Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Cześć Dziewczyny, dziękuje za słowa wsparcia i otuchy. Bądź co bądź póki co jest do dupy, bardzo do dupy. W dzień funkcjonuje pod maską, bo jest jeszcze córeczka a noc jest dla mnie. Wtedy mogę wyć bez skrępowania. Leki na zatrzymanie laktacji mnie wykańczają, łeb mi od nich pęka. Rana krocza się babrze, 5 szwów mi poszło. Mój super lekarz się na mnie zupełnie wypiął "samo się zrośnie". Jedna wielka ch**nia. 

  • Jezyk, ciezko znalezc slowa ale pamietaj ze jestesmy z Toba i zawsze jak bedziesz miala ochote to mozesz tutaj wyrzucic z siebie wszystko

    Emily gratuluje❤❤❤❤ teraz jeszcze dzidzia i wszystko pojdzie tak jak ma byc😊

    Patka tez nie wiem co to do konca moze znaczyc ale podlanczam sie do dziewczyn ze pewnie tu chodzi o regeneracje i ze najwazniejsze ze jest ta jedyneczka😊😊

    Ja czuje sie bardzo dobrze. Nie oszczedzam sie ale tez nie forsuje😁 dwa dni po wyjsciu ze szpitala strasznie bolala mnie glowa w trzeci dzien mialam nudnosci a pozniej to juz z gorki😊 Jakos ciagle jes cos do zrobienia ze nie bylo dnia zebym mogla spokojnie polezec😊 w piatek minie juz drugi tydzien. Stwierdzilam ze w poniedzialek zadzwonie o wyniki- moze akurat to juz😊

  • 6 lat temu

    Hej dziewczyny.

    Jezyk321 dobrze, że się odezwałaś. Bardzo się o Ciebie martwimy. Może spróbuj naparu z szałwi? Mi pomógł i w miarę szybko pozbyłam się mleka. Może pomoże i głowa Cię nie będzie bolała. Jeśli chodzi o samopoczucie to nic dziwnego, że jest do d... Dobrze, że masz dla kogo rano wstawać i funkcjonować. A twój lekarz zachował się jak zwykły burak ot co! Modlę się za Ciebie kobietko.

    3majcie się dziewczynki dobranoc :*

  • Jezyk321 jestem z Tobą i sercem i myślami.  Jeżeli będziesz potrzebowała z kimś porozmawiać śmiało możesz do mnie pisać.  

    A ja czekam w kolejce do doktora. Ale myślałam że dziś nie dotrę. 😧 a jak nie dziś to później za 3 tygodnie bo ma urlop a później mi @ ma przyjść. A tyle to bym nie wytrzymała. .. Dzień rozpoczął się dla mnie fatalnie. Dosyć że brzydka pogoda to po 1 lokacji szkolnej telefon że mam dziecko odebrać ze szkoły bo jak ja mogłam posłać chore dziecko do szkoły bo siedzi w kurtce ma dreszcze i wszystko go boli. A przed szkołą powiedział ze go gardło boli bawił się z psem więc dostał tabletkę do ssania tornister i heja do szkoły i zawsze ból przechodził.  Szkoda że nie tym razem. Bo lekarz tylko do 10 a tu o 9 jeszcze tego odebrać.  Ale zdążyłam i to się liczy.  Oby wyniki były dobre na poprawę humoru. Dam znać pów niej 

  • Już wszystko wiem 😊😊😊 wiec jest 1 i jest bardzo dobrze 😊 dostałam skierowanie na kolposkopie i będę ją powtarzać co pół roku przez minimum 3 lata. Co do cytologii nie robi mój lekarz płynnej wogole ani w gabinecie na nfz i prywatnym choć się zainteresuje tym czy ma możliwość zrobienia.  Test na hpv dopiero za rok po szczepieniach wiec musze czekać 😧. I dzwoniłam przed chwilą w sprawie kolposkopii do katowic i mój docent już tam nie pracuje 😢 otworzył gabinet prywatny i dopiero zamówili urządzenie do kolposkopii i narazie nie wiadomo kiedy u nich będzie i ile będzie kosztować. Jeżeli to nie będzie cena z kosmosu to pójdę do niego bo darze go wielką sympatią i wiem że jest to lekarz który wie co robi i zna się na tym a jak nie to pójdę do szpitala do kogoś innego. Mam nadzieje że długo na informacje czekać nie będę. I za tydzień ostatnia dawka szczepionki i koniec 😊☺

  • Dzięki Dziewczyny.

    Dreama, dziękuje spróbuje tej szałwii.

    Te leki na laktacje mają niestety taki skutek uboczny, że obniżają ciśnienie plus nieprzespane noce i stąd te boleści. Leki przestałam brać, skutki uboczne mnie przerosły. Przed pierwszą ciążą w tych wszystkich super-zasranych poradnikach dla matek czytałam, że ciąża to piękny stan, że poród to bardzo bolesne i wycieńczające zakończenie ciąży, za to później jest najcudowniejsza z możliwych nagroda. Dzieciątko. A moją maleńką najcudowniejszą nagrodę mi odebrano. I chyba dlatego, że nie ma już mojego maleństwa te dolegliwości po porodowe zaczęły mi dawać w kość. O ironio na drugi dzień od porodu siadałam po turecku, bez bólu. A teraz chodzę jak kaczkodan. Kiedy moje maleństwo płakało całą noc,nosiłam go i tuliłam, nic mnie nie bolało, nie byłam zmęczona. A teraz, gdyby nie córka, nie wstałabym nawet z łóżka. Nic mi się nie chcę, wstaje, chodzę tylko dla niej.

  • Witajcie wieczorem 

    jezyk321 chociaż się nie znamy , wyrazy współczucia z powodu straty , brakuje słów które były by odpowiednie w takich momentach ,a pocieszanie nie wchodzi w ogóle w grę , to trzeba przeżyć ... Na laktację dostałaś pewnie Bromergon, fatalne ma skutki uboczne , dobrze że odstawiłaś ...

    Miałam się zgłosić bo wyniki z wycinków za 3 tygodnie , zabieg był 22 września , coś mnie kusi żeby zadzwonić jutro i zapytać , może już są , jak długo czekałyście na wyniki biopsji ?

  • doreczka ja miałam dzwonić po 3 tygodniach też mnie korciło zadzwoniłam po 2 tygodniach i już były 

  • No niestety moich jeszcze nie ma , no nic to wytrzymałam 2 tygodnie , wytrzymam jeszcze tydzień. Czy jest tutaj może ktoś kto miał 3 grupe w cytologii z podejrzeniem HSIL a w histopatologii wyszły dużo gorsze zmiany ?


  • 6 lat temu

    doreczka1207  tak, ja. Ale poczekajmy jeszcze na Twoje wyniki i dopiero wtedy będziesz znała konkrety. Niestety przed nami dwa wolne dni ale tak jak napisałaś trzeba poczekać żeby coś konkretnego wiedzieć, nie można się niepotrzebnie nakręcać. Na tym naszym wątku niejednokrotnie już przechodziłyśmy przez to okropne oczekiwanie  dlatego każda z nas ma to za sobą a te które przeszły dłuższą drogę leczenia jak ja wiedzą to nawet dobitnie. 

    Nie martw się na zapas - bądźmy w kontakcie jak będziesz już miała wyniki.



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat