Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Tak, jeszcze przed ale po cc i zapowiada sie dziecko kolo 4.5 kg,co mnie od razu dyskwalifikuje. Szkoda mi bardzo bo mam tylko zbadaną tarczę szyjki i nic więcej, więc nie wiadomo ile będzie trzeba ciąć. Z resztą po dwóch cięciach raczej już nikt mi szans żadnych na poród naturalny raczej nie da. A Tobie coś mówili o ewentualnym zakładaniu pessaru na wszelki wypadek?

  • na razie lekarz nic nie mówił bo czekam na kolejną wizytę z usg żeby potwierdzić, że jest zarodek. Pytam z ciekawości jak to może być 

  • z tego co mi wiadomo konizacja nie jest bezwzględnym wskazaniem do cc, z tym ze po konizacji szyjka roznie moze sie zachowac moze rozwierac sie normalnie a moze mimo skurczów nie rozwierac sie wcale i wtedy nie ma bata cięcie

  • jezyk321 napisał:

    z tego co mi wiadomo konizacja nie jest bezwzględnym wskazaniem do cc, z tym ze po konizacji szyjka roznie moze sie zachowac moze rozwierac sie normalnie a moze mimo skurczów nie rozwierac sie wcale i wtedy nie ma bata cięcie

    też tak czytałam, tylko ja tej szyjki mam niewielki kawałek,bo wycięto mi większość (konizacja sturmdorfa) i tak jakby ją odtworzyli. w czwartek się pewnie dowiem ile jej zostało


  • Tasza i jak u Ciebie? Odzyskalas dokumentacje?

  • katarzyna1988 napisz jak będziesz coś wiedziała

    przyłączam się do anusi662 napisz taszka jak rozwój sytuacji

  • Wciąż czekam, dzisiaj będę tam dzwonić... Lekka przesada z tym czekaniem...

  • Masakra, tyle ciąganie żeby odzyskać swoją własność. Chory system.

  • Dzisiaj dostałam maila że Pani ma problem ze znalezieniem mojej dokumentacji i jak tylko ja znajdzie to się że mną skontaktuje...

  • tasza no bez jaj... 



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat