Do startu gotowi... HSIL- CIN 3 / CIS

12 lat temu
dzien dobry !!! z okazji dnia kobiet odebrałam wynik czerwony cytologii ''stwierdza się nieprawidłowe komórki nabłonkowe. komórki nabłonka HSIL - Zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego cin 3/ cis''... i tyle...kolposkopia będzie za kilka dni, podczas tego badania pobiorą też wycinki do histopatu... 11 miesięcy temu cytologia była idealna- zero infekcji...będę miała zabieg chyba, a co pozniej - nie wiem...mam dwuletnie dziecko, 29 lat...czy histopatologia może dać taki wynik, że nie będzie nawet zabiegu ? czy jeśli cytologia ujawniła HSIL to już ''pozamiatane''? pomóżcie kobietki...
10924 odpowiedzi:
  • ja na badania do szpitala ostatnim razem poszlam dzien wczesniej i na drugi dzien przy przyjmowaniu wszystkich kobiet na oddzial poszlam normalnie pierwsza juz do swojej sali na swoje lozko bo mialam wlasnie komplet badan zrobionych :) warto sie o cos takiego zapytac u siebie w szpitalu nie trzeba potem siedziec nie wiadomo ile na izbie
  • iwantmagicx zazdroszcze podejscia. Wlasciwie tak by bylo najzdrowiej bo i tak sie nic nie zmieni:-) To u mnie lekarz mowil o szczepieniach na zoltaczke, okresleniu grypy krwi i cos tam jeszcze mam zaznaczone no a jak dzwonilam sie umowic to lekarz powoedzial zebym jeszcze max 2tyg przed operacja zrobila wymaz z pochwy Emilyemily tez musze znalezsc jakis zapychacz:-) dawaj znac jak Ci tam:-) czy wszystko poszlo zgodnie z planem i oby jak nakszybciej minelo
  • 7 lat temu
    Trzymam kciuki aby wszystko poszło zgodnie z planem. Ja siedzę w Warszawie....Przesunęli nam termin na 02.04 z córeczką. No comment. No i we wtorek minęło 3 tygodnie a ja nadal nie mam wieści.....
  • anusia, polecam szydełkowanie jeśli lubisz takie rzeczy, zajmuje i ręce i głowę i każdy da rade się nauczyć. albo książki :D mi pomogły te niewymagające za dużo myślenia, bo czyta sie je szybko i potrafią wyluzować. ale to już zależy co kto lubi :D filmy, seriale. chętnie coś zaproponuje bo siedzę w domu od 4 lat już w sumie więc mam dużo czasu na takie pierdoły i o wypoczynku w domu troche wiem haha. dzisiaj sie zabieram za pakowanie, ale zrobię to wieczorem zeby o tym za dużo nie rozmyślać i na pewno dam wszystkim wam znać jak tam poszło : ) Krupek, a dzwoniłaś? czasem sie trzeba podobijać, żeby się czegoś dowiedzieć : )
  • emilyemily widzę, że nabrałaś fachowości w tej sprawie :-D Ja jak narazie zabrałam się za gotowanie, basen i bieganie więc też mi całkiem nieźle idzie:-) Gorzej będzie w pracy bo podejrzewam, że napewno nie będę się mogła na niczym skupić ;-)
  • wierz mi kochana ze ja przed pierwsza konizacja mialam taki czas kilka dni ze mowilam tylko o tym, ale glownie ze wzgledu na igly no i balam sie ze sie nie wybudze albo bede wszystko czuc pod narkoza, poszlam , zobaczylam i na prawde nic strasznego, za drugim razem szlam juz mozna powiedziec zrelaksowana, na dodatek dali mi jakies psychotropy i na prawde malo co pamietam ledwo wlazlam na stol operacyjny bo mialam taka banie :D
  • Witam. Jestem tu nowa, dziś trafiłam na to forum. Jestem Z Raciborza (woj. Śląskie). Na początku zrobiłam cytologie po 2 tyg otrzymałam telefon z poradni że jak najszybciej mam się stawić u lekarza . Wynik cytologii pap 3 cin2 cin3/cis. Dostałam skierowanie na kolposkopie polecono mi Gliwice albo Katowice szpital kolejowy. szybszy termin na badanie był w Katowicach. 8 marca miałam badanie podczas badania pobrali wycinek. Wynik miał być po 3 tyg, dziś z ciekawości tam zadzwoniłam wynik już jest... Pielęgniarka powiedziała że jest wynik : 3 . Wizytę u lekarza i odbiór wyników mam za tydzień. jestem zielona w tym temacie... Dziewczyny i co teraz ? jak interpretować wynik? czego się spodziewać? Gdzie lepiej się leczyć Katowice czy Gliwice? I najważniejsze szczepić się na hpv czy nie? Po badaniu lekarz powiedział mi że mam się zaszczepić ale czy to pomoże ? pozdrawiam wszystkich i bardzo proszę o porady :)
  • Dzięki dona i kaa <3 <3 <3 przeżyłam :) Anusia jestem za grupą na fb. Wiem , że wszystko jest na nfz , ale wizyta prywatna niestety przyspiesza zabieg. U mnie diagnoza nowotworu w połowie sierpnia a 1 już operacja dzięki prywatnej wizycie u lekarza operującego w co. Rezonanse robiłam prywatnie żeby było szybciej. Taka polska smutna prawda niestety ;( zależy jaki punkt Polski. U mnie akurat Pomorze , zatrzęsienie przypadków podobnych do mojego i gorszych. Liczy się też komfort psychiczny bo od czekania zdurnieć można... Ściskam Was kochane <3 <3 <3
  • Aguś dzięki, trzymam kciuki <3 Oczywiście szczepienie nie ma sensu. Mi młody lekarz zalecił szczepienie po usunięciu macicy, specjaliści nawet tu w BIO powiedzieli , że nie ma sensu.
  • Wizyta u specjalisty za tydzień. Stresuje się bardzo... bardzo bym chciała jeszcze zajść w ciążę. Co do szczepienia jak i mój ginekolog jak i ordynator szpitala który wykonywał mi badanie powiedzieli, że mam się zaszczepić bo to chroni przed kilkoma rodzajami nowotworu. Jak zapytałam się czy nie należy pierw wykonać test na HPV to uzyskałam odpowiedź że na pewno go mam więc test jest bez sensu. A szczepionka podobno działa tak że nowotwór nie będzie sie bardziej rozwijać...a tam gdzie go nie ma to się nie pojawi.


Zaloguj się lub Zarejestruj, żeby odpowiedzieć lub dodać nowy temat