Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Jeśli chodzi o gojenie to szwy rozpuściły się po miesiącu. Plamienie było znikome, po dwoch tyg. wieksze i brązowe - to chyba strupy. Żadnych komplukacji nie było.
  • No to trochę mi ulżyło. No ja mam przyjść wieczorem kolejnego dnia rano zabieg a dopiero kolejnego rano wyjście. No to cały szczęście, że nie ma takich przyjemności:-) Pewnie będę miała zabieg pod narkozą ogólna? tak się mówi:D? Jak miałam wycinanego polipa to też trochę pospałam:-) Ale teraz to straszycie tym nic nie robieniem;-)
  • 7 lat temu
    anusia662 konizacji nie poczujesz nic a nic/będziesz pod narkozą i najczęściej krótką/przykładowo w mojej karcie jest mowa o zabiegu do 30min.Ja z emocji się poryczałam jak zjeżdżałam na salę operacyjną no tam się rzeczywiście rozkleiłam ale to raczej dlatego, że w szpitalu byłam tylko kiedy rodziłam a tu masz takie coś :/ Ale personel trafił mi się znakomity i tak naprawdę właśnie to staram się pamiętać. W sumie w szpitalu byłam 2 doby czyli krótko, konizację też zniosłam bardzo ok, potem za dużo nie plamiłam,zero bólu,żadnej gorączki,żadnych szwów do zdjęcia ale wiem,że akurat z tym jest różnie. Generalnie wiele też zależy od ośrodka/szpitala. U mnie powrót do formy przyszedł dość szybko bo jestem jak to znajomi mówią "Ty to ciągle w biegu" ale najważniejsze jest to, żeby niczego nie podnosić ciężkiego i generalnie o siebie dbać, wyluzować i przystopować, trzeba i koniec kropka. Pytałaś o hemoroidy/nie są problemem przy takim zabiegu. Życzę Tobie Kochana żebyś odebrała dobre wyniki po konizacji bo one są najważniejsze, na nich się skup. A sam zabieg szybko zleci. W szpitalu też są inne babki a może nawet też w tej samej sprawie, zawsze to raźniej jakkolwiek to głupio nie zabrzmi, powodzenia anusia662 <3 <3 Joasia pracusiu <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3
  • Anusia, taka sama narkoza jak przy polipie :) krótka ogólna :) czyli tylko chwila spania :) nie ma czym się martwić też się mega bałam. Als naprawdę nie było czym. Więc głowa do góry pójdzie szybko i bezboleśnie :* dobrej nocy wszystkim!
  • Nie mam czasu nawet pożądnego posta napisać ;) Brakuje mi czasu ;) Buziaki kaa <3 <3 <3 <3 <3
  • porządnego.... co za błąd.... ;)
  • Kaa, emily dziekuje:-* chociaz jeszcze troche do zabiegu to i tak juz nim zyje:-) pewnie bede pytac o milion rzeczy im bedzie blizej:-) Joasia. Mam nadzieje ze nie masz czasu bo zajmujesz sie troszke soba:-* Buziaki dobrej nocy dziewczyny:-*
  • anusia662 zależy jaką będziesz miala konizację, ja miałam dlugie znieczulenie ponad godzina i oddychałam przez rurkę, więc chyba zalezy od zakresu operacji, w szpitalu bylam 3 dni
  • We wtorek został przyjeta na oddział, zrobiono mi podstawowe badania plus lewatywa, następny dzień operacja, wstałam dopiero około 15 i w czwartek do domu ale to z racji tego, że nie miałam żadnych dolegliwości a Ty anusia662 jaki masz zakres? ja miałam konizację metodą sturmdorfa
  • Katarzyna1988, a nie przypadkiem miałam szwy zakładane sturmdorfa? Je właśnie się robi przy konizacji zimnym nożem :) Doczytałam :D to jest właśnie metoda sturmdorfa :) czyli amputacja szyjki macicy albo części nożem chirurgiczny :)) codziennie coś nowego :) Znalazłam dzięki temu ciekawą prezentacje dotyczącą zabiegów ginekologicznych ale ma dosyć dużo drastycznych zdjęć więc jakby ktoś był chętny niech napisze to podeślę :) żeby ktoś nowy nie przyszedł i to zobaczył i niepotrzebnie się nie zdenerwował, bo wygląda to gorzej niż jest w rzeczywistości :)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat