Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Cześć dziewczyny, weekendowy szał opadł i powrót do "tej" rzeczywistości konieczny ;) Kaa gratuluję wyników, jesteś Wielka, bardzo się cieszę :D Dreama - ja bym uciekała, myślisz o dzieciach, ale szczerze powiem, że teraz narażone jest Twoje zdrowie/życie, czy będąc ciągle przez niego w ten sposób traktowana, znajdziesz w sobie spokój ducha i siłę i radość do walki z chorobą? Wszędzie pisze, że temu dziadostwu sprzyja stres. Dlatego uważam, że zamiast myśleć czy dziewczynki będa szczęśliwsze mogąc pobawić się w niedzielę z tatusiem, powinnaś pomyśleć, czy dziewczynki będą szczęśliwsze całe swoje życie mając zdrową mamusię, która jest CAŁYM ICH ŚWIATEM. Czy tą płaczącą i chorą i smutną. Przepraszam, za radykalne podejście, ale ta choroba bywa radykalna. Odnośnie konizacji, mineło już 11 dni i ja każdego dnia mam plamienie na brunatno, czarno lub ciemnoczerwono, mało, kilka-kilkanascie kropel w ciagu dnia i to wedle słów lekarza normalne, nalezy obawiać się tylko intensywnie czerwonego krwotoku, a reszta to przejawy gojenia. Podobno wyniki histo-pato tego co wycieli mają być po 2 tygodniach, czyli u mnie w środę, ale przez długi weekend może być obsuwa. Coraz bardziej się boję...
  • Anusia a u Ciebie to faktycznie były klykciny? Ja sama nie wierzyłam w to że mogą to być klykciny konczyste...Ale drugiej strony co innego? To pytanie cały czas spedzalo sen z moich powiek. No widać taką moją naturą. W mojej rodzinie sa skłonności do takich znamion/"pypci"/ wlokniakow. Kaa gratuluję wyników! Teraz masz spokój na jakiś czas. :)
  • 7 lat temu
    Kochane nadal Wam dziękuję <3 <3 <3 to bardzo bardzo miłe. Która z Was/Nas teraz będzie miała badania czy wyniki w przyszłym tygodniu? To działa więc za którą kciukami mam się zrewanżować :)
  • Zania. Ostatnia moja ginekolog powiedziala ze to oczywiste ze tak i ze nawet nie chce wiedziec kto mi takich bredni naopowiadal (mala miejscowosc wiec wszyscy do ktorych chodzilam z "jednego szpitala":)) co prawda te klykciny same sie wchlonely a raczej wklesly. Teraz zostaly tylko z nich blizny z wiszaca skora. Sa naprawde bardzo male i pojedyncze wiec tak na dobra sprawe nie zwracam na nie uwagi
  • Kurczę słyszałam tj.czytałam o przypadkach ze klykciny same się "wycofaly" ale to chyba rzadkie. Może to jednak nie klykciny. Przewertowalam wiele zagranicznych artykułów o brodawczakowatosci przedsionka pochwy. Wiele kobiet to ma i nawet nie wie.
  • 7 lat temu
    Hej dziewczyny jestem tu cały czas lecz natchnienia mi brakowało do napisania czegoś logicznego. Sama doszłam do wniosku, że telenowela pt " Perypetie miłosne Dreamy" są nudne jak flaki z olejem. Julka34 mi co raz bardziej chce się uciekać. Póki co jestem nakręcona zajęciami codziennymi i komunią. Minął mi kolejny weekend w samotności. Lecz ja jestem do tego przyzwyczajona. Dziewczyny dzięki za prywatne wiadomości ściskam was mocno mocno mocno!!! Słuchajcie moje kobitki mam takie głupie pytanie odnośnie samej konizacji (w końcu na temat co nie ;) ) czy trzeba się ogolić przed? Ja mam straszne problemy w owłosieniem tam i raczej unikam golenia bo moje włoski od razu wrastają jak są krótkie i to bardzo boli i puchnie. Jeśli trzeba to oczywiście to zrobię ale tak pytam bo żaden lekarzy nic o tym mi nie wspomniał. Kolejne pytanie czy po konizacji bardziej niż do tej pory boli was brzuch podczas miesiączki bo przyznam, że moje miesiączki pomimo dwóch porodów (a to miało być zbawienne wg lekarzy) są tak bolesne, że przez pierwsze 2 dni lecę na pyralginie po 2 tabletki na raz to co będzie po konizacji jeśli jest jeszcze gorzej...? Pozdrawiam was Waleczne Anioły i do jutra! <3
  • 7 lat temu
    Dreama żeby nikt mnie nie zaskoczył w szpitalu to ja sama jeszcze w domu zadbałam o to miejsce ;) bo w sumie logiczne jest, żebyśmy były odpowiednio przygotowane. Ja jeszcze miałam w zaleceniach takie uciskowe długaśne tzw.komunijne rajstopki a mówi się, że komunijne bo są zazwyczaj białe. Takie same miałam mieć już na radykalnej ale to już zupełnie inna historia... Z tymi bolesnymi miesiączkami to pic na wodę bo ja też byłam po 2 porodach a miesiączki miałam od zawsze długaśne, bolesne. Tak więc Kochana tu nie ma reguły, może w tym temacie się nic albo niewiele zmienić. Czy w tym tygodniu żadna nie odbiera wyników ? Za kogo trzymamy kciuki teraz ?? <3
  • Dreama trzeba być ogoloną i to tak świeżo bo mi się pielęgniarka pytała kiedy to robiłam a że zrobiłam to wieczór przed to było ok. I dla mnie okres po konizacji był tragiczny choć ogólnie miesiączki mam bezbolesne :) A ja dziś idę na kontrolę czy wszystko jest już ok ;)
  • Dreama, trzeba się ogolić :) Jeżeli nie zrobisz tego, pielęgniarka wręczy Ci maszynkę.... Mnie po konizacji nic nie bolało, lae miałam elektrokonizację i okresy przechodze bezbolesnie.
  • patka Ty masz już wyniki ?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat