Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    Zania1313 rozpoczęłam współżycie w wieku 21 lat. Miałam 2 partnerów, jeden z nich jak się później dowiedziałam prowadził rozwiazle życie. A co do zapalen, miałam kilka razy zapalenie przydatków, ale potraktowalam to jako grypę zoladkowa bo tak to u mnie wyglądało, dopiero za 3 razem trafiłam do szpitala i wtedy się okazało że miałam torbiel zapalna, więc też to we mnie siedzi :(
  • Muszka, dokładnie tak jak mówisz :) mogło być tak że te większe zmiany usunął przy biopsji a dociete zostało to co jeszcze tam było i najwidoczniej udało się wychwycić w idealnym momencie :) nic tylko się cieszyć z wyników wynika że wszystko się udało i nic nie zostało :) Jul92, torbiele a szyjka macicy to dwie zupełnie inne rzeczy. Serio :) nie ma powodu by to łączyć. Przy wizycie do cytologi zapytaj o badanie na hpv i je wykonaj i tyle ;) możliwe że uda się załatwić to za jednym zamachem ale warto najpierw zadzwonić i się dowiedzieć czy wykonują takie badanie w twoim gabinecie. Torbiele są związane z hormonami a nje szyjka czy hpv. Dotyczą jajnikow a to różne rzeczy.
  • 7 lat temu
    Melduję się po wizycie <3 Lbc pobrana na wynik czekamy. Usg dopochwowe wszystko ok! :) Usg piersi wszystko ok! Badanie ginekologiczne ok! Kaa, jezyk321, Agnieszka76 dziękuję za kciuki a były mi dzisiaj potrzebne :) Teraz tylko czekanie na cytologię Dziękuję kochane <3 <3 <3
  • 7 lat temu
    dona77 te kciuki mają MOC <3 <3 na wyniki cytologii mogłoby się czekać jednak nieco krócej bo jakieś dwa tygodnie to zdecydowanie za długo jak na nasze nerwy :/ ale idąc za ciosem cytologia będzie na medal. Iłka jak zobaczysz gdzieś w tłumie zmachaną, zziajaną ale w oczach blask to będę JA. Przy okazji nie pomstuj na zatrzymanie ruchu ;) ;) Agnieszka76 okrągłe 2 lata od diagnozy i niespełna 2 lata od operacji chcę zrobić to przede wszystkim dla siebie samej ;) Najpierw nocny półmaraton bo atmosfera tego biegu jest niesamowita a we wrześniu plan na całość <3
  • ilka, możliwe, że takie różne objawy jak upławy czy krwawienia pojawiają się w późniejszym stadium. nie warto niczego bagatelizować, najlepiej się przebadać i żyć spokojnie, albo szybko się tego dziadostwa pozbyć! :) emily, dziękuję, mam nadzieję, że obie dobrze "kminimy" ;) i że faktycznie tak to się potoczyło. skakać z radości będę jak 26 czerwca na wizycie kontrolnej usłyszę to od mojego lekarza :) napisałam też do BIO z prośbą o interpretację wyników. Ile mniej więcej czeka się na odpowiedź? kaa, super z tym maratonem! będę trzymać kciuki! mi się marzy przebiegnięcie tak oficjalnie chociaż 10 km, ale póki co kondycja pozwala mi na max. 5 ;) teraz po tym zabiegu to w ogóle mam ból tyłka, bo nie mogę za bardzo się ruszać, a już mnie nosi żeby poprawić trochę formę do wakacji. miłego wieczoru dziewczyny! nie stresować się niczym, bo wszystko będzie dobrze i każda w końcu dostanie swoje pozytywne wyniki! :)
  • W moim przypadku też tak jest, mam fobię , że nie zdążę wykryć nowotworu w porę, wszystko mnie niepokoi :( ale takie skutki traumy po nieodpowiedniej opiece lekarskiej... u mnie obecnie po usunięciu macicy, jajowodów,mankiwtu pochwy. Leczenie 5 letnie, konizacja, cytologia co 6 miesięcy i nagle biopsja ukazująca rsm :/ i to gruczołowego.... na szczęście w porę...
  • Nie zawsze są objawy plamienia sygnalizuje ze dzieje się coś nie tak . U mnie było bez objawów Dona77 gratulacje wyników <3 super wieści Muszka91 mi się wydaje ze po dokładnym badaniu stwierdzono cin 1. Ilka tak jak emilyemily napisała wydaje mi się że to strup odleciał. Mi akurat odleciał w trakcie miesiączki a ból nie miłosierny a mam je bezbolesne. Wiec obserwuj w razie czego dzwoń do lekarza niech skontroluja czy wszystko prawidłowo się goi ;)
  • 7 lat temu
    Joasia81 ja też mam traume po szpitalu, myślę że od tego też to moje nastawienie :(
  • Niestety dziewczyny ale tak już zostanie, że będziemy miały w tyle głowy, że dzieje się coś złego...ja też tak mam przy każdej kontrolnej cytologii sie boję, że znowu jakieś ciny się tam porobily, tym bardziej, że mi od operacji raz w roku cytologia wychodzi 3, a po wycinkach i łyżeczkowaniu wychodzi, że czysto. Nie wiem czy to czestełyżeczkowanie nie szkodzi jakoś mojej szyjce i macicy? Wiecie moze? może dlatego nie zachodzę w ciążę...ehh ciężko bo tysiąc mysli na minutę się kłebi. Pozdrawiam was laski :D <3 <3
  • Ja straciłam zupełnie zaufanie do cytologii, wole zapłacić stówkę za prywatną kolposkopie. I odtąd tak będe robić, "niemożliwą niemożliwością" jest żeby w pół roku zrobił się Cin3. A tak w ramach off topu, siedze teraz jak łajza ostatnia pod laboratorium, wyglądam jakby mnie czołg przejechał. Robie krzywą cukrową. Jedno wkłucie na czczo, drugie po godzinie od wypicia glukozy w stężeniu 75g i teraz czekam jeszcze 20 minut na trzecie wkłucie po 2 godzinach i kurde zasypiam. Jak wypiłam to czyste zło wpłynie, mój "chyba" syn oszalał myślałam,że mi brzuch rozerwie. Chyba wszystkie narządy wewnętrzne wykopał mi w jeden kącik:P Pozdrowienia:)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat