Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Anusia a może zrób jakieś badania hormonalne, poziom...jaki lekarz olał te Twoje plamienia to nie jest przeciez normalne jak mozna non stop plamic, lekarz powinien szukac przyczyny
  • No na temat cytologii ni mam zbyt duzego doswiadczenia, poniewaz zbyt pozno zaczelam ja robic. Pierwsza wyszla dobrze druga lekarz zgubil no a na trzeciez juz takie przeboje:) Kaa tym bardziej atmosfera bedzie cudna jak macie zgrana ekipe <3 Ja tez czerwcowa, ale w tym roku to raczej sie koncetruje na zabiegu:) Patka ja juz szaleje:) no juz trwaja ponad miesiac gdzies mialam tygodniowa przerwe. Ostatnio jak bylam u gin to nie zatrzymala sie na tym temacie zbyt bardzo moze dlatego ze wlasnie wtedy byla ta przerwa i moze myslala ze to na tyle. Nie wiem:) Teraz musze sie umowic na wymaz przed zabiegiem wiec jutro zadzwonie. Z tym ze jak tak dalej bedzie to ani wymazu ani zabiegu. Wtedy to juz calkiem ooszaleje. Latte jestesmy z Toba <3 <3
  • Katarzyna no tez tak uwazam ze normalne to nie jest. I meczace, a przedwszystkim juz rozne scenarjusze juz mi sie urodzily w glowie:) Myslalam o badaniach tylko nie wiem jakich sie chycic. Prolaktyna?
  • anusia662,estradiol, DHEAS, hormony tarczycy. Z tego co ja się orientuję
  • 7 lat temu
    Wraz z badaniami morf.miałam co jakiś czas badany poziom TSH i u mnie zawsze wynik był jak trzeba a wręcz książkowy. Latami korzystałam z antykoncepcji hormonalnej. A ponieważ z plamieniami borykałam się od dawna to moim zdaniem są problemem ginekologicznym i tu należy szukać przyczyny. Przyciśnij lekarza :/ Latte73 tyle masz zagwarantowanych ciepłych myśli, że wszystko będzie wg.planu <3 <3
  • Latte73 trzymam kciuki i mocno wspieram. Mam tę samą diagnozę co ty i też czarne myśli co dalej... ale dzięki forum wiem że z tym cholerstwem da się wygrać. Zazdroszczę że masz zabieg dziś ja jeszcze 2 tygodnie czekam ... powodzenia słońce!!! Też chetnie bym dała sobie wyciąć wsio ale chyba ze względu na mój wiek chcą robić zabieg oszczędzający . Jeszcze o tym podyskutuje z lekarzem :D mam dwójkę dzieci i mimo że planowałam trzecie w blizej nieokreslonej przyszłości chcę być przede wszystkim zdrowa. Dla Ciebie kochana dużo energii i odwagi wysyłam ile tylko się da. Moją corcie 2 letnią dziś uczę kciuki trzymać ;) za nas wszystkie <3 <3 <3
  • 7 lat temu
    Hej dziewczyny. Od mojej konizacji mija dzisiaj tydzień. Nie odzywałam się bo tyle się tu dzieje u innych dziewczyn, że nie nadążam czytać. Ten tydzień miałam bardzo oszczędzający. Nie dzwigalam, nie gotowałam, nie sprzątałam za bardzo. Wszystko robił mąż. Dziś pojechał do pracy - urlop minął a do wyników histopatologicznych jeszcze conajmniej tydzień. Teraz pytanie do dziewczyn, które są już po konizacji. Czy miałyście plamienia tydzień po? Ja zaraz po zabiegu plamilam - tak niewiele, malutko. Trwało to około 1,5 dnia. Potem były jakieś dziwne lekko żółte, lekko brązowe wydzieliny - pomyślałam​ - goi się. Wczoraj wieczorem zaczęło się plamienie krwią. Dziś jest jej sporo jak miesiączka pierwszego dnia. Czy to normalne? Podbrzusze mnie delikatnie pobolewa a lekarz który mnie operował powiedzial że za dwa tygodnie​ odpadnie strup i mam to zaobserwować :/ tylko skąd ta krew? Miesiączka dopiero około 25 ma być. Aha dodam, że najpierw wycięli mi tam tkankę tym dziwnym nożem z pętelką a potem palili tym elektrycznym. Jak to się mówi loop czy leep nie pamiętam ;) Latte trzymam kciuki za Ciebie oczywiście. OlaMama nie martw się dwa tygodnie miną jak z bicza strzelił. Mi ten tydzień uciekł nie wiem kiedy. Pozdrawiam wszytkie <3
  • Latte bólem się nie przejmuj... też się o to martwiłam. Jak się wzbudziłam to bolał mnie brzuch - taki tępy ból dostałam przeciw bolowe i było ok. Później takie uczucie jakbym miała okres i tyle. Anusia to jak teraz ustalasz termin na wymaz to mów jej o tych plamieniach że martwisz się co może to oznaczać bo tyle czasu to trwa i jakie badania w tym kierunku można zrobić. Ja się na badaniach nie znam ale zrobiłabym crp czy nie ma jakieś infekcji w organizmie i glukozę bo przy cukrzyca aby się nie chcą goić ;)
  • Dreama ja w drugim tygodniu miałam też mocniejsze plamienia bardziej krwiste wcześniej były różowo pomarańczowe a pod koniec dostałam okres. Ja miałam konizacje chirurgiczną i krwawilam ok 5 tygodni po 2 okresie wszystko się wynormowało i jest prawidłowo. Pamiętaj co kolwiek cie nie pokoi śmiało dzwoń na oddział gdzie miałaś robioną konizacje lub do swojego lekarza i pytaj ich o wszystko co cię martwi ;)
  • 7 lat temu
    Dzięki Patka <3 uspokoilas mnie. Dobrze, że napisałam tu co się dzieje - reakcja forum natychmiastowa i dzień będzie spokojny B) Swoją drogą nawet nie pomyślałam żeby zadzwonić na oddział jakaś średnio ogarnięta jestem :P Życzę wszystkim dobrego tygodnia. U mnie będzie very busy ale postaram się nie forsować. Całusy!


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat