Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • No i ostatnio wykryto u mnie podczas rutynowego USG zmianę na wątrobie. Miałam robiony rezonans, który nie zdiagnozował co to jest, za 3 miesiące mam mieć kolejny - z podaniem kontrastu hepatowego. I teraz już się stresuję, że to może jakieś przerzuty! A tak długi czas oczekiwania na tą cytologię wcale nie ułatwia sprawy. :/
  • Witaj ankaskakamka86. Nie jest rzeczą łatwą uwierzyć w to co mówię ale gdzieś ktoś kiedyś pisał mi że często zmiany lsil same się cofaja. Przeważnie gdy za 3 razem tez wyjdzie lsil robią konizacje. To akurat mówił mi onkolog. Gdyby coś było strasznego w cytologii to miałabyś już telefon po tygodniu <3 <3glowa do góry <3 <3pozdrawiam cieplutko
  • Widzisz Aniu sprawa jest indywidualna. U mnie było cin 2 i zrobili konizacje. Prawdopidobnie przy istniejącym nowotworze w dystalnej części kanału szyjki istniały inne zmiany. Stwierdzili że wszystko jest ok. Po 2 latach robienia cyt. ci 6 m. wyszło coś nie tak. Zrobili biopsję która pokazywała ais czyli adenocarcinoma in situ, którego rzadko wykrywa cytologia. Na szczęście w porę. I tak mam żal że nie wykryli tego wcześniej, można było uniknąć operacji radykalnej. Zależy czy masz problem z nabłonkiem płaskim czy gruczołowym tak jak w moim przypadku.
  • Dlatego jestem teraz tak zdezorientowana, gdyż poczytałam sobie Wasze wpisy. Moja pierwsza cytologia i kolposkopia wskazywały na CIN 3, zwłaszcza że test na Ki67/p16 był pozytywny, no i HPV 33. A co do długości oczekiwania - mam opiekę medyczną w Medicover i właśnie do nich dzwoniłam. Dostałam info, że bez względu na wynik (czy to dobry czy zły) czas oczekiwania na wyniki wynosi obecnie nawet do 6 tygodni..
  • Dzięki za słowa otuchy. Na prawym płacie mam 3 naczyniaki, to coś większego na lewym płacie to na pewno nie naczyniak. Ciężko im było stwierdzić czy to zmiana typu meta, czy gruczolak czy fnh.
  • Robili mi nawet testy na bąblowicę. :P
  • Kaa kciuki od rana zaciśnięte! Powodzenia kochana <3
  • anusia663 a co to zagrupa na fb?
  • agnieszka76 podaj namiary :D
  • ja jeszcze tydzień czekania na wynik histopatu, powinien byc 4 kwietnia do tego czasu chyba z 4 zawały :P


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat