Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • 7 lat temu
    dona77 to Twoje własne takie cudne ?? karolaols wynik nie jest zły ale nie zapominaj o terminowych kolejnych kontrolach. Ja ostatnio sobie porozmawiałam z kilkoma lekarzami i są wręcz zdruzgotani brakiem zainteresowania cytologią wśród kobiet siedzących w poczekalni np.do internisty, do okulisty, laryngologa... A przecież wystarczy cyklicznie się badać i w porę wychwycić nieprawidłowości. My to już wiemy <3 <3 <3
  • Kaa bardzo się cieszę, że u Ciebie wszystko ok :) Mówiłam, że tak będzie ;) Życzę wszystkim dziewczynom samych dobrych wyników <3
  • Kaa stracha mi napędziłaś.... super, cieszę się <3 <3 <3 karola będzie dobrze ;)
  • 7 lat temu
    Gratuluję dobrych wyników.Rzeczywiście optymistycznie i wiosennie się tu zrobiło.Muszę tez popytać co mój dr proponował.Użył słowa wypalanka jak to pacjentki nazywają....Po tym co tu napisalyscie warto drążyć.
  • Krupek, stronę temu pytała o to lapkawgore :) i tak jak większość tutaj uważam, że jeśli lekarz proponuję na takie zmiany "wypalanke" to trzeba zmienić lekarza bo od lat się tego nie stosuje. I chyba jedynie w momencie kiedy nie ma żadnych zmian powiązanych z hpv i złą cytologia można robić taki zabieg. Więc całkiem tego nie rozumiem :/ Kaa, dokładnie o tym samym myślę cały czas. Jakim cudem cały czas jest taka mała świadomość. Zwłaszcza że tak łatwo się to leczy we wczesnych studiach. To powinien być obowiązek lekarza aby każdorazowo robić cytologie lub ja proponować. Samo badanie jest tanie i niebolesne. A jego brak może doprowadzić do tragedii. Ja teraz zachęcam wszystkie kobiety żeby się badaly i nie czekały. Sama popełniłam ten błąd. Bo zawsze miałam dobra cytologie. Po czym przez 2/3 lata odpuściłam i teraz się martwię. A gdybym była mądrzejsza i moi lekarze to na pewno udało by się to wychwycić jeszcze wcześniej. Naprawdę jest to przykre że się o tym nie mówi. Jakby to był jakiś wstyd ze względu na to że wiąże się to z hpv. Mówi się o tyłu różnych chorobach np. Raku piersi gdzie większość z nas jest świadoma i czuje jeśli coś jest nie tak. Teraz zastanawiam się nad szczepionkami i słyszałam od was różne opinie. Ale myślę że jeśli będę mieć córkę to ja zaszczepie. Wszystko ma skutki uboczne. Ale nie zaryzykowalabym na pewno tego żeby moje dziecko kiedyś musiało się martwić czymś co można załatwić szczepionka albo przynajmniej zmniejszyć drastycznie szansę że się coś takiego stanie. Ogólnie mam jakiś taki nostalgiczny dzień. U mnie co chwile słońce, deszcz, wiatr. Kiepsko się przez to czuję. I mam pytanie. Czy jeśli mam samą temperaturę to znaczy że może być coś nie tak? Bo od wczoraj nie odpuszcza i mam okropne skurcze. Ale poza tym wszystko okej, żadnej brzydkiej wydzieliny jedynie zabarwiona lekko krwią.
  • a ja po wizycie u ginekologa, ktora powiedziala ze wycieli mnie tak rowno :D i leze sobie kolejne 2 tygodnie w domku, nie ma to jak L4 przez miesiac, chyba mnie z pracy wyrzuca :D
  • Iwantmagic, miłego byczenia się w domu <3 same dobre wiadomości Znalazłam ciekawa stronę o hpv jeśli ktoś by chciał poczytać. Porusza tematy samego hpv, szczepień, zarażenia, zabiegów itp. Naprawdę ciekawe :) http://www.lew-lew.com.pl/ginekologia.html
  • 7 lat temu
    Właśnie po tej dyskusji z lapkawgore muszę go dopytać co miał na myśli.Ale na spokojnie po powrocie. U nas w ogóle ciemnogród niestety jest.Niektóre kobiety chodzą do lekarza ginekologa jak są w ciąży.....Ale z innymi badaniami tez tak jest.Na zachodzie to normalna sprawa ,że np. po pewnym wieku internista standardowo bada per rectum.A u nas ?Gdzie z łapami :P Ale nie ma co się śmiać ........
  • 7 lat temu
    A ja słuchajcie od samej diagnozy aż po zakończenie szpitalnego leczenia na żadnym etapie nie mam ani słowa w opisach o hpv. Ani słowa. Natomiast z początkiem tych wszystkich wizyt lekarze mówili o długo przechodzonej nadżerce i o całym wianuszku kłopotów z nią związanych. A nadżerkę leczyłam ale jak widać nieskutecznie. Pewnie też źle trafiałam jeśli chodzi o opiekę ginekologiczną. Całe lata korzystałam z antykoncepcji hormonalnej. Nie wiem i pewnie nikt tego nie powie z pewnością ale to wszystko było nie tak. A przerażające i najbardziej dla mnie wstydliwe jest to, że nie mam już nastu lat i wiem doskonale, że kilka spraw w związku z tym przeoczyłam bo jak można zlekceważyć wieczne upławy albo ciągłe długaśne i bolesne miesiączki..... Oczywiście o wszystkim lekarka wiedziała i jak postanowiłam ją w końcu zmienić to nagle wszystko się zaczęło a jednocześnie szczęśliwie się zakończyło. Dlatego teraz namawiam wszystkie kobiety - w dzień swoich urodzin, w dzień imienin albo jeszcze kiedyś ale trzeba być pod kontrolą. Choćby nie wiem co ! Miłego wieczorku <3
  • 7 lat temu
    Iłka ja niestety wiele lat temu w niespełna szóstym miesiącu ciąży straciłam dziecko ;( ; Nadżerka występuje u kobiet które w pewnym momencie zaniedbały stany zapalne, kiedy jest osłabiona szyjka podczas poronienia. Ja w szóstym miesiącu w zasadzie nie poroniłam ale musiałam urodzić martwe dziecko. Prócz dramatu który przeszliśmy to jak widać miało swoje dalsze konsekwencje. Teraz mogę o tym nawet pisać, kiedyś ani nie mogłam o tym pisać ani mówić, nawet na samą myśl mnie ściskało. Ale mam dwoje dzieci, jedno urodziło się przed a drugie po stracie dziecka i to wszystko pomogło sobie to jakoś poukładać. Dzieci zdrowe więc co u licha się wtedy stało.... już teraz coraz rzadziej się zastanawiam/byłam bardzo ale to bardzo przeziębiona a hipochondryk by powiedział, że to była może i poważna przechodzona grypa... Tak więc Iłka Kochana czasem i butelka winka byłoby za mało żeby tak usiąść i się wygadać ;) ;)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat