Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 6 lat temu

    doreczka1207  moim zdaniem najważniejsze, że w kanale nic nie siedzi tylko na tarczy, jest naprawdę duża szansa na zakończenie leczenia konizacją ale to pewnie usłyszysz jeszcze nie raz od lekarza. Poza tym pomyśl ile kobiet w ogóle nie ma zielonego pojęcia, że mogą być chore i nie sprawdzając czy nie chodząc do gina nie mają nawet szansy na wyleczenie bo czas leci a czas odgrywa tutaj jedną z najistotniejszych ról. 

    Ja przed zabiegiem miałam szereg zaleceń i pewnie Ty też dostaniesz odpowiednią listę. Zrób wszystko żeby jeszcze w tym roku dostać termin.

    Głowa do góry !

  • 6 lat temu

    jezyk321  🙂🙂🙂

    Pozdrawiam wszystkie dzielne kobietki 👍

  • kaa lekarka , z którą dziś rozmawiałam , powiedziała że najpewniej mój lekarz wybierze LEEP pętlą elektryczną , chociaż w takich przypadkach wycina się też macicę , ale że ja to za młoda jestem , nie wiem co tu wiek ma do rzeczy , mam nadzieję , że nie będzie tak że mnie uśpią i obudzę się np . bez macicy , bo chyba muszę się zgodzić na taką operację , znam przypadki kiedy pacjentka miała np tylko macicę do usunięcia , a budziła się po operacji bez jajników , bo lekarzowi się nie podobały ...

  • Doreczka, generalnie chodzi o to, że jak kobieta jest już po menopauzie to raczej nie stosuje się operacji oszczędzających tak jak w przypadku kobiet będących w wieku rozrodczym z tego co pamiętam masz 32 lata, więc w Twoim przypadku myślę, że nikt macicy czepiał się nie będzie, nie martw się na zapas, najpierw porozmawiaj ze swoim lekarzem, który będzie kwalifikował Cię do operacji. 

  • 6 lat temu

    doreczka  ja miałam skończone 40lat, dwójka dzieci i koniec chociaż gdybym miała kilkanaście lat mniej i byłabym zdrowa to byśmy chcieli mieć trzeciego szkraba ale jest jak jest i dwóch jest ok. Ja więc nie planowałam więcej dzieci i dla mnie było jasne, że usuwam radykalnie i jest to moja decyzja. Macica i jajniki były zdrowe ale pamiętaj, że u mnie diagnoza była   rak w stopniu złośliwości G3 choć szczęśliwie początkowy etap. Baliśmy się, że ta paskudna złośliwość zrobi swoje dlatego taka a nie inna decyzja. Lekarze nie usuwają bez przyczyny ani macicy ani jajników. Poza tym wszystkim przyspieszona menopauza i huśtawki nastrojów robią swoje  oj oj tak. A to nie wszystkie zmiany w organizmie kobiety po radykalnej. Ja np.nie powinnam korzystać z żadnych leków hormonalnych a więc trzeba sobie jakoś radzić. Nie jest łatwo. Ale trzeba widzieć zawsze światełko, ja widzę pozytywy i nadal po prawie 2 latach decyzji nie żałuję. Ale pamiętaj - każda tutaj jest w innej sytuacji, na innym etapie życia i to powinna być wyłącznie Twoja decyzja. Z medycznego punktu widzenia jestem pewna, że najważniejsze to to, że jesteś pod opieką i masz duże szanse na całkowite wyleczenie. Trzymaj się, pytaj i nie zamartwiaj się na zapas.

  • 6 lat temu

    Dziewczyny a stosowałyście fitoestrogeny, te zawarte w preparatach soi?

  • 6 lat temu

    irmina  fitoestrogeny rzeczywiście są wybawieniem w czasie menopauzy i stanowią alternatywę  dla homonalnej terapii zastępczej ale ja z tego nie korzystam, staram sobie radzić aktywnością fizyczną więc jak się tak fest zmęczę to i w domu i pracy jestem do rany przyłóż... śmieję się ale wszystko trzeba indywidualnie dopasować. Kobietki niektóre kupują duofem czy jakoś tak ale ponoć po tym głowa boli częściej więc sama widzisz, to wymaga czasu żeby coś znaleźć wyłącznie dla siebie. 

    Może inne dziewczyny coś podpowiedzą bardziej konkretnie 🙂

  • Hej babeczki😍

    Ja nadal bez wyniku ale dzwonilam dzisiaj do lekarza i mial sie kontaktowac z tym histopatologiem i wlasnie przed chwila mi oddzwonil i mowi ze nie wyszlo zle ze wyszla tam dysplazja malego stopnia i ze cytologia za pol roku. To chyba dobrze prawda😁?

  • 6 lat temu

    anusia662  jak lekarz który jak rozumiem ma informacje z pierwszej ręki mówi, że nie jest źle to znaczy to,że martwić się już nie musisz ale ja bym chciała mieć te wyniki jednak przed sobą, dla własnego świętego spokoju. Tak czy inaczej musisz być pod kontrolą  i pilnować sprawy 🙂

  • 6 lat temu

    witam Was dziewczyny:-)

    Jestem posiadaczką wirusa HPV cytologia wskazuje na zmiany lsil możliwość dysplazji. Nie miałam pobieranych wycinków z powodu ciąży. Aktualnie jestem  w 35 tygodniu ciąży. I nie wiem na jaki rodzaj porodu się zdecydować czy naturalny a może cesarka. Oczywiście wszyscy lekarze jednogłośnie mówią że naturalnie brak p/ wskazań. 

    Tylko doktor Dębska Marzena ( pewnie wszyscy wiedzą o kim mowa) powiedziała że ona wybrała by cesarkę. Może któraś z was tu obecnych też miała taki sam dylemat?? Jaka była wasza decyzja odnośnie rodzaju porodu. Pozdrawiam



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat