Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Witam Wszystkich. Dołączam do Was i ja :) Pod koniec marca odebrana cytologia- stwierdzono obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych, nie można wykluczyć HSIL-ASCH. Póżniej wizyta u mojego lekarza z wynikami. Skierowanie na kolposkopię i do szpitala na wycinki i abrazję kanału szyjki. Kolposkopia zrobiona 07.03. Pierwsze słowa lekarza- nie wygląda to najlepiej. W opisie Tarcza szyjki pokryta nabłonkiem płaskim z ektopią gruczołową. Strefa przekształceń częściowo niewidoczna. Po próbie z kwasem octowym zbielenie nabłonka, ostro odgraniczone płaskie. Rozległe zbielenie fizjologiczne w tkance gruczołowej. Próba jodowa (-) w miejscach zabieleń. Na tarczy cechy infekcji HPV, rozległe ogniska punkcikowania na całej tarczy. Koplpskopia niesatysfakcjonująca podejrzana o cin II/III. Podsumowanie- do bezwzględnego badania histopatologicznego. Od 3 lat chodzę z nadżerką, cytologia wcześniej wychodziła w grupie II czyli w sumie nic groźnego, dopiero teraz coś się porobiło. Termin zabiegu w szpitalu dopero 8 maja (święta, weekend majowy i mój okres w międzyczasie ) Chyba zwariuję przez ten miesiąc biorąc pod uwagę, że moja mama i babcia zmarły na raka jajnika, już mam w głowie siebie bez włosów po chemii i wszystko inne co się z tym wiąże. Zastanawia mnie czy ten zabieg wycinków i abrazji będzie polegał od razu na wycięciu wszystkich zmian czy tylko pobraniu próbek i mi zostawią aż do wyników histo?? Chyba mnie prędzej nerwica wykończy przez ten miesiąc czekania niż sama szyjka :D
  • Agnieszka76 dziękuję za odpowiedź :) staram się czymś zająć ale to wraca jak bumerang, dobrze ze jutro do pracy to się wyłączę. Najgorsze jest to, że mam dopiero 27 lat i nie rodziłam dzieci, a w zależności od metody leczenia różnie to może być. Mam teraz sama do siebie żal, że wcześniej nie nalegałam na leczenie tej nadżerki, ale teraz to już można sobie gdybać. Pozdrawiam cieplutko <3
  • Witaj kasialek:-) Moj niedzielny dzionek niestety w pracy? Masz bardzo podobna sytuacje do mojej. 26lat tez nie rodzilam jeszcze. Wynik cytologi CIN II/CIN III/ CIS pozniej kolposkopia i wycinki. Z tym, ze na wycinki nie musialam czekac bo robilam je odrazu przy kolskopi ale prywatnie. Pozniej kolejne 2tyg czekanie na wyniki. No i teraz czekam na szpital na konizacje. Czyli po ranie wieszkego kawalka z szyjki do badania. I mnie tez czekanie dobiajlo, dopowiadalam sobie multum innych rzeczy i mialam same czarne wizje, ale z czasem idzie sie przyzwyczaic. No i coz jakos sobie z tym czekaniem trzeba radzic:):);) Zawsze mozesz przestudiowac to forum kilka miesiecy wstecz. Znajdziesz wiele cennych informacji. No i zawsze mozesz pisac tutaj jest wiele dziewczyn, ktore przechodza podobne rzeczy:) :) :) ;)
  • Kasialek witaj :) ja mialam taka samą diagnozę jak Ty po wycinkach sie potwierdziła, miałam 24 lata i z racji tego że juz mialam dzieci zdecydowano o wycięciu większej części szyjki, Ty jako ze nie masz dzieci pewnie skroca mały kawałek: )
  • Kasielek witaj? ja mam 25 lat i choć mam już jedno dziecko bardzo pragnę drugiego. Wynik z biopsji przy kolposkopii wyszedł mi cin 3 . We wtorek miałam konizacje chirurgiczna wycięta zmiana w kształt stożka więc z długości nic nie skrócili i jeżeli granica cięcia będzie czysta to nie ma żadnych przeciw wskazań do zajścia w ciążę i jej donoszenie ;) więc nie martw się uszy do góry i będzie dobrze :D
  • Dziękuję dziewczyny kochane jesteście <3 Lżej mi jak czytam Wasze wpisy, w końcu ktoś rozumie przez co przechodzę. Najgorsze, że teraz mój chłopak obchodzi się ze mną jak z jajkiem brrrrr :/ jutro na pocieszenie będę sadzić bratki na balkonie :D Dziwne jest jeszcze to, że jak byłam w listopadzie u mojego gina to nie zauważył nic niepokojącego oprócz standardowej nadżerki. Czyżby przez te kilka miesięcy hpv aż tak dałoby o sobie znać? Anusia kiedy idziesz do szpitala? patka180392 Ty masz już chciaż jedno dzieco, ja póki co ma tylko dwa psiaki ;) Póki co swojemu tacie nie pisnęłam ani słowa bo boje się, że po przejściach z mamą jeszcze by zawału dostał. Oby histo wyszło w miarę ok i żeby nie było potrzeby mu o niczym mówić. Najlepsze, że do szpitala mam się stawić 7 maja w niedzielę, a w sobotę idę na wesele. To będzie najkrótsze i najbardziej trzeźwe wesele w moim życiu :D
  • U mnie nadżerkę zauważyli w dniu zabiegu w trakcie normalnego badania a na kolposkopii jej nie widzieli. Ale przy okazji ją też wycieli. Ze mną też się obchodzą jak z jajkiem. I co najlepsze moja mama też zmarła na raka ale mój tata się dowiedział przeżył to mocno ale towarzyszy mi na każdym etapie. ;)
  • 7 lat temu
    kasialek witaj <3 uważam, że wcale nie w kiepskich okolicznościach bo już dziewczyny mnie troszkę znają i wiedzą, że moim zdaniem mamy tutaj jednak szczęście w nieszczęściu wiedząc i będąc świadome o tym, że w porę się przebadałyśmy i nawet jeśli ciut późno to nigdy nie za późno. Jest tu dużo dziewczyn w podobnej sytuacji jak Twoja ale pamiętaj, że nie w takiej samej bo nawet jeśli wyniki są/będą podobne to jesteśmy w różnym wieku, jedne są już mamusiami a inne dopiero mają macierzyństwo przed sobą dlatego tu nigdy nie będzie 1:1 ale czasami mniej lub bardziej podobnie. Zania1313 no mam Kochana pewne wątpliwości ale one nie są związane z RSM/jestem przebadana na wskroś ;) sprawa się wyjaśni lada dzień. Za tydzień święta, mamy przed sobą wielgachną rodzinną imprezę więc cała ta organizacja i cała masa różnych spraw pozwolą o tym póki co nie myśleć. A że jestem niepoprawną optymistką to będzie dobrze MUSI BYĆ. Agnieszka76 pewnie zaraz mi napisze, że innej opcji nie ma i nie będzie ;) Kochana Aga <3 <3 Ściskam wszystkie dzielne babeczki i nie mam na myśli tych świątecznych bab ale Was <3
  • Do szpitala mam dopiero na 30czerwca :D ale jutro mam dzwonic do mojej ginekolog bo ma sie postarac to przesunac wczesniej A Ty wycinki masz 8 a do szpitala juz musisz przyjsc 7??
  • Witaj kasiulek , u mnie ektipia gruczołowa występowała. Miałam kinizację. Nie zaszkodzi Tobie, pkanujesz dzieciaczki❤nie martw się będzie dobrze.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat