Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • emilyemily ja chce ja chce ;) też mam założone szwy
  • Anusia <3 niestety nie ;) zabiegana w obowiązkach przedświątecznych ...
  • Emily ja tez poprosze :D Wiecie co. Dzis moja siostra poszla na kontrole ciazy do tej samej ginekolog do ktorej ja chodzilam ale wyslala mnie do innego po wynikach cytologi. Siostra zapytala dlaczego tak dlugo musze czekac (o dziwo mnie pamietala;-)) a ona na to ze tak nie moze byc, ze to nie powazne i powiedziala zebym jej napisala smsa w poniedzialek to ona oddzwoni bo wtedy ma dyzur w szpitalu to cos bedzie kombinowac. Juz samannie wiem czy to dobrze czy zle :D z jednej strony wiem ze im wczesniej tym lepiej ale z drugiej juz sie przyzwyczailam do faktu ze jeszcze kupa czasu :)
  • 7 lat temu
    agnieszka76 miałam dzisiaj planowaną TK, był kontrast, wlewka i skan końcowy cokolwiek to znaczy/jedno jest pewne, że za jakieś 10 dni wszystko się wyjaśni i wynik rozwieje moje wątpliwości czy wszystko jest ok i czy moje obawy się nie potwierdzą. Czuję się świetnie ale dla spokoju ducha wolałam to sprawdzić. Opis pewnie dostanę po świętach więc na dziś odstawiam tę sprawę na bok. Poza tym wszystkie wyniki mam idealne łącznie z cytologią,usg,TSH, morfologią więc jak tutaj też będzie w porządku to kolejna seria badań dopiero za 6 m-cy <3 <3 <3 <3 <3
  • Agnieszka76 ja jestem z tych co lubią wiedzieć i widzieć co i jak ? Pewnie czekamy na wynik. Musi być dobry jakoś nie widzę innej opcji. :)
  • emilyemily tak ja miała chirurgiczną konizację, wycięli 2/3szyjki i zakładaja specjalne szwy rekonstruują szyjkę, żeby była cacy :P
  • Hej dziewczyny jak mija dzień? U mnie ponuro i też tak się czuje. Nad ranem chwyciło mnie zapalenie pęcherza albo cewki i zamiast leżeć to siedziałam cały czas w ubikacji w końcu zaczęło tak boleć zaczęła lecieć krew i wylądowałam u lekarza ogólnego. Objawy zapalenia otrzewnowego i skierowanie do szpitala. Po ponad godzinie łaskawie zbadał mnie lekarz powiedział że tak ma być antybiotyk na bakterie i do łóżka. Tyle co ja dziś na chodziłam się po schodach, że czuje się gorzej niż zaraz po zabiegu... Jak nie urok to .... Agnieszka76 też 18 marca?
  • 7 lat temu
    patka współczuję bo raz jedyny miałam zapalenie pęcherza i to w podróży..ło matko; U mnie dzisiaj też pochmurno i ciśnienie niskie więc ja robię to co muszę a o reszcie jak Scarlett O'Hara pomyślę o tym jutro ;)
  • Kaa jakie wątpliwości? Czy ja coś przeoczylam? Patka...cierpaialm na nawracajace ZUM. I każdy mnie zbywal.i dopiero jak w ciąży dostałam ZUM to przeleczyla mnie ginekolog tak że już prawie 3 lata nie wróciło. Ale wiem co czujesz...ja miałam bardzo silny ból. Badania moczu i normy znam na pamięć... najważniejsze to dobrze dobrany antybiotyk
  • Zania1313 to mój 3 raz. Ale dziś już jest ok. Cały czas mam plamienia. :( Denerwujące to jest...


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat