszystko poszło dobrze , trochę mnie piecze w środku, poza tym wszystko ok 

  • 6 lat temu

    agnieszka76  ja wczoraj usłyszałam, że dzisiaj już nie 5, nie 7 ale 10 lat bez wznowy daje spokój jednak w naszym przypadku kiedy wykryto chorobę w początkowym okresie to inna bajka. Ja jestem nastawiona optymistycznie, tyle miałyśmy w tym wszystkim szczęścia, że być inaczej po prostu nie może. Zobacz...badamy się,jesteśmy pod kontrolą i dbamy o siebie. Co jeszcze możemy zrobić ? Cieszyć się życiem i choć każda z nas tutaj ma swoje problemy większe i mniejsze to nam się udało !  Ja o tym pamiętam. 

    Udanego weekendu dla wszystkich !

  • 6 lat temu

    To prawda kaa -my już to wiemy ale ilu jeszcze o tym nie wie? Jak do nich dotrzeć?



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat