Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Anusia nie wszystko rozumiem , ale jak na moje oko jest dobrze ;)

  • 6 lat temu

    Anusia na moje oko też nie wygląda to źle ale zanim wynik skonsultujesz u swojego lekarza to sugeruję przesłać ten wynik do tutejszego BIO, tam siedzą lekarze i profesjonalnie wszystko wyjaśnią a przecież o to chodzi.

  • z tego co troche mi sie udalo przetlumaczyc to w miare ok jedynie to ze ciagle przewija sie temat hpv😊

  • ale wyslalam zapytanie do BIO zobaczymy co odpisza

  • 6 lat temu

    anusia662  👍  daj znać jak dostaniesz odpowiedź od BIO.

  • doreczka ja mialam cin2 z hp jednak po scieciu szyjki okazalo się że było juz cin3. Szyjke scieli z marginesem zeby bylo pewne ze wszystko.  W kanale nic nie było ale to juz bylo wiadomo wczesniej bo ja zanim mialam operacje mialam robione wycinki i lyzwczkowanie kanału szyjki i macicy. Wiec zmiany były tylko na tarczy. Z leepem jest tak ze moze wystarczyc a nie musi i trzeba docinac mimo wszystko. Sturmdorfa robi sie nożem w znieczuleniu ogólnym. Minely 4 lata mam spokój i czekam na dzidziusia z ciąża wszystko ok, nie jest to nawet ciąża wysokiego ryzyka bo szyjka sie rozciąga i trzyma :) wycieli mi ok 1.5 cm szyjki

  • Też nie raz myślałam żeby poradzić się BIO , ale pomyślałam że moja sprawa jest zbyt błaha , żeby zawracać im głowę...

  • anusia662 linia cięcia czysta :) czyli wszystko wycieli. Koilocyty to hpv. Czyli gdzies sie tam kreci 

  • 6 lat temu

    doreczka1207 BIO jest dla nas, dla wszystkich tutaj, to co my możemy przegapić to zostanie wychwycone przez lekarzy, ja nieraz skorzystałam jak byłam w kropce i nie byłam pewna co u licha, w każdym przypadku mnie uspokoili a przecież o to właśnie chodzi. 

    Pytajcie bo im więcej same wiemy co nam jest tym bardziej stajemy się świadome czy jesteśmy dobrze prowadzone. 

    Dziewczyny pamiętajcie o badaniu cycków !!  

  • Cześć dziewczynki, czy któraś z Was może polecić dobrego lekarza z Trójmiasta? Takiego, który w przypadku HPV i dysplazji pomoże konkretnie w temacie?



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat