Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • to ja też dołączę :)
  • Witam po przerwie. Takze poprosze o detale fbkowe
  • <3
  • Hej dziewczyny :* fajnie mieć was na fb ale szczerze wolę pisać tutaj. Jako anonimowa (mniej lub bardziej :)) czuje się trochę lepiej z tym co pisze. Nie chciałabym żeby moje prywatne problemy trafiły do kogoś nie powołanego ale w razie co wiem gdzie was znaleźć. W każdym razie. Jestem 3 dni po konizacji. Piątek po zabiegu czułam się dobrze. Żadnego bólu,żadnego plamienia. W sobotę kiepsko się czułam i trafiłam do szpitala ale okazało się że wszystko w porządku :) mąż trochę zeswirowal ale po prostu siw martwi. Miałam ból w klatce piersiowej a ponoć to trzeba od razu zbadać zwłaszcza po narkozie. Póki co mam coraz więcej uplawow mam wrażenie że przeciekam i dzisiaj w nocy pierwszy raz zaczęło boleć. Ale ból jak przy okresie,nic okropnego da się żyć. Wszyscy są bardziej zdenerwowani niż ja więc trochę dziwnie się z tym czuje. Za 3 tyg wyniki, akurat święta wielkanocne więc z kontrolna wizyta czekam do po świat :) mam nadzieję że wszystko wyjdzie okej, że wszystko wycięte i po strachu. Ale nje myślę o tym. Jestem dobrej myśli. A co u was dziewczyny? Jak się trzymacie? Dzisiaj piękna pogoda się trafiła a ja spędziłam cały dzień pod kocem z książką :) uściski <3
  • Emily trzymam kciuki <3 Kaa jak badania? Martwimy się?
  • emilyemily na pewno pewno bedzie w porzadku, trzymam kciuki! ja jutro dzwonie do szpitala czy sa juz moje wyniki po konizacji bo w srode mam wizyte u mojego ginekologa i chcialabym isc do niej juz z czyms konkretnym a nie tylko z wypisem i po przedluzenie L4 :D
  • Hej dziewczyny. Jestem dwa tygodnie po konizacji od wczoraj dokucza mi trochę ból brzucha i mam znaczne krwawienie (podpaska na ok. 3 h). Czy to ten 'strupek' po leepie już się odczepil i stąd to krwawienie czy może mi się przesunela miesiączka? 3 tabletki mi zostały do końca listka tabletek anty. Przejść się wieczorem na sor czy to normalne?
  • Kaa odzywaj się, bo wszystkie się tu martwimy o Ciebie!! <3 <3
  • Wow, ale się tu dzieje! witam po długiej przerwie! Wszystkim i każdej z osobna życzę dobrego dnia. I dziewczyny głowy do góry!!! Ja jak wiecie jestem po i od 13 marca w pracy ale za to w życiu prywatnym się namieszało. Ale dziewczyny pamiętajcie każda z Nas jest inna i inny jest sposób leczenia - nawet gdy diagnoza wydaje się być taka sama. Ja jestem po radykalnej i mam usuniętą macicę, szyjkę i część pochwy a na przykład moja siostra z takim samym rozpoznaniem w Niemczech miała tylko chemie w tabletkach - i jest dobrze od 5 lat. Tak więc do każdej z Nas trzeba podejść indywidualnie...A jak komuś źle i ciężko to na dłuuuuuuuugi spacer albo do ogrodu pogrzebać w ziemii albo na konie (kocham je, choć słabo jeżdżę,hihihi). Trzymajcie się. WIOSNA - cieplejszy wieje wiatr, WIOSNA - znów Nam ubyło lat ;)
  • Wow, ale się tu dzieje! witam po długiej przerwie! Wszystkim i każdej z osobna życzę dobrego dnia. I dziewczyny głowy do góry!!! Ja jak wiecie jestem po i od 13 marca w pracy ale za to w życiu prywatnym się namieszało. Ale dziewczyny pamiętajcie każda z Nas jest inna i inny jest sposób leczenia - nawet gdy diagnoza wydaje się być taka sama. Ja jestem po radykalnej i mam usuniętą macicę, szyjkę i część pochwy a na przykład moja siostra z takim samym rozpoznaniem w Niemczech miała tylko chemie w tabletkach - i jest dobrze od 5 lat. Tak więc do każdej z Nas trzeba podejść indywidualnie...A jak komuś źle i ciężko to na dłuuuuuuuugi spacer albo do ogrodu pogrzebać w ziemii albo na konie (kocham je, choć słabo jeżdżę,hihihi). Trzymajcie się. WIOSNA - cieplejszy wieje wiatr, WIOSNA - znów Nam ubyło lat ;)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat