Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • kaa nie chcę za bardzo wypytywać , bo domyślam się że ciężko wracać do tych ciężkich chwil , ale czy u Ciebie od razu w wynikach cytologii był HSIL ? u mnie w opisie cytologii było ASC-H, w kolposkopii w opisie badania  mam zaznaczone LG CIN , wiem że skrócenia szyjki raczej nie uda mi się uniknąć . Wciąż się nakręcam że z wycinków wyjdzie mi jakieś świństwo , te czarne myśli przychodzą same , a ja nie jestem gotowa na radykalne operacje :/

  • 6 lat temu

    doreczka1207  u mnie było: "stwierdzono obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych, CIII1komórki nabłonka płaskiego,CIII1c HSIL zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego mogące odpowiadać CIN2,CIN3/CIS".

    Jest duże prawdopodobieństwo,że konizacja zakończy sprawę. Na radykalną żadna nie jest przygotowana bo to ostateczność/w moim przypadku mnie to uratowało, poprzestawiałam sobie w mojej głowie wiele i dzisiaj nie żałuję tej decyzji. 

    Przede wszystkim pamiętaj, że nie jesteś sama, tutaj możesz o wszystko pytać.Jak ktoś w towarzystwie bliskim nie miał styczności z  taką sytuacją  to tak naprawdę nie wesprze w pełni...Możesz również skorzystać z tutejszego BIO (na głównej stronie), tam lekarze profesjonalnie  anonimowo mogą pomóc,wytłumaczyć fachowo co i jak. 

    Trzymaj się !

    Pozdrawiam wszystkie dzielne kobietki🙂

  • ilka co u Ciebie konkretnie wyszło ?

  • Hej kochane :* ja czekam na same dobre wiadomości od was :) ja odebrałam wyniki cytologi i nadal gr1 :) więc zdrowa jak rybka, mam nadzieję, że jak najdłużej. Ściskam was kochane :*

  • emilyemily liczę , że będę mogła podzielić się dobrą wiadomością najpóźniej do piątku , na razie trzęse portami i boję się raka :(

  • 6 lat temu

    doreczka1207 do piątku czas szybko zleci i nie ma co gdybać bo ja wiem,że to wszystko co się dzieje w głowie nie jest do opisania ale to nic nie da,daj znać zaraz jak dostaniesz wynik🙂

  • Dziewczyny wytłumaczcie mi proszę jak to jest z tymi badaniami i wynikami . Teoretycznie 3 grupa cytologii to jeszcze nie rak ,a co najwyżej stan przednowotworowy , tymczasem jak wyczytałam ile tu osób na grupie w biopsji po cytologii w 3 grupie miało CIS to ręce opadają i strach oblatuje ...

  • Doreczka ja w cytologi mialam cin 2 cin 3 i cis. Teraz juz po konizacji i czekam na wyniki😊 w piatek minie 3tyg wiec mam nadzieje ze juz beda😊

    A wczoraj i dzis cos mnie brzuch pobolewal troche mocniej ale to stwierdzil ze moze szwy sie rozpuszczaja😊

    Sciskam Was kochane

  • anusia662 a u mnie w piątek minie 3 tygodnie od biopsji , jak ja bym się ucieszyła gdyby się okazało że jest tylko CIN 1

  • i mysle ze tak tez powinnas sie nastawic😊  chociaz nerwow i tak nie przeskoczysz a warto tez byc pozytywnie zaskoczona a wiec czekamy do piatku na oba pozytywne wyniki😍😍😍



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat