Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Miałam. Urodziłam niecały miesiąc temu siłami natury. Jeśli nie masz widocznych klykcin to raczej nie masz przeciwwskazań a raczej takie same szanse na zarażenie się dziecka przez poród sn jak i cc czyli bardzo małe. Powodzenia życzę.

  • she86 rozmawiałam na ten temat z moim lekarzem prowadzącym i powiedział mi tak ze szanse na zarażenie dziecka są nie wielkie tylko nie ma szans zostawienia dziecka w mazi bo na niej osiąść wirus może. Wiec jak najbardziej zaleca poród naturalny

    Wpis edytowany dnia 19-10-2017 22:59 przez patka180392
  • 6 lat temu

    She86 i pozostałe młode przyszłe mamy:  można sobie planować i w głowach mieć ułożony gotowy scenariusz na to jak dziecko ma się urodzić ale jak pod koniec ciąży ułoży się nie tak to choćbyśmy bardzo chciały urodzić naturalnie to i tak lekarze zadecydują o cesarce. Najważniejsze żeby maleństwo było zdrowe a rodzice najszczęśliwsi na świecie. 

  • ja mam Hpv i jestem 4 lata po wysokiej konizacji i będę rodziła sn. Lekarze nie widzą przeciwskazan i mam nadzieję ze nie bedzie konieczności cc bo tego się bardzo boję 

  • 6 lat temu

    katarzyna1988 na kiedy masz termin? Ja też się boję panicznie CC tym bardziej że pracuje w służbie zdrowia i wiem jak to wszystko wygląda. Zawsze marzyłam aby urodzić naturalnie. spotkałam się z różnymi opiniami lekarzy na ten temat.  Ale jak to powiedziała kaa można sobie planować ale jak to się zakończy tego nie da się przewidzieć. Trzeba wierzyć że wszystko będzie dobrze wtedy jest łatwiej :-) 

  • She86 ja już rodzilam 2 razy sn ale przed konizacja. Termin mam na 1 kwietnia i na razie sie nastawiam na sn ale niewiadomo czy szyjka się będzie rozwierac itd różnie może być. Wiem jak szybko doszlam do siebie po sn, 15 min po wcinalam dwudaniowy obiad i krecilam się po korytarzu

  • She86 spokojnie, jakby nie bylo będzie dobrze. Starsza mam z CC a mlodszego SN, osobiście wole SN, ale nie taki diabel straszny. Reasumujac, JAK BY NIE BYLO BEDZIE DOBRZE: nie rodzaj porodu ważny tylko efekt tego porodu 3maj sie
  • 6 lat temu

    Dziewczyny coś optymistycznego ode mnie  otóż właśnie mijają dwa pełne lata od mojej radykalnej i przez te dwa mijające lata ani śladu nawrotu choroby co doceniam mocno każdego dnia i chcę Wam wszystkim powiedzieć, że nawet jeżeli dzisiaj coś się dzieje na tyle paskudnego, że strach podcina nadzieję to wszystko ale to wszystko może się odwrócić na dobre !!   Oczywiście muszę być nadal pod kontrolą i tak jeszcze przez najbliższe lata ale co mi tam, wszystko zrobię żeby choroba nie wróciła. 

    Ściskam mocno wszystkie dzielne kobietki 

  • kaa i to jest swietna wiadomosc

  • 6 lat temu

    I tak trzymać Kaa!!



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat