Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • Patka180392 Dziwnego masz tego lekarza. Nie myslalas zeby isc do innego? Nie moze "na oko" nic stwierdzic, moze i ma pewnosc ale nigdy 100%. A czy szczepionki na hpv nie stosuje sie tylko przed rozpoczeciem wspolzycia? Znam Twoje obawy ale wydaje mi sie ze bedzie tak jak mowila agnieszka76 pewnie zleci konizacje. Tak samo jest teraz u mnie i czekam 3 miesiace na zabieg. Chociaz niektore dziewczyny mowily ze mialy o wiele szybciej. Jesli jestescie za grupa na fb. To podajcie swoje imiona nazwiska miasto to jakos to utworze i postaram sie was odszukac
  • Dziękuję za linki na pewno je przejrzę :) Co do lekarza mam umówioną wizytę do innego lekarza na 10 kwietnia. Z chęcią też dołączyłabym do grupy na fb. A jakie badania trzeba wykonać przed konizacją? wyczytałam z wikipedii, że III to (wklejone z wikipedii):III Rak dochodzi do ściany miednicy małej, nacieka 1/3 dolną część pochwy, występuje wodonercze i (lub) niewydolność nerek IIIA Rak nie dochodzi do ścian miednicy małej, nacieka 1/3 dolną pochwy IIIB Rak nacieka ściany miednicy i jest przyczyną wodonercza i (lub) niewydolności nerek. Czy III napewno ma naciek? I czy tylko konizacja wystarczy i po kłopocie?
  • Dziękuję za linki na pewno je przejrzę :) Co do lekarza mam umówioną wizytę do innego lekarza na 10 kwietnia. Z chęcią też dołączyłabym do grupy na fb. A jakie badania trzeba wykonać przed konizacją? wyczytałam z wikipedii, że III to (wklejone z wikipedii):III Rak dochodzi do ściany miednicy małej, nacieka 1/3 dolną część pochwy, występuje wodonercze i (lub) niewydolność nerek IIIA Rak nie dochodzi do ścian miednicy małej, nacieka 1/3 dolną pochwy IIIB Rak nacieka ściany miednicy i jest przyczyną wodonercza i (lub) niewydolności nerek. Czy III napewno ma naciek? I czy tylko konizacja wystarczy i po kłopocie?
  • Dziękuję za linki na pewno je przejrzę :) Co do lekarza mam umówioną wizytę do innego lekarza na 10 kwietnia. Z chęcią też dołączyłabym do grupy na fb. A jakie badania trzeba wykonać przed konizacją? wyczytałam z wikipedii, że III to (wklejone z wikipedii):III Rak dochodzi do ściany miednicy małej, nacieka 1/3 dolną część pochwy, występuje wodonercze i (lub) niewydolność nerek IIIA Rak nie dochodzi do ścian miednicy małej, nacieka 1/3 dolną pochwy IIIB Rak nacieka ściany miednicy i jest przyczyną wodonercza i (lub) niewydolności nerek. Czy III napewno ma naciek? I czy tylko konizacja wystarczy i po kłopocie?
  • Przepraszam laptop mi ześwirował. Czyli 3 z wycinka to jest cin 3?
  • Patka, cześć :) dobrze ze tu trafiłaś, bez dziewczyn tutaj trudno to wszystko ogarnąć :) jeśli chodzi o wynik biopsji to dopóki nie odbierzesz nie będzie wiadomo co to :) z tego co się orientuję pielęgniarki nie mogą udzielać żadnych informacji więc trochę się zdziwiłam ale najwidoczniej różnie bywa. A co do samego "3" to raczej żadna z nas ci nie powie bo czy chodzi o cin3 czy 3 gr cytologi? Nie denerwuj się odbierz wynik umów się do lekarza i on wszystko wytłumaczy a wtedy dziewczyny na pewno pomogą jak już będzie wiadomo o co chodzi. Ja nadal się nie spakowalam. Płakać mi się chce na samą myśl.. Ech szkoda gadać.. Coś czuję że czeka mnie nie przespana noc.
  • Witam. emilyemily:) Chyba siłę perswazji mam w głosie;) Masz racje ciężko mi to wszystko ogarnąć... Za dużo czytam zbyt mało na obecną chwilę wiem. Pan ordynator chce mi wynik przekazać i go omówić. Więc muszę uzbroić się w cierpliwość i wytrzymać tydzień.
  • Patka, każda z nas tutaj to rozumie :) każdym targaja emocje. No to widzisz :) grzecznie czekaj na wizytę i się nie zamartwiaj :) tak jak wszystkim radzę i radzą mnie trzeba się czymś zajmować i za dużo o tym nie myśleć. Ja tydzień po wynikach wertowalam milion stron i nie wiem czy to w czymkolwiek mi pomogło. Cały ten wątek to kopalnia wiedzy więc fajnie czasem poczytać i poszukać co nas interesuje :)
  • Mam już lekturę na ten tydzień przejrzeć dokładnie to forum :)
  • Cin to nie rak. Cis i ais to już nowotwór ale w miejscu. U mnie był ais. Jestem po operacji bez chemii i radio i żyje :) patka kochana nie denerwuj się bez powodu ;) kilka stron temu wkleiłam fajny link do art. o hpv i rsm. Joanna machalska lasowice wielkie do grupy.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat