Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    <3
  • Olamama,zabieg mam jutro,ale dziś jestem przyjęta na oddzial,juz po badaniach,i rozmowie z ordynatorem,teraz zostało mi tylko czekać,dziekuje Wam za pozytywne wsparcie,bądzcie jutro ze mną... <3 <3
  • anusia662 prolaktyna przede wszystkim, progesteron też sobie zrób
  • Latte <3 Jutro pojde zrobic badania a w srode dopiero moge zadzwonic bo wtedy przyjmuje, zrobie wszystkie ktore wypisalyscie tak dla pewnosci i samej siebie:) Krzywa cukrowa mialam robiona jakos 4miesiace temu wiec to odpuszcze
  • Dreama, tak jak piszą dziewczyny :) plamienia są normalne :) miałaś taki sam zabieg jak ja czyli konizacje pętlą elektryczna leep a później te miejsca zmienione które usunęli wypalali, mi również robili lyzeczkowanie ale nie wiem czy u Ciebie też :) zawsze jak masz wątpliwości najlepiej skonsultować to z lekarzem telefonicznie. Np. Jeśli ból się nasili albo krawienie będzie mocne i żywa krwią. Ja najpierw miałam plamienia zabarwione krwią potem takie brązowe i w sumie takie aż do pierwszego okresu. Więc ze spokojem ale obserwuj się :) No i dobrze się nie forsowac w ogóle bo ja jak zaczęłam sprzątać po zabiegu jakieś 2/3 tyg to plamienia się nasilily więc najlepiej na początek ograniczać się do minimum. Ja mam dzisiaj taki stres że nie mogłam spać w nocy :( czuje się mega kiepsko. Dzisiaj odbieram wyniki i chyba mi się przypaletala jakaś infekcja pochwy albo znowu to cholerne zapalenie przydatkow :// więc trzymajcie po 17 za mnie kciuki bo się mocno przydadzą
  • emilyemily a jakie masz objawy? często masz takie infekcje? ja nie ukrywam, że od kiedy nie mam szyjki nic mnie nie łapie
  • Katarzyna, ja miałam zabieg przy którym nic z szyjki nie zostało skrócone. Po zabiegu miałam zapalenie przydatkow i mega ból brzucha,pleców i ogólnie kiepskie samopoczucie. A jeśli chodzi o infekcje to ostatni raz miałam 2 lata temu. A teraz od okresu cały czas mam uplawy. Najpierw były brązowe teraz takie żółtawe, ból brzucha, pleców, no i od zabiegu mam problem z suchościa w pochwie co mi się nigdy nie zdarzyło :/ używam żelu bo w trakcie dnia boli od spodni i bielizny. Więc u mnie ciągle coś niestety. Dobrze ze dzisiaj ta wizyta może się dowiem co się dzieje znowu
  • UDALO SIE!!! Jestem w szoku! Cytologi gr. 1 bez zmian jakichkolwiek w cytologi.  Hpv UJEMNE!!!  W końcu mogę się pochwalić moimi dobrymi wieściami! Dziś świętowałam 3  cieszę się że jesteście kochane i nie mam zamiaru was opuszczać nigdy dajecie mi mnóstwo siły 3 lekarz zalecił cytologie co pół roku aż do kolejnych 3 dobrych wyników 

  • emilyemily 😍

    Latte trzymam dziś kciuki aby wszystko dobrze i sprawnie poszło

  • emilyemily napisał:

    UDALO SIE!!! Jestem w szoku! Cytologi gr. 1 bez zmian jakichkolwiek w cytologi.  Hpv UJEMNE!!!  W końcu mogę się pochwalić moimi dobrymi wieściami! Dziś świętowałam 3  cieszę się że jesteście kochane i nie mam zamiaru was opuszczać nigdy dajecie mi mnóstwo siły 3 lekarz zalecił cytologie co pół roku aż do kolejnych 3 dobrych wyników 

    super emily :) moje cytologie po konizacji też byly 1, chyba z 3 a potem już standardowo 2, organizm sam pewnie sobie poradził z hpv




Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat