Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    Hej mam 25 lat. Miesiąc temu miałam operacje usunięcia torbieli z jajnika. W szpitalu zrobili mi komplet badań oprócz cytologii. Na to badanie mam się zgłosić po wybraniu tabletek dopochwowych. Cały czas byłam przekonana że cytologie robi się od 25 roku życia, natomiast lekarz powiedział mi że od 21 lat. Strasznie się boję wyniku cytologii, że zbyt długo zwlekalam itd.... Cierpię na nerwice, nie mogę sobie z tym poradzić, odczuwam ból w pachwinach, nie wiem czy to ból pooperacyjny, nerwobole czy już rak. Pomóżcie ;(
  • dona77 spróbuj się zrelaksować, wiem mało realnie do brzmi, muzyczka, książka, spacer. Odwróć myśli a czas szybko minie. Kciuki będę trzymać na 100% Jul92, najrozsądniej będzie jak poczekasz na spokojnie na cytologie. Bez wyników ciężko cokolwiek powiedzieć, ale spokojnie, będzie dobrze. <3 <3 <3 <3
  • 7 lat temu
    Jak myślicie czy w trakcie operacji ( miałam rozcinany brzuch) już by coś zobaczyli, gdyby to było w rozwiniętym stadium?
  • 7 lat temu
    Jul92 a dlaczego w ogóle boisz się, że coś dzieje się niedobrego? Przeszłaś operację z uwagi na torbiel na jajniku. Skąd u Ciebie strach przed rakiem ? Jesteś młodą dziewczyną, jesteś pod kontrolą, niedługo ponownie idziesz do lekarza na wizytę, będziesz miała cytologię, wszystko po kolei wg.zaleceń. Nie czytaj internetu, odsuń ten temat jakkolwiek niewiarygodnie to zabrzmi i dochodź do siebie po zabiegu. Sama teraz sobie coś powolutku zaczynasz wmawiać....tak być nie może :)
  • 7 lat temu
    Wiem, że dużo rzeczy sobie wmawiać, tak było np z tą torbielą, do momentu odebrania wyniku histo, byłam przekonana że to jest coś złego, a okazało się że to zwykła torbiel wypełniona ropą powstała na skutek zapalenia przydatków. Wszystko było ok gdyby nie wpadł mi w ręce artykuł o cytologii, wirusie HPV itd, zaczęłam strasznie przeżywać. Mam wrażenie że mnie tam wszystko boli, po bokach w pachwinach, w pośladkach, nawet zaczęło mnie boleć lekko jak oddaje mocz. Staram się sobie to tłumaczyć że przecież to wszystko się dopiero zrasta i może mnie boleć wszędzie. Tym bardziej że przed operacja tego nie czułam... Ale dużo objawów o których piszą na internecie pasuje do mnie :(
  • 7 lat temu
    Jul92 gdybym ja zaczęła szukać w internecie o moich objawach nawet dzisiaj to wg.nowinek w internecie już chyba bym musiała wąchać kwiatki od dołu ;) ;) Internet może zdziałać cuda ale i też sporo namieszać w głowie. Jesteś pod kontrolą lekarza a więc gdyby coś było nie tak jak trzeba to lekarz w porę zareaguje :) Do dnia wizyty daj sobie na luz, daj sobie czas <3 <3
  • Jul92,dlaczego sądzisz że masz raka,skad takie przypuszczenia,jestes młoda,zyj spokojnie,zrob cytologia skoro masz zalecona,i nie martw się na zapas czymś czego
  • 7 lat temu
    Chodzi o to że to będzie moja pierwsza cytologia, a powinnam ją zrobić przynajmniej 4 lata wcześniej, to mnie najbardziej przeraża,
  • 7 lat temu
    Chodzi o to że to będzie moja pierwsza cytologia, a powinnam ją zrobić przynajmniej 4 lata wcześniej, to mnie najbardziej przeraża,
  • 7 lat temu
    Chodzi o to że to będzie moja pierwsza cytologia, a powinnam ją zrobić przynajmniej 4 lata wcześniej, to mnie najbardziej przeraża,


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat