Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • emilyemily woow gratulacje ! 😊☺😍 ciesze sie razem z Tobą super wieści oby więcej było takich bo ostatnio same smutne...

    A szczepiłaś się w końcu czy nie? 

    Anusia jak się kochana czujesz?

    Ja dziś dzwoniłam w sprawie wyników cytologii bo 5go będzie miesiąc ale jeszcze nie ma jutro po południu mam zadzwonić. Zaczynam się stresować. Pozdrawiam was wszystkie ☺

  • 7 lat temu

    Hej dziewczyny.

    Wow wow wow Emilyemily! Superaśnie! Ale masz fajnie. No właśnie zaszczepiłas się czy nie?

    Anusia jak tam samopoczucie? Leżysz? Pewnie nie hihihi - ja już w ogóle szaleje jak dawniej - nie siadam.

    Doreczka1207 słuchaj to prawda, że tylko biopsja pokaże co się gnieździ w zakamarkach szyjki. Kolposkopia zabarwi to i owo - pokaże że coś jest na rzeczy ale nie dowiesz się co dopóki nie dostaniesz wyników biopsji...

    Nie martw się na zapas. Ja koniec końców miałam HSIL i wycięli mi wszystko. Mam piękny centymetrowy zapas zdrowej tkanki z każdej możliwej strony. Nie taki diabeł straszny jak go malują. Pewnie po elektronizacji będzie już ok a jeśli nie to po konizacji na bank. Dobranoc wszystkimi!

  • emilyemily czasem się zastanawiam nad sensem tej całej cytologii, już chyba kolpo jest bardziej wiarygodna , czasem cyto wychodzi 3 ,a w szyjce już CIS siedzi , jak żyć ... ale dobra dobra , no muszę jakoś wytrwać w swoim optymizmie do następnego piątku ;P

  • co do szczepienia długo się zastanawiałam i zmieniłam ostatnio lekarza. Rozmawiałam na temat tego czy w tym momencie to jest dobry pomysł. I stwierdziłam że chce najpierw zajść w ciążę i urodzić dziecko. Zanim się zaszczepie bo to kolejne 3 miesiące bez prób no i nie wiadomo jak na samą szczepionkę zareaguje. A jeśli hpv mimo wszystko się aktywuje to wolę zdążyć zanim znów będzie trzeba wyciąć kawałek szyjki a w najgorszym wypadku całą :) więc teraz tylko cytologia i jeśli będzie okej to się bierzemy do działania. A potem zobaczymy po wynikach czy wróci temat szczepienia :)

    A co do cytologi to zwykła szczoteczka ma ok 70% pewności wyniku jak dobrze kojarzę dlatego przy gorszych wynikach lepiej zapłacic za cytologie płynna ok 60zł a ona daje ponad 90% pewności że wynik jest zgodny z prawdą :) ale wiadomo że kolposkopia i biopsja jest najważniejsza przy zmianach cin i warto ją robić jeśli jest okazja :)

  • Witam ☺😊

    Dziś dzwoniłam w sprawie wyników i już jest po odbiór i omówienie pójdę w czwartek bo i tak będę potrzebować skierowanie na kolposkopie i biopsje.  

    Wynik (tak mi pielęgniarka przeczytała i powiedziała ) że wynik jest niejednoznaczny ponieważ następuje podział i rozpad komórek nabłonka grupa pap 1. Dziewczyny jak mam to interpretować?  Cieszyć się czy nie ma powodów do tego?

  • Hej Patka, być może jest to związane z regeneracja nabłonka(niby do dwóch miesięcy, ale gdzieś czytałam że całkowicie to około pół roku, może w tym coś być bo z ciąża każą odczekać pół roku). Myślę, że jak grupa 1 to jest ok. Chociaż my jesteśmy już przewrazliwione po tym wszystkim...

  • Julia ja cytologie miałam robioną równe 5 miesięcy po konizacji.ciekawa jestem co powie lekarz i co wyjdzie z wycinków. 

  • Napewno na wizycie Ci wszystko wyjasni. 

    Ciekawe dlaczego będą pobierac Ci wycinki, ale co lekarz to inne postępowanie. 

    Ja myślę nad zmianą lekarza bo z dotychczasowego nie jestem zadowolona, tylko nie wiem jak to załatwić.😐

  • dlatego wycinki by mieć 100% pewność 

  • Patka, najprawdopodobniej to świadczy o tym, że szyjka się regeneruje po zabiegu skoro grupa 1 :) to znaczy, że nie ma zapalenia ani nic takiego ale jakieś zmiany związane z zabiegiem. Jak dobrze pamiętam to też miałam grupe pierwszą i zaznaczone, że występują komórki regenerujące po zabiegu czy coś w tym stylu :) bo miałam taki opis całościowy :) więc na spokojnie Ci lekarz powie, a co do biopsji czy kolposkopi to już lekarz ci powie czy jest taka potrzeba ;) ja po zabiegu miałam tylko cytologie i badanie na hpv :) 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat