Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Latte73 nie chodzi mi o to, że boje się, że podziele Twój los. Bardziej o tą wkurzającą niepewność:) Świruje, wiem, że coś mi dolega, ale w żaden sposób nie moge tego dokładnie zbadac o to mnie wkurza.
  • Latte73 nie chodzi mi o to, że boje się, że podziele Twój los. Bardziej o tą wkurzającą niepewność:) Świruje, wiem, że coś mi dolega, ale w żaden sposób nie moge tego dokładnie zbadac o to mnie wkurza.
  • jezyk321,a coś Ci wyszło z cytologii?czy kolposkopi też?
  • Zania1313 najważniejsze że jest wszystko ok i wyniki są dobre to już nie ma co się nakręcać . Normalną reakcją przed kontrolnym badaniami jest obawa , lęk że może być coś nie tak tym bardziej że swoje przeszliśmy :) ;) Jeżeli czujesz że potrzebujesz psychologa śmiało to też w jakimś sensie lekarz i nam ma pomóc lepsze to niż psychiatra :P Jezyk321 kochana gratulacje synusia <3 najgorsza jest ta nie wiadoma. ja osobiście narazie skupiłabym się na stanie błogosławionym ;) Najważniejsze że masz kontrolne badania i czuwa nad tobą lekarz :)
  • 7 lat temu
    Zania1313 <3 <3 <3 <3 <3 to ode mnie. Masz całkowitą rację: Rak szyjki macicy wcześnie wykryty daje szansę na całkowite wyleczenie :) :) Co do szczepionki to ja ani nie namawiam ani nie odradzam. Wyjaśnienia w tym temacie zdecydowanie szukałabym w gabinecie lekarskim i to pewnie niejednym bo tak jak suplementy diety tak i szczepionki to po prostu towar który musi się sprzedać. Gardasil zawiera 225 mikrogramów aluminium, a nie od dziś wiadomo, że faszerowanie szczepionek aluminiowymi adjuwantami może prowadzić do kumulacji aluminium w mózgu oraz do powstawania stanu zapalnego w miejscu wstrzyknięcia szczepionki prowadzącego do przewlekłego bólu stawów i mięśni oraz chronicznego zmęczenia. Około 60% tych, którym podano aluminiowe placebo, cierpiało z powodu efektów ubocznych, takich jak bóle głowy, gorączka, nudności, zawroty głowy, biegunka i mięśniobóle, natomiast ci, którym podano Gardasil, cierpieli na jeszcze poważniejsze dolegliwości, takie jak bóle głowy, niezyty żołądka i jelit, ostre zapalenie miednicy, astma, skurcz oskrzeli i zapalenie stawów (patrzwww.ahrp.org/cms/content/view/263/28/ ). Tak więc, w sytuacji gdy rak szyjki macicy jest przyczyną około 1% zgonów kobiet oraz gdy wciąż nie wiadomo co go powoduje, nie mówiąc już o tym, że nie wykazano nieszkodliwości tej szczepionki, zapytać należy, po co namawia się rodziców, aby szczepili córki. Oczywista odpowiedź brzmi, że ktoś chce na Gardasilu zarobić. Gardasil ma być głownym źródłem dochodów firmy Merck i przewiduje się, że jego sprzedaż osiągnie wartość co najmniej 2 miliardów dolarów. To dochód, którego Merck bardzo potrzebuje po skandalu z Vioxxem. Aby osiągnąć taki dochód, Gardasil będzie musiał być wprowadzony do szkół. Jak widać ten temat to temat dyskusyjny. Pozdrawiam Was Wszystkie bardzo bardzo serdecznie <3
  • 7 lat temu
    Dziewczyny <3 <3 <3 ja nie mogę sobie znaleźć miejsca, z kąta w kąt. Najchętniej już bym pojechała. Ale wizyta na 15:20. Jakoś mam dziwne przeczucie już na zapas o wyniki. Wiem, że nic nie wskuram i muszę cierpliwie czekać i na wizytę i na wyniki. Porobię coś w chałupie, obiad ...którego pewnie dzisiaj nie przełknę no i zacznę się ogarniać
  • zgadzam się z kaa na 100 % :) każdy ma wybór, na szczęście jeszcze, bo i szczepionkę na hpv chcą zrobić obowiązkową
  • Latte73 z cytologi CIN2/CIN3/CIS infekcja HPV kolposkopia potwierdziła dysplazje. Z tym, że z racji ciąży miałam zbadaną tylko tarcze. Badałam się regularnie z cytologii zawsze 1 grupa. We wrześniu, na przedostatniej cytologi jak zwykle wszystko pięknie, ładnie a w lutym taka lipa od razu. patka180392 Dziękuję, tak właśnie staram się robić. Głównie staram się skupić na rodzinie, pracy. Chociaż nie mogę powiedzieć, czasem ogarnia mnie taki nerw, że bez kija nie podchodź. Pozdrowienia <3 <3 <3
  • 7 lat temu
    dona77 od g.15 masz kciuki gwarantowane :)
  • Zania, mam to samo ;) hipochondria często jest przy depresji dla tego warto porozmawiać z psychologiem :) trzeba pamiętać że psycholog leczy duszę i pokazuje nam narzędzia jak sobie radzić w trudnych chwilach. Jeśli jednak czujemy że sama psychoterapia jest nieskuteczna lub psycholog lub psychoterapeuta nam to zasugeruje dobrze się wybrać do psychiatry . To żaden wstyd ;) różnica głównie polega na tym że tylko psychiatra może przepisać leki i zajmuje się osobami z objawami z którymi nie jesteśmy sobie w stanie poradzić sama psychoterapia. Teraz leki są bardzo nowoczesne i nie ma obawy że ktoś nas nagle zacznie faszerowac niewiadomo czym. Zawsze wszystkim mówię że problemy emocjonalne to taka sama choroba jak każda inna dlatego warto reagować szybko ;) zanim przerodzi się w ogromny lęk czy większe problemy :) to samo przy chornicznej bezsenności. Miłego dnia kochane! Trzymam za wszystkie kciuki :)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat