Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Lapkawgore a nie masz gdzieś blisko siebie szpitala? To że zapisałas się na zabief nie znaczy że musisz na niego iść :) myślę że to twoja decyzja i przemyśl to a może jeszcze porozmawiaj z jakimś lekarzem. Bo po zabiegu już nie wiele będzie można zrobić :)
  • Emily mam szpital pewnie tylko raczej słaby. Lekarza wybrałam niby najlepszego leczę się prywatnie ale nie mam tak do końca 100%zaufania. Wszystko odbywa się w klinice prywatnej prowadzonej przez dr ale tak teraz czytam i nie znalazłam nikogo kto miałby usuwane te zmiany laserem :(
  • A jak myślicie w jakim czasie po laserze można najszybciej wykonać cytologię i na ile będzie wiarygodna????
  • Oboje lekarzy z którymi rozmawiałam z wynikami mówili że nie należy żadnych zmian wypalac. Dlatego że po takim zabiegu robi się blizna która może spowodować że żadna cytologia nie będzie prawidłowa bo zmiany mogą następować głębiej. Dlatego naprawdę zachęcam cie do tego żeby skonsultować to z innym lekarzem w twojej okolicy i porozmawiać o konizacji. Nawet w przypadku nadzerki nie powinno się jej wypalac ani zamrazac ze względu na brak możliwości zbadania wyciętej zmiany. A moi lekarze mówili że wypalanie głównie to wyciąganie kasy :/ w oficjalnych zaleceniach ginekologow zdecydowanie mówi się o tym że powinna to być konizacja. Może inne dziewczyny dodadzą jeszcze coś mądrego :)zachęcam cie też żebyś napisała do BIO tutaj napisała wyniki oni poleca ci najlepsza opcje albo zaproponują lekarza z okolicy. Ja dzięki nim trafiłam na cudownego onkologa
  • Hej! Hej! Jaki fb?!?! Chwilke mnie tutaj nie bylo a tyle do nadrobienia?!?!? Pozdrawiam wszystko <3 chyba mam kilka stron do nadrobienia!!! :D
  • Wszystkie się martwimy. Czekamy na nią <3 na pewno odpoczywa i niedługo się odezwie.
  • Kaa???????? Co z Tobą ??? :(
  • 7 lat temu
    Witajcie Kochane gdybym wiedziała, że po dwóch dniach nieobecności tak będziecie się martwić o mnie to bym wszystko odstawiła specjalnie dla Was <3 <3 W poniedziałek miałam gina, wszystko ok, badanie kompletne (cytologia,piersi,usg dopochw.) i długo rozmawiałyśmy.Powiedziała,że na nerwy i na przysp.menopauzę absolutnie nadal nie mogę brać żadnych specyfików hormonalnych ale jakieś ziołowe/ewentualnie. Miałam morfologię i TSH, wszystko ok nawet poziom TSH w idealnej normie. Wczoraj z kolei onkolog oglądała wszystkie wyniki i wcześniejsze sprzed miesiąca (bo przecież nie sposób wszystko mieć na już w jednym terminie a ja teraz mam lekarzy co pół roku/wcześniej co 3m-ce), posprawdzała węzły itp.itd. WSZYSTKO GRA JAK GITARA. Mam co prawda przepisaną TK miednicy ale to z powodu czegoś innego.TK przepisała mi onkolog kiedy powiedziałam Jej co mnie ciut ciut niepokoi ale ja mimo wszystko nie jestem przekonana, czy 1,5 roku od mojej radykalnej mogę sobie zafundować takie naświetlanie. Jeszcze to przemyślę. Bo z jednej strony takie badanie wszystko wyjaśni jak na dłoni ale z drugiej strony mam dylemat. Tutejsze BIO nie widzi przeciwwskazań. No a w tzw.międzyczasie praca, dom, praca i dom a w domu zaniepokojony wyczekujący mężuś i same wiecie...to wszystko mnie pochłonęło. Tak czy inaczej jestem Waszą dłużniczką i nie wiem czy lampka dobrego wina nie będzie kroplą w morzu potrzeb ;) ;)
  • 7 lat temu
    Kaa <3 <3 <3 kochana, cieszę się, że komplet badań zaliczony. Dołączyłaś do "marcówek" gratuluję <3 <3 <3 Świętuj kochana bo masz powody :D
  • Kaa to super, że wszystko dobrze! Myślę że jesteśmy panikary trochę ale w dobrej wierze :) bez ciebie tutaj nie byłoby tak samo <3 Ja sobie odpoczywam na leżąco od piątku bo co się za bardzo pokrece po domu pojawia mi się krawe plamienie więc odpuszczam do końca tygodnia z ruszaniem palcem :D mąż musi sobie jakoś poradzić :) <3 <3 <3


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat