Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    doreczka1207 to ile się powraca do pełni sił po takich zabiegach zależy od nas samych, zdecydowanie różnie to wygląda ale z pewnością trzeba odczekać i cierpliwie poczekać aż wszystko się zagoi i to porządnie choćby dlatego,żeby nie musieć wracać nigdy do szpitala np.na założenie szwów itp. a wiem, że były tutaj kobietki które za bardzo chciały i klapa. Ja po biopsjach i łyżeczkowaniu dość szybko wróciłam do formy a nawet tydzień po za zgodą lekarza zdecydowałam się na wyjazd do Włoch więc dość daleko, pojechałam bardziej żeby na miejscu tu nie myśleć o wynikach. Potem po 2miesiącach jak miałam konizację również dość szybko wróciłam do formy no ale to już inna bajka.Miałam zalecenia zwolnić tempo na dłuzej bo na jakieś 5tygodni ale do pracy która nie jest wymagająca wróciłam dość szybko,z racji prowadzenia swojej działalności nie skorzystałam z dłuższego zwolnienia lekarskiego. Ale jak pytasz o sport to jak pewnie już wiesz ja z kolei nie cross ale bieganie bardzo lubię. Do biegania mogłam wrócić po kilku miesiącach ale bez ograniczeń chodziłam na długaśne spacery po prostu dla swojego stanu psychicznego. Ja wiem doskonale,że stan fizyczny dobry wynika ze stanu naszego psychicznego i jeśli kobieta się realizuje w tym co robi i dba o swój rozwój to dojdzie i do fizycznej formy. U mnie niestety wyniki konizacji okazały się bardzo złe ale jestem pewna, że dzięki mojej dobrej kondycji po operacji radykalnej w miarę szybko doszłam do siebie. Dzisiaj żyję i funkcjonuję jak przedtem.  

    Tuż po konizacji i tak przez kilka tygodni zapomnij Kochana o crossficie, o rozciąganiach, o pływaniu itp. Lekarz pewnie też będzie tego samego zdania. Ale wrócisz do firmy, jestem tego pewna. Najważniejsze to dobre wyniki i tego się trzymaj. Trochę chaotycznie piszę ale ważne żeby z sensem hi hi hi    Pozdrawiam Ciebie i wszystkie dzielne Kobietki 🙂

  • Jestem pozytywnie zaskoczona tym całym LEEPem , dziewczyny pisały o różnych scenariuszach , ja po 2 godzinach w zasadzie mogłam iść do domu, zwykle trzymają ze 4 na obserwacji , zero bólu , zero jakichkolwiek dolegliwości . Jakby nic nie było . Co do wyników  to jestem dobrej myśli i nie martwię się na zapas , bo raczej nie mam podstaw, a wkręcanie sobie czarnych scenariuszy nie służy niczemu dobremu . Co do sportu to u mnie cała rodzinka Crossfitowa , mąż i 2 córki regularnie chodzą na zajęcia. Ciężko się powstrzymać , tym bardziej że nie mam żadnych dolegliwości, które byłyby w stanie mnie zatrzymać . Postanowiłam że póki co w domu będę sobie delikatnie ćwiczyć , bez szaleństwa, takie małe co nieco , a za jakieś 2-3 tygodnie wznowię treningi . Niech moc będzie z Wami :)

  • dziewczyny kochane to,  ze się dobrze czujecie nie znaczy ze w srodku jest ok :) jednak coś sie działo.  Ja mialam.konizacje chirurgiczna i tez nie krwawilam bo mialam zalozone szwy a dostalam 4 tyg minimum zakazu na szaleństwa. Nie ma się co spieszyć naprawde. Warto trochę polezec jeszcze sie nacwiczycie.

  • 6 lat temu

    katarzyna1988  z pewnością doreczka to wie bo tak jak obie napisałyśmy żadna nie chce wracać do szpitala z powodu zaniechania czegoś czy z powodu zbyt szybkiego powrotu do swoich obowiązków. Czasami jednak lekarze proponując zwolnienie lekarskie przy wypisie nie zalecają ile tak naprawdę czasu trzeba zwolnić a po jakim czasie można wejść w tzw.trybiki. Podobnie jest z seksem, wiele kobiet tutaj pytało o to bo to samo życie, kogo mają zapytać jak nie nas...

    Ja zawsze jestem zdania, że lepiej odczekać dłużej ale potem cieszyć się przyjemnościami niż zbyt wcześnie do nich wrócić a potem mieć tylko z tego kłopot. 

    Pozdrawiam wszystkie zapracowane 🙂

  • 6 lat temu

    Witam. Niedawno odebrałam wynik cytologi CIN II, CIN III. Lekarz wykonał koloposkopie by potwierdzić zmiany i tu badanie nie potwierdziło cytologi zupełnie nic. Czysto. Pomimo tego zadecydował o pobraniu wycinków. Poszlam do innego lekarza i tu inna wersja że przy  dobrej kolposkopi nie trzeba pobierać wycinków cytologis za 6 miesięcy. Może ktoś mial podobna sytuację. Sama nie wiem co robić. 

  • aanka hej :) wiesz ja jestem juz uczulona i dla świętego spokoju zrobiłabym wycinki i lyzeczkowanie a to dlatego że na kolposkopii nie widać kanału np a tam się może coś dziać skad ta cytologia zła.  Gdyby to było cin1 to bym poczekała te 6 ms ale jednak wyszło tam cin2 czy cin 3 :) musisz sama ocenić ale dla spokoju może warto zrobić 

  • Hej Aaanka, zgadzam się z Katarzyną1988. Ja miałam złą cytologię CIN3/CIS, kiepską też kolposkopię. Poddałam się biopsji z lyzeczkowaniem, już wyszło lepiej. Potem zalecono jeszcze elektrokonizacje i po tym już naprawdę optymistycznie. Wyszło na to, że łyżeczkowanie już poprawiło sytuację, może elektrokonizacja nawet była na wyrost póki co. Ale cieszę się, że jest ok.

  • 6 lat temu

    Dziękuję za odpowiedź. Jestem już umówiona na wycinki nie będę czekać az 6 miesięcy może się tylko pogorszyć. Lekarz mnie pytal czy chce zrobić badanie na HPV bo ta zła cytologia to przez ten wirus. Oczywiście zrobilam test bo biopsja nie wykaże. Pozostaje mi czekać na wyniki. Pozdrawiam serdecznie. 

  • 6 lat temu

    A jak wyjdzie dodatni test to oni leczą jakoś tego wirusa?

  • dakota wirusa hpv nie da się wyleczyć.  Jedynie Twój organizm moze go zwalczyć ale zdarza się że hpv przechodzi w infekcje przetrwała i nic go nie ruszy



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat