Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Hej kobitki :) Jestem cały czas czytam na bieżąco B) :D Nie pisałam bo choć dreama wspieram Cię myślami , ale nic mądrego nie jestem wstanie poradzić bo każda taka sytuacja jest inna. Każdy z nas jest inny ma inne podejście i inne zachowania. Trzymam kciuki aby twoja sytuacja się wyjaśniła i żeby było dobrze :) Dziewczyny pytanie do was ile czekaliście na wynik histopatologiczny? Bo mnie dziś szlak trafił bo dziś mija miesiąc a wyniku nadal brak mam znów dzwonić ok. środy w następnym tygodniu. Nie wiem czy tam wszystko ok bo przy odbiorze miałam mieć robione badania. I dosyć że denerwuje się tym że nie wiem na czym stoję to jeszcze się martwię czy tam wszystko jest ok i poprawnie się goi :/
  • Emilyemily ja miałam to co Ty...i jest do dzisiaj w sensie, przed okresem zaczyna sie brazowe plamienie i dopiero pozniej rozkreca sie okres, okresy mam obfite i bolesne tak ze zwijam sie z bólu chociaz nigdy tak przed konizacja nie mialam, lekarze twierdza ze to jednak ingerencja w narząd i może tak być ale najlepiej zapytaj sie swojego doktorka ;)
  • 7 lat temu
    patka180392 różnie to bywa z terminem odbioru bo ja zazwyczaj na histo.czekałam nie dłużej niż 2tygodnie i niestety nie bez przyczyny bo akurat ja odbierałam po biopsji i konizacji paskudne wyniki. Domyślam się co możesz odczuwać i co siedzi w Twojej głowie ale gdyby było coś nie po naszej myśli to zazwyczaj telefon dzwoni sam :( i dość szybko. Ale żeby nie było to tak "książkowo" to też wiele zależy od samego ośrodka. Dlatego postaraj się patka mimo wszystko zająć czymś innym myśli a środa nadejdzie w mig i będziesz miała swoje dobre wyniki, tego życzę Tobie Kochana z całego serca <3 <3
  • Hej kobiety <3 byłam i mnie odesłali do domu :) przynajmniej mam pewność że zrobią mi cytologie i test na hpv :) mam przyjść za tydzień z tym samym skierowaniem więc luzik :) buziaki dobrego dnia
  • emily a ile jesteś po konizacji?
  • Katarzyna, ok. 2 miesiące. Więc dosyć szybko te badania :) a co do tego plamienia to zapytam o to na pewno ale z tego co czytam to u niektórych tak po prostu jest. Ale biorąc pod uwagę okoliczności to każdy odstęp od normy w wydzielinie bólach itp mnie martwi bardziej niż normalnie. Ale myślę że wszystko jest okej i to pierwszy okres po tym zapaleniu przydatkow i antybiotykach więc możliwe że wszystko się tam oczyścilo jeszcze i dlatego takie dziwaczne rzeczy :) No i mam jeszcze pytanie o seks. Bo niestety po konizacji jak już dostałam zielone światło to szczerze powiem że nadal było dosyć boleśnie. Co mnie trochę zablokowalo :/ nie wiem czy to normalne. Wydawało mi się że jak już usuną te zmiany itd to w końcu znowu seks będzie tylko przyjemny a tu znowu coś. Ech..myślę że moja pochwa ma do mnie o coś pretensje bo już naprawdę przegina hahahah ;) chyva że po prostu przez długa przerwę i zabieg muszę się na nowo nauczyć co i jak. No ale zobaczymy. Na razie bieda ;p
  • właśnie...cytologia powinna być najprędzej po 3 miesiącach od operacji bo może wyjść fałszywie a co do seksu może to Twoja blokada psychiczna? poczekaj jeszcze aż przestaniesz plamić i wtedy spróbuj :) seks po konizacji jest taki sam tylko,że każdy seks to zaburza, musisz się w pełni wyluzować i będzie lepiej :)
  • Katarzyna, no mam nadzieje, ze tak będzie :) wiesz co trudno mi powiedzieć. To najlepszy specjalista jeśli chodzi o Poznań w tej dziedzinie o ile nie w Wielkopolsce. Wiele prac na ten temat jest właśnie jego autorstwa więc myślę że wie co robi. Wydaje mi się że też możliwe że przez zaawansowanie tego cina mój wiek i to że szyjka szybko się zagoila się zdecydował. Może też chcę zobaczyć jak mijają zmiany może zrobi badanie kolposkopowe bo to ten sam gabinet. Zobaczymy dam wam znać ;)
  • może chce sprawdzić czy jednak ta linia cięcie został czysta :) ja mam spokój do października wtedy kolejna cytologia oby była ok bo w przyszłym roku może jakiś bobas :D
  • patka180392 - ja na wyniki czekałąm ponad 5 tygodni - Szpital MSWiA w Warszawie!


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat