Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • anusia, ja będę w szpitalu 3 dni, 7 mam do południa się zgłosić, 8 wycinki i abrazja w znieczuleniu ogólnym i 9 tego do domciu. Patka to widzę że jesteśmy w podobnej życiowej sytuacji, też jesteś młodziutka i już nam raczysko mamy zabrało. Teraz obyśmy my nie musiały z tym walczyć. Życze Ci z całego serca żeby granica cięcia była czysta :*
  • Ale ze az tak przy wycinkach na dwie noce? U mnie wygadalo to tak ze przyszlam do gabinetu na kolposkopie trwalo to 5 min stwoerdzil ze musi wziasc wycinki wiec kolejne 5 min, scharatal mnie bez znoeczulenie i do domu :) Fakt do najprzyjemniejszych to nie nalezalo ale dalo sie przezyc i przedewszystkim szybko :)
  • U mnie podejrzewam, że bardziej chodzi o abrazję. Tak zadecydował lekarz to nie dyskutuję, chociaż przyznam, że wolałabym być w domciu ;)
  • 7 lat temu
    Kolposkopia to w zasadzie rozszerzone badanie ginekologiczne więc po kolposkopii można spokojnie wyjść do domu.Wycinki w znieczuleniu miejscowym umożliwiają wyjście po kilku godzinach pod warunkiem, że się dobrze czujemy itp. ale jak widać wszystko jednak zależy od placówki, nie u wszystkich jest tak samo bo też zakres zabiegu ma największe znaczenie. Pięknego dnia <3
  • ja miałam wycinki w szpitalu pod narkozą ponieważ od razu przy wycinkach łyżeczkowali tez kanał szyjki macicy i jamę macicy, zazwyczaj zglaszałam się rano i po południu do domu, ale w innym szpitalu musiałam sie zgłosić w poniedziałek, we wtorek wycinki i do domu
  • 7 lat temu
    :)
  • 7 lat temu
    Ja również miałam biopsję i wyskrobiny pod narkozą/inaczej się nie da, 1 noc w szpitalu.
  • Ja tez miałam kolposkopie przy niej pobrali wycinek uczucie jak by ktoś mnie w tym miejscu paznokciem drapał i tyle i do domciu ;) później przez dwa 2 plamiłam zero bólu :) Dziewczyny mam pytanko mniej więcej przez ile występują po konizacji wodniste plamienia Miłego dnia <3
  • 7 lat temu
    patka180392 u mnie bez komplikacji i po zabiegu bezboleśnie ale pamiętam, że kilka dziewczyn dość długo narzekało na uporczywe pobolewanie i plamienia. Możliwe nieprawidłowości/sama wiesz trzeba zgłaszać lekarzowi ale wiadomo, że po każdym zabiegu trzeba o siebie dbać, odpoczynek i zero dźwigania. Z każdym dniem powinno być lepiej i lepiej ;)
  • Cześc dziewczyny mam takie pytanie, patrzyłam na swoje wyniki z konizacji sprzed 4 lat i jest tam taki wymiar: konizat 3,5 cm x 2,0 cm x 1,5 cm, która wartośc to długość?


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat