Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • jul92 nie myśl tyle bo się wykonczysz, torbiele nie mają nic wspólnego z hpv i cytologią :) spokojnie na pewno wyjdzie ok
  • 7 lat temu
    Chodzi o to że to będzie moja pierwsza cytologia, a powinnam ją zrobić przynajmniej 4 lata wcześniej, to mnie najbardziej przeraża,
  • 7 lat temu
    Dzięki, chyba rzeczywiście pora na odłączenie internetu ;)
  • 7 lat temu
    Ale powiedzcie czy dyskomfort w miednicy tak z tyłu i ból nóg to może być jakiś objaw?
  • Witam dziewczynki ;) dawno mnie nie było i sporo ominęło :( remont, praca, egzaminy... brak czasu mnie przytłoczył. Kaa przepraszam <3 Tasza co u Ciebie?
  • Jul92, nie masz absolutnie żadnych powodów do zmartwienia w tym momencie ;) cytologie należy robić od momentu rozpoczęcia współżycia i od tego momentu należy regularnie się badać :) jeśli masz bóle itp to są one raczej związane z zabiegiem usunięcia torbieli albo tzw. bóle somatyczne które sama sobie wmawiasz czytając objawy danej choroby. Na zasadzie czytania o raku płuc przy przeziebieniu. Też kaszel ale jednak zupełnie dwa różne schorzenia. Więc tak jak radzi Kaa nie czytaj rzeczy które ba ten moment cie nie dotyczą bo niepotrzebnie zwracasz sobie głowę :) poczytaj prędzej o tym jak zapobiec takim problemom np. badanie na hpv :) bez nerwów a jeśli takie napięcie ci towarzyszy może warto przemyśleć wizytę u psychologa który pomoże ci uporać się z nerwami i lękiem :)
  • Jul92, rak szyjki macicy nie daje prawie żadnych objawów. Tylko cytologia,kolposkopia czy wynik biopsji pokazują co tam siedzi. Te bóle pewnie po zabiegu tak jak już pisałam. Przestań się nakręcac naprawdę nic dobrego z tego nie przyjdzie :)
  • 7 lat temu
    Rozpoczęłam współżycie 4 lata temu, dlatego tak się zachowuje i nie potrafię się uspokoić
  • Jul92,,to jeszcze o niczym nie świadczy,myslisz że każda 20kilkulatka,ktora wspolzyje ma raka?Uspokoj sie,wycisz,usmiechnij,bedzie dobrze
  • 7 lat temu
    Dziękuję Wam, w domu nie chcę nikogo męczyć swoimi obawami, dziękuję że tutaj mogę się wygadac <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat