Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Dzień dobry wszystkim? Jestem pełna podziwu dla wiedzy doświadczenia i przede wszystkim wsparcia jakim sie wymieniacie :D Po wyrywkowej lekturze choć poczytuje Was od lutego to postanowiłam rownież zapytać o radę.
  • Nie mam fb dlatego mam nadzieje ze odpiszecue mi jeszcze ,,starym sposobem". Początek lutego wybić cyto CIN 2 CIN3 CIS następnie biopsja CIN 1 CIN 2. Dr zaproponował laseroterapie, skonsultowałam z innym dr tym razem onkologiem w innym mieście zaproponował elektrokonizacje szyjki macicy. Który zabieg jest w moim przypadku ,,lepszy"? Dodam że nie rodziłam
  • Do wyniku biopsji zapomniałam dodać HPV
  • W takim razie cieszę się, że jesteście i czekam :D
  • Witaj lapkawgore :) myślę że na twoim miejscu zdecydowałabym się na konizacje tak jak pisze iika. Przede wszystkim dlatego że przy laseroterapii o ile chodzi o wypalenie miejsca zmienionego(aż tak się nie znam:)) nie zostaje nic do badania histopatologicznego i nie będzie wiadomo tak naprawdę co zostało usunięte a to bardzo ważne. A konizacja leep loop też jest wypaleniem ale ta pętla elektryczna wycina fragment zmieniony który potem trafia do badania i wiadomo co i jak. Ja też nie rodziłam i też miałam dwie różne opinie ale posłuchalam się onkologa. Bo nie można zapominać o tym że takie zmiany mogą ale nie muszą zmienić się w nowotwór. Sama konizacja to nic strasznego :) najgorszy stres przed zabiegiem :) a jeśli chodzi o posiadanie dzieci taki zabieg nic nie zmienia i można mieć dzieci i rodzic normalnie :)
  • Dziewczyny ostatecznie trafiłam na sor:( mam krwawienie w sumie nie było widać dokładnie gdzie narazie założyli mi "tampon" i leżę w domu. Jeśli przecieknie to wieczorem jadę zmienić. A rano na 8 na czczo do szpitala i zdecydują co dalej... ehhh A miało być tak pięknie..
  • Karola, przykro mi :( może to tylko odklejenie się strupa i wszystko w porządku. Dobrze ze trafisz pod opiekę w szpitalu bo nie ma co siedzieć i się denerwować. Zbadaja cie i wszystko będzie dobrze! Gdyby działo się coś bardzo złego to by cie zostawili na noc :* trzymaj się i dawaj znać jak się czujesz :) ale jestem pewna ze wszystko będzie dobrze :) <3 <3
  • Dziękuje za odpowiedzi.... Mam juz umówiony zabieg laseroterapii i teraz zastanawiam sie czy dobrze zrobiłam.... :( Lekarz powiedział ze wystarczy w zupełności ale czytając Was tez stwierdzam ze na jakiej podstawie będę wiedziała ze wszystko ok? Tym bardziej że cytologia niby za pol roku...
  • Zabieg laserem zaproponował mi dr w moim mieście a onkolog 600 km i musiałabym na pare dni wyjechać i pozniej w razie komplikacji jakiejkolwiek ,,zasuwać" tyle km. Przemyśle to jeszcze. Dziękuje za odpowiedzi. Nie będę tego opisywać ale przeżyłam to samo co Wy....stres, oczekiwanie na szczęście histopat lepszy niż cytologia ale czujność cały czas jest.
  • Jak jest ktoś to miał zabieg laserem to proszę o opis... Życzę Wam wszystkim dużo zdrówka i na pewno obojętnie na co się zdecyduje to opiszę szczegóły, może ktoś tak jak ja i Wy dzięki temu poczuje się mniej osamotniony i bogatszy o dosiadczenie swoich bratnich duszyczek ;) Ja nienajlepszej zniosłam biobsje która sama w sobie nie bolała nic ale pozniej 3 tyg. bólu dyskomfortu ale do przeżycia ;)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat