Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Kaa, ściskam cie mocno, bo i tak nie ma nic co mogłabym napisać <3 Oby każda z nas miała dobry rok, ten i wszystkie kolejne. Mądrzejsze o to wszystko i silniejsze <3 dobrej nocy kochane
  • Hej dziewczyny :) oczy się cieszą jak czytam pozytywne wasze wpisy <3 kaa poważnie nadżerka ? Ja też miałam przenoszoną ale młoda i głupia byłam i odkładałam to na czas późniejszy ale zrobiłam z nią porządek i jak odebrałam cytologię to pierwsze co mi na myśl przyszło to właśnie ona. Zapytałam lekarza ale powiedział że to nie ma nic z tym wspólnego. emilyemily ja zadzwoniłam po 2 tygodniach i już był. Ja jutro jadę po wyniki plus wizyta z lekarzem. Dziś sobie zrobiłam domowe spa dla relaxu , czuć wiosnę w powietrzu aż inne myśli człowiek ma :) Oby jutrzejszy dzień był dobry i przyniósł dobre wiadomości. Jestem dobrej myśli :) ;) :
  • 7 lat temu
    Dokładnie, nie ma co grzebać w przeszłości tylko iść do przodu ale czasem serce ściska..To wszystko w życiu ma swoje przełożenie, albo nas wzmocni albo pociągnie w dół. Ja jestem z natury optymistką ale z czasem przemieszało się to z realizmem i jest całkiem całkiem. Pozdrawiam wszystkie dzielne babki <3 <3
  • Witam wszystkie nowe dziewczyny :) melduję się i ja...jestem, podczytuje. Jakoś ostatnio nie udzielam się zbyt często...znów zlapalam jakiegoś doła i im mniej czytam o "tym" tym mi łatwiej. Jeszcze przyplatal sie jakis stan zapalny. Byłam u ginekolog, dostałam leki...w zasadzie już przeszłam kurację ale czy pomogło,sama nie wiem. Pod koniec maja kolejna cytologia i już znów przeżywam. Ja chyba muszę znaleźć nie psychologa tylko terapeutę. Mam dość samej siebie. Ale wiecie co...z drugiej strony cieszę się ze tyle wiem o tych chorobach. W ostatnim czasie na jednejnz grup fb jakas mama zapytała co to jest to hpv? To co piszą te kobiety to się w głowie nie mieści...nie mieści! Dziewczyna napisała że coś tam jej źle wyszło w cytologii ale w zasadzie nie wie co, i jedzie na jakąś wycinke ale zapytają czy konizacja czy wycinki odpowiedziała że nie wie. Niby z cytologii cin1 (choć pewna nie byla). Po konsultacji z lekarzem ustalili od razu termin zabiegu. Czyli obstawiam że to cin1 nie był. Dziewczyna twierdzi że hpv zarazila się w toalecie na dyskotece....o zgrozo! Wolę być świadoma niż tak bardzo nieświadoma jak niektóre Panie. Absolutnie nikogo nie obrażam i nie neguje. Ale to nasze życie jest zbyt kruche...jest tez zbyt krótkie na wieczne zamartwiania ( tak wiem, :D) Pozdrawiam i życzę zdrowka
  • 7 lat temu
    Zania1313 a ja myślę, że jesteś dzielną i świadomą młodą kobietą. A z tą świadomością u różnych kobiet jak widać różnie bywa bo jak do tego dochodzi jeszcze niewiedza przy braku nawyku do kontrolowania swojego stanu zdrowa przynajmniej raz w roku to potem okazuje się, że czasami może to się kiepsko wszystko potoczyć. Joasia81 jak mijają dni w nowej pracy ??
  • 7 lat temu
    Iłka po burzy zawsze ale to zawsze przychodzi słońce <3 <3
  • 7 lat temu
    Zania1313 nie chcesz iść na cytologię w połowie czerwca? żeby wyniki były tuż przed wakacjami w końcówce czerwca. Jak pamiętasz ja też czerwcowa <3
  • 7 lat temu
    Ilka, chcesz przez to powiedzieć, że rak krtani przez hpv? :(
  • 7 lat temu
    Czyli hpv przyczynił się do raka krtani? A ciocia miała badania, które to potwierdziły? Jakieś testy co kolwiek. Dziewczyny jak myślicie, czy jak jest hpv potwierdzony testem to on już jest w całym organiźmie?
  • Dona77 z tego co mi wiadomo to nie jest do końca udowodnione ze HPV może powodowac taka krtani. Raczej mówią ze to "może byc" jednym z czynników. Zapewne nikt do końca nie odpowie jak to jest. Co do tej cytologii...pierwsze dwa tygodnie lipca wyjeżdżam na urlop. Chciałabym być już wtedy po cytologii i wizycie u ginekolog inaczej mój urlop nie będzie miał sensu. Dlatego idę pod koniec maja


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat