Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Zania :) gratuluję! Super informacja :) jak dobrze kojarzę to powinno się na początku mimo wszystko raz na pół roku przez ok 3 lata robić cytologie a potem już raz na rok no i powtórzyc badanie na hpv :) Ja mam wizytę w poniedziałek i już mam scisniete gardło co mi tam wyjdzie w tej cytologi :) pisałam że nie wiem co to za badanie i ostatecznie znalazłam że po prostu była to taka specjalna szczoteczka do cytologi w kształcie szpatulki dlatego myślałam że to jakieś inne badanie :) a krwawienie przez to że to było ok 2 miesiące po konizacji :)
  • U mnie nawet kolposkopia była czysta... dopiero biopsja wykazała gada... ale to ewenement.
  • 7 lat temu
    ilka dla poprawy nastroju zgadnij jaki znak zodiaku właśnie się niedługo zaczyna ;) ;) To są pestki moreli gorzkiej/ekolog.,ja kupuję na Wita Stwosza/wiesz gdzie :) Zania1313 gratuluję wyników, teraz kiedy głowa wolna od czarnych myśli można świętować. Ja radzę mimo wszystko kolejną zrobić za 6m-cy, po cholerę się niepotrzebnie zamartwiać... muszka91 przez weekend postaraj się naprawdę oszczędzać, podnoszenie/dźwiganie odpada, lepiej nie wracać do szpitala na jakieś szwy. A u mnie czerwcowa cytologia w 2015r. już zła, biopsja zła, kolposkopia zła, konizacja nie pomogła. U każdej z nas inne wyniki ale dziewczyny :) :) :) :) my wiemy co mamy albo inaczej - wiemy czego się pozbyłyśmy i oby tak pozostało <3 <3 <3 Uciekam z miasta na weekend - odpoczywajcie, róbcie co chcecie i jak chcecie, udanego wypoczynku <3 <3
  • Jutro do szpitala,jak strasznie się boję... :(
  • Ilka calkiem fajna opcja choc przyznam sie szczeze ze pierwsze slysze. Latte73 tutaj napewno kciukow bie zabraknie <3 <3 Kaa zazdroszcze tego pol maratonu i calosci tym bardziej <3 u mnie narazie szczyt wytrzymalosci to 5 max 7 km:) Jezeli chodzi o tego wstretnego gada to ostatnio byl naprawde okropny czas. Zmarl chlopak ktory mial 21 lat- no czy ktos potrafi wytlumaczyc taka niesprawiedliwosc:( a tydzien temu zmarl kolega 26 lat. W trzy miesiace go zmiotlo juz bylo zapozno na wszystko. Gdzie ta sprawiedliwosc.. Ja ostatnimi dniami oprocz dalszego plamienia zmagam sie z bolami w podbrzuszu juz nie wiem czy to od tych hormonow czy od aktywnosci czy co :)
  • Dziękuję Wam bardzo,tak mi potrzeba Waszego optymizmu
  • 7 lat temu
    Iłka ja się Kochana nie podejmuję wchodzenia w ten temat bo miałam rok w rok robioną cytologię i wychodziła II a dwa lata temu nagle bach i ostatni dzwonek żeby podjąć konkretną decyzję bo nawet konizacja nie pomogła... anusia662 :) ja sama nie biegnę bo mam zgraną ekipę i też liczę, że atmosfera samego biegu mnie poniesie a ten nocny półmaraton to dla mnie samej zrobiłam bo jestem z czerwca i na swoje urodziny chcę sama siebie sprawdzić...no mam nadzieję, że nie padnę ;) ;) Latte73 skup się na tym, że idziesz w konkretnym celu. Ja podchodzę do wielu spraw zadaniowo i być może prościej mi zawsze jest jeśli mam coś przed sobą, jakąś przeszkodę (...) i całą sobą próbuję/staram się sobie z nią poradzić. Wiesz o czym mówię... Całym sercem będę z Tobą bo doskonale wiem co czujesz. Jutro idziesz, lekarze wykonają swoją robotę i koniec Twojego horroru. Potem odbierzesz dobre wyniki bo jest duża na to szansa i wszystko będzie za jakiś czas WYŁĄCZNIE wspomnieniem <3 My tak gadu gadu o szyjce a trzeba pamiętać również o piersiach. Bywa, że lekarze nie pamiętają o sprawdzaniu piersi na badaniach a nie zawsze samokontrola jest przecież wystarczająca... Joasia81 Ty już w trakcie remontu a mój zaplanowaliśmy na drugą połowę czerwca, ciągle coś...wiecznie coś, nawet ponudzić się nie można ;) ;) Pozdrawiam wszystkie <3 <3
  • Latte trzymam jutro kciuki za ciebie od samego rana! :) <3 Anusia662 a byłaś z tymi plamieniami u lekarza? Ja bym zwariowała tyle czasu mieć plamienie.
  • Latte73 trzymam kciuki:) <3
  • Jutro idę do szpitala,operacja ma być we wtorek,jutro chyba będę chodzić po ścianach w tym szpitalu,malo że się martwię że będzie bolało po....to jeszcze głupie mysli,ze w trakcie wyjdzie coś więcej...dziękuję Wam za otuchę


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat