Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu

    anusia  najważniejsze to dobre wyniki po zabiegu i tego się trzeba trzymać a na wszystko co pomiędzy trzeba zacisnąć zęby...no co innego zrobić, najważniejsze wyniki i tyle. 

    Ja znikam na ten weekend bo będę sobie leniuchować nad naszym zimnym morzem 😁

  • agnieszka76,tak masz rację,wczoraj wszystko posciagali i dziś jest już lepiej,i ból jakby mniejszy,choc przyznam że wczoraj tzn druga dobą po operacji,byla chyba najgorsza,mam nadzieję ze będzie coraz lepiej....pozdrawiam,sciskam i całuje :)

  • agnieszka76 :-) :-*

  • agnieszka76,no właśnie tak jak pisałaś wczoraj,tu boli tam ciągnie,i właśnie coś mnie dziś ciągnie,przy szewku z prawej strony,ale może to wina opatrunku,ogolnie czuję się ok,jutro spadam do domciu:)No i tak mnie dziś molestowali o ten,, stolec",że zadzwoniłam do córki by mi szczypiorek przywiozła,wiem że dobrze na mnie działa jeśli chodzi o te sprawy,no się udało:),wprawdzie mąż stwierdził że nawet go dobrze nie połknęłam,no ale to siła sugestii chyba zadziałała,wiec ogólnie jak leżę jest Ok,jak chodzę,ciut gorzej,ale nie narzekam,troche placzliwa jestem,ale to chyba skutki uboczne....pozdrawiam cieplutko,i dziękuję za troskę😍

  • agnieszka76,w sumie jak leżę to mnie nic nie boli,moge nawet na brzuchu,propozycja lekarki w drugiej dobie po operacji,wlasnie chodziło o dolegliwości,,gazowe",tylko ze jak chodzę zwłaszcza przez pierwszych kilka minut,ogladalam ranę,nic tam nie widać niepokojącego,wiec nie wiem skąd ten dziwny,, ból/nieból....zobaczymy

  • 7 lat temu

    Kochane piszę stąd już 2x i jak się nie uda to pasuję. Wczoraj późno wróciłam i chciałam odpowiedzieć na priw.ale mnie wyrzuca i dlatego się wściekam... Zrobiłam dla Was zdjęcie morza a dzisiaj w zamian 😁 trzymajcie za mnie mocno kciuki żeby w nocy nie padało bo biorę udział w półmaratonie nocnym !  

    Iłka (naprawdę na priv.nie wchodzi/może to chwilowe problemy)   SUPER CIESZĘ SIĘ BARDZO bo ja wiem po sobie, że dobry lekarz zobaczy jeśli coś będzie nie tak jak powinno.Poza tym u mnie już na kolposkopii było widać dużo białego.Miałaś badania, teraz poczekajmy ile trzeba ale naprawdę uważam,że masz bardzo dużą szansę na dobre wyniki. Tak myślę. A poza tym lekarz przecież doskonale wiedział z czym przychodzisz więc nie robiłby (przepraszam) z gęby cholewy.

    Luna pamiętam moje problemy z jelitami, ja później (jakieś pół roku po operacji) musiałam pójść na kolonoskopię i nawet proktolog powiedział, że moje lita latają po brzuchu/teraz to może i śmiesznie brzmi ale pamiętam jakie miałam paskudne wzdęcia a o dietę raczej dbałam zawsze. W szpitalu polecili mi zwykłe tabletki na wzdęcia i pomogły ale niestety na chwilę, espumisan, no i piłam dużo wody z imbirem i miętą/to zwykłe ale mi pomogło. Mnie kilka dni po operacji ale pamiętaj, że miałam dużo bardziej rozległą to pamiętam ból taki dość ostry w lewym boku. Po kilku dniach ból ustał ale bałam się o co chodzi... Z każdym dniem - i to nie banał - będzie lepiej i lepiej. W szpitalu choć nudno i ponuro zazwyczaj to tam wszystko wszyscy za Ciebie zrobią ale wiadomo, że w domku najlepiej choć trzeba pamiętać, że cała masa domowych obowiązków musi nadal być na głowie domowników !!!!    

    Joasia trzymaj za mnie dzisiaj kciuki od 20, w poniedziałek zaczynam u siebie malowanie i pewnie coś jeszcze tradycyjnie dojdzie bo nagle okaże się, ze może warto być coś "przy okazji" wymienić... no ale ok, zgadzam się na wszystko bo najważniejsze to......ZDROWIE !!

    A teraz obiecane zdjęcie i może (kto wie) kiedyś wszystkie zasiądziemy w takich nadmorskich koszach i sobie pogawędzimy face to face, trzymajcie za mnie kciuki a ja za Was 

  • Kaa ja też trzymam kciuki za Twój nocny maraton,niech moc będzie z Tobą

  • 7 lat temu

    Latte73  nie wiem dlaczego skojarzyłaś mi się z Luna - skąd ja w ogóle to wzięła ???   

    Może wiecie jak można teraz edytować napisany wcześniej tekst ? 

    I nie ma serduszka a chciałabym właśnie teraz je dołączyć.

  • 7 lat temu

    wzięłam wzięłam wzięłam 😁

  • 7 lat temu

    pod napisaną wiadomością mam z prawej na dole   cytuj-link-zgłos   nie mam możliwości edytowania a buźki widzę, chodziło mi o zwykłe serducho bez skrzywionych buziek rodem wziętych z japońskich kreskówek 😆



Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat