Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • hej dziewczyny, która z Was miała brachyterapię? Odezwijcie się do mnie na priv mam parę pytań... patka wynik na pewno będzie dobry, kciuki zaciśnięte ;) emily za Ciebie też trzymam kciuki, żeby zła passa przeszła i w końcu wyszło słonko <3 Poza tym ściskam wszystkie i miłego dnia Wam życzę <3
  • witam was kochane dziewczyny .Tasza z całym sercem jestem z tobą,ja po leczeniu bez operacji miałam 4 blachy.Leczona byłam w Rzeszowie ,wiec wygląda to tak zakładają ci aplikator ,robią tomograf ,po ok 2,3 godz naświetlania tak z 15 min i do domu .Raz w tygodniu.pozdrawiam was serdecznie .Tasza jak masz jakies pytania pisz
  • Kaa oni by mi zadzwonili... to ja tam od 3 tygodni dzwonie po 2 razy tygodniu i tylko się dopytywalam czy już są. Jutro będę też miała kontrolę. Oby mi tylko miesiaczka nie przyszła do tego czasu. Dziewczyny bardzo wam dziękuję za wasze wsparcie. Trzymajcie jutro za mnie kciuki bo tak bardzo się boje a mam nadzieje ze będzie dobrze.
  • witam cie serdecznie , własnie jestem ciekawa jak sie czuje Ana ,bo jest po takim leczeniu jak ja .Jestem już 5 mies po leczeniu i moje życie wraca do normalności . Jedynie co to ,strach przed wizytami kontrolnymi .Pierwszy tomograf ok . pozdrawiam was wszystkie dziewczyny <3 <3 <3
  • Cześć dziewczyny. Dziś mam wyniki o 17:30 tego co mi wycieli podczas konizacji. Dzwoniłam i są do odbioru, dlatego jeśli którakolwiek będzie miała w tym czasie wolne kciuki, to prosze o przytrzymanie lub o ciepłą myśl, bo marzę żeby nic wiecej niż to cin2 nie wyszło, a babka z recepcji jakoś mi złowróżbnie zabrzmiała :( Strasznie się boję i denerwuję.
  • 7 lat temu
    Julka34 ja mam dzisiaj wolne kciuki więc masz je zagwarantowane <3 <3 <3
  • Dzięki kaa , tak się spinam, że tą stronę z 30 razy odswiezyłam w ciągu 30 minut :) Ale jest moja dobra wróżba :D
  • 7 lat temu
    I powiem Tobie Julka34, że już niejedna tutaj dziewczyna się denerwowała bo przez telefon Panie z recepcji groźnie brzmiały ale pomyśl sobie, ze to są tylko Panie z recepcji i One NIE decydują jaki wynik jest w kopercie i najczęściej nie mają zielonego pojęcia co mamy wtedy w głowie. Ja trafiałam za każdym razem na pozytywne babki a jedna w recepcji do TK i MR przed moją radykalną sama mnie wzięła na zaplecze ;) ;) mówiąc, że będzie się za mnie modlić ;) Inna która dzwoniła do mnie z wynikami (1x po biopsji,1x po konizacji) przez telefon była dla mnie jak dobra znajoma, nie mówiła o samym wyniku ale jednak dawała mi jakieś takie poczucie względnego spokoju. A potem już po mojej radykalnej operacji razem ze mną się cieszyła jakby dokładnie wiedziała ile te wyniki dla mnie znaczą. Brzmi to nawet nierealnie ale jednak tak było. Ma na imię Ela i zawsze będę o Niej miło pamiętać. Tak więc za każdym razem trafiałam na bardzo pozytywne osoby i takich ludzi dookoła Wam życzę. Betka73 gratuluję wyniku TK, oby tak dalej <3 <3
  • Julka, Patka macie moje kciuki <3 czekam na same dobre wieści! Dziękuję kochane <3 jesteście cudowne. Sytuacja w miarę opanowana, mąż dostał leki i jutro ma wizytę u psychiatry. Sama też muszę się zapisać bo to napięcie nie zapowiada nic dobrego :( ale staram się trzymać. Niestety to nie pierwsza taka sytuacja w moim życiu więc mniej więcej wiem co robić co dodaje trochę sił. Oby wystarczyło. Dbajcie o siebie, uściski <3
  • Dziękuję, dziękuję. Udało się, stwierdzono tylko cin 2. Wycięcie doszczętne :) Lekarz stwierdził, że za 2 tygodnie, mogę się starać zachodzić w ciążę :))))))))))) Jednak, myślałam że jak ognisko zmian miało 5 mm to wytną jakoś centymetr max a napisano że stożek o długości 1,6 cm, 2 cm średnicy. Tak to piszę informacyjnie tylko. Patka - trzymam kciuki za jutro, na pewno wszystko będzie dobrze :) Ogólnie mam nadzieję, że to koniec mojej choroby, ale to zweryfikuje czas.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat