Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Jezyk321 pamiętam ta krzywą :D Ale na mnie nie zrobiło to wielkiego szału. Wcisnelam cala cytrynę do glukozy. Wypilam, wysiedzialam sie. Wyniki takie ze doktor stwierdzil zeby mi znaczaco ruszyc cukier we krwi to musiałabym ze dwa takie drinki wypić?
  • jezyk321jestes po operacji czy przed?
  • 7 lat temu
    Iłka <3 <3 Stopnie zaawansowania rsm: I stopień: nowotwór ogranicza się do szyjki II stopień: rak wykracza poza szyjkę i może zajmować pochwę w jej górnej części III stopień: nowotwór nacieka ścianę macicy i całą pochwę IV stopień: rak nacieka otaczające narządy, takie jak pęcherz moczowy lub odbytnica; możliwa obecność przerzutów odległych do innych narządów- płuc, wątroby, kości. Ale może chodzić o stopień złośliwości od G1-G4 przy czym 4 jest najwyższy. Dla przykładu ja miałam G3. Równie dobrze może chodziło Twojej siostrze o raka trzonu macicy a nie szyjki macicy...
  • Rak trzonu macicy i endometrium rownież może być, dopytaj
  • Zania1313 nie żeby mnie mdliło czy coś, ale jakbym dostała poduszkę i kawałek kocyka to by na kolejne wkłucia mnie nie dobudzili:P katarzyna1988 przed, czekam na rozwiązanie, później połóg i dopiero czas na mnie. Obstawiam taki około pół roku bo termin na wrzesień mam. Pozdrowienia <3 <3 <3
  • .
  • ilka to coś innego, inny rodzaj, jest szyjka i trzon a ona ma raka trzonu :( straszne, że tak szybko może wcześniej coś było a lekarze nie widzieli?
  • Boże Ty mój, jak to możliwe.. Co trzy miesiące? Taka młoda dziewczyna.. Aż nie wiadomo co napisać. Słów brakuje. To wstrętne dziadzisko czepia się tak młodych osób..
  • ilka, straszna historia, aż mi się nie chce wierzyć w te badania co 3 miesiąca.. to chyba niemożliwe, żeby nie było kompletnie żadnych alarmujących wyników, kiedy rozwija się rak. Albo kobietka ewidentnie miała pecha. Napisałam do BIO w sprawie moich wyników. Zapytałam jak tłumaczyć fakt, że po biopsji wyszedł CIN2/CIN3, a już po zbadaniu materiału uzyskanego po zabiegu tylko CIN1. Dostałam odpowiedź: "Wyniki zmian wskazują na proces zapalny stąd może być zróżnicowanie miejscowe w zależności od pobranego fragmentu. Wygląda na to, że usunięto zmiany w całości." - i mocno trzymam się tego ostatniego zdania :) Ja czuję się już lepiej, ból podbrzusza minął wczoraj wieczorem, krwawię też już nieco mniej. Uznałam, że poczekam do poniedziałku i jak wciąż będzie ze mnie lecieć, to skontaktuje się z lekarzem. Szyjka z tego co wiem jest bardzo unaczyniona, więc może dlatego tak duże krwawienie po oderwaniu się strupka. Miłego dnia dziewczyny <3
  • Aaaaa MAM WYNIKI CYTOLOGII!!! PIĘKNIE, CZYSTO, WYNIK UJEMNY!!! CZYLI DAWNA GR.II To jest moja kolejna (trzecia) cytologia po tej cin1/lsil. Myślicie że kolejna za pół roku? Czy już odpuścić? I robić raz na rok? Ale mi się świetnie weekend zaczyna? Bede swietowala dzis z mezem? a jutro biwak z rodzinka☺ DUŻO ZDRÓWKA!!!


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat