Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • patka, nic nie slyszalam o tym szpitalu w ogole go nie kojarze. Z takich bardziej znanych szpitali w Katowicach to wlasnie Leszczynskiego i bonifratrow :D
  • Strasznie mi się dluzy bo czekam na salę :) ale już wiem że będę miałam zabieg leep i lyzeczkowanie więc przynajmniej wiadomo co mnie czeka. Miłego dnia wszystkim odezwę się już po wszystkim <3
  • emilyemily powodzenia ! :)
  • 7 lat temu
    Emilyemily powodzenia.Ja dołączę się do szczęśliwych marcowek.Obraz w wynikach typu LSIL.Macica i kanał bez atypowych zmian.Na szyjce pojedyncza typu CIN 1.Jeszcze nie konsultowałam z ginem.Ale szczęśliwa jestem.
  • Emilyemily daj znac jak poszło. Tez trzymam kciuki:-) Krupek gratuluje!:-) mysle ze w koncu kazda z nas przyniesie dobre wiadomosci:-)
  • jezyk321 w ciązy można pobrać wycinki celowane z szyjki (oczywiscie bez biopsji kanału),więc nie wiem dlaczego nie zrobił tego...idz do innego może
  • patka180392 szczepienie hpv zaleca się przed rozpoczęciem współżycia, osobiście nie zaszczepię swojej córki, niestety szczepionka nie jest do końca przebadana i ma wiele skutków ubocznych, poza tym nie ma 100% pewności, że uchroni przed zarażeniem hpv. Co do konizacji ja miałam w Chorzowie najlepszy szpital w jakim byłam, czułam się bardziej jak na wczasach niż w szpitalu na nfz :D
  • patka180392 szczepienie hpv zaleca się przed rozpoczęciem współżycia, osobiście nie zaszczepię swojej córki, niestety szczepionka nie jest do końca przebadana i ma wiele skutków ubocznych, poza tym nie ma 100% pewności, że uchroni przed zarażeniem hpv. Co do konizacji ja miałam w Chorzowie najlepszy szpital w jakim byłam, czułam się bardziej jak na wczasach niż w szpitalu na nfz :D
  • 7 lat temu
    krupek <3 <3 <3 <3 <3 :) :) :) :) :) :) gratuluję, ciesz się ile wlezie emilyemily trzymaj się, czas szybko zleci <3 <3
  • Krupek no to super! U mnie też dobre wieści, już po zabiegu :) czuje się dużo lepiej niż przed hahaha bo bolał mnie wcześniej brzuch ze stresu. Chyba wszystko poszło okej bo dostałam obiad a teraz leżę i sobie czekam na lekarza ale na pewno wrócę do domu <3 Dziękuję kochane za wszystkie kciuki <3 teraz tylko czekać na wyniki po :)


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat